Sharan 2002 rok TDI drga nadwozie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mpower_mz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt sie 01, 2008 08:21
Lokalizacja: Nottingham

Sharan 2002 rok TDI drga nadwozie podczas jazdy

Post autor: mpower_mz » czw maja 07, 2009 17:51

problem pojawil sie jak wracalem z urlopu z polski. cala droge powrotna do anglii trzeslo calym autem i nie mam pojecia czemu. kola wywazane byly juz 3 razy i nic dalej drga. zaczyna telepac tak od okolo 100km/h ale to nie zawsze. czasem podczas hamowania drga kierownica a czasem nie. bylem dzisiaj u mechanika i nic nie znalezli w zawieszeniu co mialoby jakikolwiek luz. wrazenie drgania jest takie jakby sie jechalo po nierownej drodze. chyba ze to ktoras z opon sie uszkodzila, ale jak to sprawdzic jak nie slychac zadnych stukow czy czegokolwiek. prosze pomozcie bo nie chce dlugo tak jezdzic bo przez to naprawde cos moze sie uszkodzic. a i moge dodac ze to nie kolo dwumasowe bo jest nowka, tylne tarcze i klocki tez nowe i laczniki stabilizatora tez nowe.
Ostatnio zmieniony czw maja 07, 2009 17:53 przez mpower_mz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » czw maja 07, 2009 22:58

musisz posprawdzac wszystke przeguby i lozysko nosne na podporze prawej polosi


Obrazek

Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » pt maja 08, 2009 20:41

jesli to opony to by wyszlo na wywazarce chyba ze robiles to u lepikow. no ja stawiam ze kola, a przy hamowaniu to tarcze. A i kiedy drga jak hamujesz z 80km/h? bo jesli tak to napewno tarcze, jesli gwaltownie ze 140km/h to norma.



mpower_mz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt sie 01, 2008 08:21
Lokalizacja: Nottingham

Post autor: mpower_mz » pn maja 18, 2009 18:52

wlasnie odebralem auto z serwisu, bo tylne amortyzatory juz byly wybite, mam teraz nowki sachsy i jest lepiej ale w dalszym ciagu jest wrazenie jakby cos drgalo. probowalem wyczuc z jakiego miejsca wychodza te drgania i nie jestem pewny ale wydaje mi sie ze z tylu, poniewaz podczas najechania na jakas nierownosc, dziure, przednie zawieszenie stlumi je a tyle przenosi drgania ze az kierownica i deska rozdzielcza skacze do gory. mam tez wymienione gumy stabilizatora wiec to tez wykluczam. w przyszlym tygodniu jade zalozyc nowe opony, kto wie moze to wina opon? jest to mozliwe? moze wahacze? albo jakis inny element zawieszenia? moze to jednak cos z przodu? w skrocie wyglada tak: wystarczy delikatna nierownosc i z tylu sie nie da siedziec, czuc mrowienie po plecach. prosze pomozcie!



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » pn maja 18, 2009 19:03

moze tuleje metalowo-gumowe na tylnej belce jeśli są. Zaciąg reczny, wsać na szpilke od koła klucz i ruszaj do przodu i do tyłu, Nie powinno być zadnego luzu, jesli jest to masz zrąbane tuleje.
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2009 19:04 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 1 raz.



mpower_mz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt sie 01, 2008 08:21
Lokalizacja: Nottingham

Post autor: mpower_mz » pn maja 18, 2009 20:48

ale czy tuleje moga powodowac dragnie nadwozia?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości