Awaria przekładni kierowniczej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nnooxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Awaria przekładni kierowniczej

Post autor: nnooxx » pn maja 04, 2009 15:55

Witam,
Jak w temacie mam do wymiany przekładnie, jechalem jak gdyby nigdy nic i przy skrecie kierownica usłyszałem chrobot pompy, wiedzialem juz ze to brak płynu... zatrzymalem sie, kupilem plyn zalałem, dojechalem do warsztatu i diagnoza postawiona, do wymiany przekładnia kierownicza. Mam pytanie, czy mozna ją regenerowac ? Czy sa jakies rozne "typy" tej przekładni ? Poniewaz załatwienie cześci lezy na mojej głowie, z wymiana jade do warsztatu. Prosił bym o rade co z tym poczac, gdzie szukac ( allegro zapewne ) i na co zwracac uwage !



Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przekładnia

Post autor: mauro22 » pn maja 04, 2009 16:11

Kolega naprawiał maglownicę tu
http://www.volkswagen.maglownice.polska ... ierownicza

i wszystko było ok. Na allegro są zestawy do regeneracji i warto nimi się zainteresować. Z doświadczenia jednak wiem, że samodzielna naprawa tego mechanizmu nie zawsze przynosi pozytywne efekty.

Pozdrawiam.


Jacek R.

Awatar użytkownika
nnooxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: nnooxx » pn maja 04, 2009 16:13

Odrazu napisze ze ja sie nie biore za samodzielne naprawianie regenerowanie tego ;/


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1827452#1827452

Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pn maja 04, 2009 22:57

jak już mowa o przekładni to takie pytanie...czy dość ciężkie chodzenie wspomagania kierownicy może być winą przekładnia kierownicza? czy może poporstu mi się tak wydaje,że ciężko chodzi...golfa mam dopiero 3 tyg...i mówiąc szczerze jak swojego czasu jeździłem trochę nissanem almerą to tam praktycznie można było kręcić kierownicą jednym paluszkiem a tutaj w golfie jest trochę ciężej...może ten typ tak poporstu ma?



Awatar użytkownika
nnooxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: nnooxx » wt maja 05, 2009 14:59

Juz mniej wiecej wiem co i jak, ale dopytam... lepiej kupic uzywke czy dac do regeneracji ? ja mysle ze chyba regeneracja lepsza - pewniejsza. a kupowanie zregenerowanej przekladni to koszt 1200 zł... wiec slabo :P


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1827452#1827452

Awatar użytkownika
rafels21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 13, 2007 20:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: rafels21 » sob maja 09, 2009 00:35

nnooxx pisze:Juz mniej wiecej wiem co i jak, ale dopytam... lepiej kupic uzywke czy dac do regeneracji ? ja mysle ze chyba regeneracja lepsza - pewniejsza. a kupowanie zregenerowanej przekladni to koszt 1200 zł... wiec slabo :P
1200 nie ale ok 800-1000 zeciszy. Przynajmniej na allegro.
a swoją drogą mam pytanie czy istnieje jakikolwiek sposób zamontowania maglownicy i wspomagania do kupy w mk2 1.3 KAT. seryjnie oczywiście nie ma go... może jak już musze wymienić to zrobie ze wspom... :bajer: dzięki,Pozdr!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości