Przód wyższy od tyłu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Przód wyższy od tyłu.

Post autor: omlet161 » sob maja 02, 2009 12:07

Witam, mam golfa III gti edition i wyraźnie widać, że przód stoi wyżej od tyłu strasznie głupio to wygląda. Domyślam się, że poprzedni właściciel wstawił sprężyny od zwykłej wersji golfa. Mam takie pytanie odnośnie tego czy mógłbym poprostu sam skrócić te sprężyny? No i jaką wysokość mają żeby wiedzieć ile przyciąć. Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 02, 2009 12:39

Daj fotki, może to tył stoi za nisko a z przodem jest ok. Nie będziesz przecież ciął spręzyn to nierealne bo stracą charakterystykę i ostatnie zwoje sa przecież odpowiednio wyprofilowane pod talerzyki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

IGI84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: IGI84 » sob maja 02, 2009 12:41

wydaje mi sie ze moglbys skrucic poniewaz sprezyna w golfie u dolu niejest sklepana na plasko, ile przyciac hmmm to trudne pytanie napewni tnij od dolu i chyba bylo by dobrze ciac co cwierc zwoja i sprawdzac czy juz jest na odpowiednim poziomie. Zaznaczam iz kielich podtrzymujacy sprazyne na amortyzatorze jest specjalnie wyprofilowane takze niezrobi to problemu jezeli skrucisz sprezyne.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » sob maja 02, 2009 13:52

czy nie lepiej kupić odpowiednie sprężyny i je poprostu wymienić niż ciąć stare?? koszt sprężyn to koło 50zł za pare (mówie tu o serii w używce)


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości