Atak rdzy po zimie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bastek666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:05
Lokalizacja: Kraków

Atak rdzy po zimie

Post autor: Bastek666 » ndz maja 03, 2009 11:06

Witam
W miejscach trudno dostępnych do mechanicznego oczyszczenia i z pozoru niewidocznych (na przykład sam poczatek progów) pojawiły mi sie plamy rdzy (o srenicy ok 2cm).
Czy jakiś warsztat zajmujący sie AUTOKONSERWACJĄ jest w stanie mi to dobrze naprawić czy tylko wizyta u blacharza?
chce to porządnie zabezpieczyc zeby dalej nie rdzewiało....:( jednoiczesnie nie chce ciąć i spawać elementów skoro korozja jest tylko miejscowa
PS. znacie jakies DOBRE punkty autokonserwacji w KRAKOWIE I OKOLICACH? ewentualnie jakies warsztaty blacharskie zajmujące sie takimi w sumie drobiazgami? dzieki


Bastek

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz maja 03, 2009 11:41

Wiem, że są gostki co zajmują się konserwacją samochodu - koszt około 500zł za całe podwozie. Piaskują całe podwozie do gołej blachy i nakładają nową konserwację. Dają na to jakąś długą gwarancję. Czytałem o tym gdzieś na innym forum. W tej cenie piaskują i konserwują też profile zamknięte - progi itp...

Chyba, że chcesz się dołączyć do testu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=236828&start=0


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 03, 2009 12:12

Bastek666, piaskowanie i konserwacja całego podwozia to piękna idea. Ale na ogół nie jest to potrzebne bo rdza występuje miejscowo. I w zasadzie każdy warsztat ci to zrobi. Istotne jest żeby się porządnie przyłożyli do oczyszczenia naprawianego miejsca, a jeśli chodzi o progi i przednie błotniki - to przednie błotniki warto odkręcić bo ogniska są często pomiędzy nimi a progiem na łączeniu u dołu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jokser3377
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 18, 2008 13:29
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: jokser3377 » ndz maja 03, 2009 12:28

Myślę że jeśli są to tylko miejscowe ogniska korozji nie ma co zaciągać się w koszty tylko samemu to ogarnąć, a mianowicie porządnie zeszlifować w tych miejscach i dookoła nich stare zabezpieczenie, oczyścić i odtłuścić zeszlifowaną powierzchnię, następnie samemu pomalować lakierem w spray'u i po wyschnięciu nałożyć masę bitumiczną - jest tego sporo na naszym rynku, są w puszkach do malowania pędzlem i w spray'ach... Jak to zrobisz porządnie to prawie nie będzie się różniło od fabryki i będzie naprawdę dobrze zabezpieczone - sam u siebie to robiłem w tamtym roku i po tej zimie nic nie wylazło... :bigok:


...::: VWściekła bestia :::...
A będzie jeszcze wścieklejsza...

Bastek666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bastek666 » ndz maja 03, 2009 13:13

ale powiedzcie mi jak mozecie i wiecie...czy z takimi drobnymi ogniskami rdzy jak napisałem wystarczy jechac na AUTOKONSERWACJE i tam to zrobią, czy trzeba jechać juz do blacharza??


Bastek

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Rdza

Post autor: mauro22 » ndz maja 03, 2009 13:29

Witam.

Osobiście naprawiałbym to sam ale jeśli już pytasz do kogo jechać to radziłbym do blacharza. Jak niby wyobrażasz sobie naprawę takich miejsc u ludzi zajmujących się konserwacją? Blacharz moim zdaniem dokona pełnowartościowej naprawy. Przeważnie ma też zaprzyjaźnionego lakiernika który profesjonalnie pokryje naprawiane miejsca powłoką lakierniczą.

Pozdrawiam.


Jacek R.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości