Uszczelka pod głowicą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MkII 1.3Digijet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 14:37
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka pod głowicą

Post autor: MkII 1.3Digijet » pt maja 08, 2009 18:45

Witam
W moim MKII 1.3 Digijet zauważyłem wyciek oleju spod uszczelki głowicy, w lewym rogu od przodu auta,zaraz obok plastikowej osłony rozrządu.Na pewno nie jest to wyciek spod dekla zaworów ani z uszczelniacza wałka bo dokładnie to obejrzałem. Nie ma płynu w oleju ani oleju w płynie.Pali bardzo dobrze,nie kopci.
Powiedzcie czy wymienić ją jak najszybciej i nie czekać aż płyny się ze sobą zmieszają czy te typy tak mają? Uszczelka jest jeszcze oryginał nie ruszana



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » pt maja 08, 2009 18:59

Jeśli masz wyciek oleju na zewnątrz, to puki co płyny się nie zmieszają. Jak pojeździsz jeszcze na takiej uszczelce, to może się deformować jeszcze bardziej, aż dojdzie do wymieszania chłodziwa z olejem, lub dostania się oleju do komory spalania. Wypadałoby wymienić uszczelkę + planowanie głowicy.
MkII 1.3Digijet pisze:czy te typy tak mają?
We wszystkich silnikach lecą te uszczelki, wyznacznikiem tylko kiedy do tego dojdzie jest przebieg i użytkowanie.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt maja 08, 2009 22:21

MkII 1.3Digijet, Ja bym jednak stawiał na wyciek spod dekal albo uszczelniacza.W tym miejscy raczej nie ma kanału olejowego głowicy.



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pt maja 08, 2009 22:33

[quote="lukasfenix"]Jeśli masz wyciek oleju na zewnątrz, to puki co płyny się nie zmieszają. Jak pojeździsz jeszcze na takiej uszczelce, to może się deformować jeszcze bardziej,


kolega dobrze Ci radzi, moze Ci sie zdeformaowac nawet glowica i wtedy bedziesz musial planowanie zrobic , jak jestes pewien ze to z pod glowicy to nie czekaj na wymiane, zadne auto jesli ma dobry silnik to nie powinno miec wyciekow z uszczelki


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

MkII 1.3Digijet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MkII 1.3Digijet » pt maja 08, 2009 23:09

Mam juz nowa uszczelke i patrzac na nia doszedlem do tego ze wyciek pochodzi z tego kanalu (zaznaczylem na zdjeciu).Ten kanal jest otoczony guma jak zaden inny na uszczelce.To nie jest olejowy? Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości