Uszczelka w drzwiach,

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

finni
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lip 24, 2008 10:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Uszczelka w drzwiach,

Post autor: finni » wt maja 05, 2009 08:30

Witam,
Mam problem z uszczelką idąca wzdłuż całego auta. Rozdziela mi się (drze) w kilku miejscach i podejrzewam że cieknie woda zalewając całą podłogę. Chodzi o taki przypadek jak na zdjęciu.
Obrazek

Pytanie:
1. Czy ta uszczelka jest sklejana z dwóch (cześć na zewnątrz i ta która odchodzi uszczelniając drzwi) czy to jedna całość i nie da się tego kleić.
2. Jeśli to się klei to jaki klej polecacie i jak to robić aby dobrze trzymało?
3. Gdzie kupić takową nową (na allegro wszytko to używane).

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » wt maja 05, 2009 09:23

Jest jednolita,tzn ta wzdłuż auta jest osobno i ta w głębi drzwi jest osobno,ale ta co widać na fotce jest jednolita.
Raczej tego nie skleisz.
Ja tez pytałem o nią w sklepie-zarówno ona,jak i ta główna w drzwiach jest osiągalna tylko przez serwis.Koszty kolosalne,pewnie nawet nie chcesz ich znać.
Jak masz okazję kupić w miarę dobre na allegro,to się nie zastanawiaj,tylko kupuj
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 09:27 przez Michał_1977, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt maja 05, 2009 09:53

Jechać na złom i kupić od razu dwie sztuki z jednego auta. Wiatrołapy często się uszkadzają.



Awatar użytkownika
master13
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 286
Rejestracja: pt gru 05, 2008 13:02
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: master13 » wt maja 05, 2009 10:24

finni, koledzy maja racje! Ta uszczelka jest w calosci! :grin: a czesto pruchnieje i kruszy sie ta uszczelka! Ja zrobilem tak ze wyciolem ta dolna czesc co masz na fotkach.Kupilem gumy do drzwi od golfa na szrocie (grosze) z tamtych uszczelek odciolem pasek gumy i wkleilem na silikon do tamtej zewnetrznej! wyszlo calkiem ok
i woda nie leci :bigok:


viewtopic.php?t=202847" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkSnakee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob mar 01, 2008 22:32
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: DarkSnakee » wt maja 05, 2009 22:52

próbowałem kleić .. oderwane kawałki .. niestety wiek uszczelki robi swoje i po sklejeniu pęknięcie pojawia się kilka cm dalej .. porażka .
niestety nowe na jedną stronę kosztują około 500 zł oraz dostępne są tylko poprzez serwis .. Tak więc musimy sobie radzić inaczej ..
Może uda się zamontować inne pasujące uszczelki d np. dużego fiata( skoro oddał już nam swój gaźnik Webera)


Naprawa i regeneracja rozruszników i alternatorów: http://adamiecb.pl
Agencja niań i opiekunek szkolenia interpersonalne [url="http://www.personalprofit.pl]www.personalprofit.pl[/url]
Obrazek Peugeot 406 110 KM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości