wyrzuciło mi płyn chłodniczy ze zbiornika przy 94 stopniach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

wyrzuciło mi płyn chłodniczy ze zbiornika przy 94 stopniach

Post autor: kamien11985 » pt maja 01, 2009 18:43

Siemanko wszystkim mam problem z moim paskiem 2.0 9A zajechałem ostatnio pod dom i zauważyłem że chodzi mi wentylator, fakt zrobiłem jakieś 10-12 km ale wczesniej sie nie włanczał. temp miałem 94 stopnie! poszedłem do domu a w miedzyczasie kumpel poluzował mi korek w zbiorniku wyrównującym zauważył płyn ze wyrzuca to go dokręcił ale zaczeło szybko wyrzucać go bocznym otworem w zbiorniku (co za baran:/) moje pytanie to co mogło spowodować takie zachowanie i czemu dostał takiej temp? wyrzuciło mi cały płyn ze zbiorniczka ale o to sie nie martwie bo sponsora mam
Termostat? jak sprawdzić?
Uszczelka pod głowicą (nie straszcie mnie)? jak sprawdzić?
A tego ile było płynu to wam nie powiem ale temp obserwuje zawsze i nie było problemu HELP


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pt maja 01, 2009 18:46

uzupełnij płyn na zimnym silniku i będzie dobrze.



Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » pt maja 01, 2009 18:58

Fakt ze wyrzucilo plyn to jeszcze nic nie znaczy bo korek zostal odkrecony w temp w jakiej wlaczyl sie wentylator a wiec GORACO wiec cisnienie gdzies musialo zejsc. Uzupelnij plyn lub dolej wody destylowanej i obserwuj dalej co sie bedzie dzialo. Jesli nadal bedzie sie grzal to trzeba sprawdzic termostat (rozgrzewac od zimnego i sprawdzac weze kiedy i czy sie zagrzeja) a potem uszczelke pod glowica.


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

ruby1988r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw mar 19, 2009 23:08
Lokalizacja: bytom
Kontakt:

Post autor: ruby1988r » pt maja 01, 2009 21:45

ja mialem ostatnio takie objawy i mnie sie zatarla pompa wody ( auto sie nie przegrzewalo ponad 100'C ale wentylator sie wlanczal) a co do plynu zrobilem tak samo bo myslalem ze nie mam albo cos na wlaczonym silniku i mi ponad 2 litry sie wylalo
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2009 21:47 przez ruby1988r, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » sob maja 02, 2009 01:39

pompę wody wymieniałem 3 miesiące temu więc to odpada. korek został poluzowany a nie odkrecony (najpierw poluzowany a jak sie pojawił płyn to dokręcony) płyn wyrzuciło otworem w zbiorniczku ( 2 małe otworki) jutro może mi sie uda kupic gdzieś płyn to zaleje i zobaczymy pozdro :pub:


www.opolskiVAG.pl

mackoLja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 01, 2009 20:50
Lokalizacja: janów lubelski

Post autor: mackoLja » sob maja 02, 2009 03:13

sprawdź czy Ci czasem nie kopci dziwnie, bo na moje oko to uszczelka pod głowicą Ci poszła, za duże ciśnienie poszło do układu chłodzącego i to jest jedyny objaw tego że niestety będziesz musiał wymienić uszczelkę...


mackoLja

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob maja 02, 2009 06:56

ze jest cisnienie w takiej temp to normalna sprawa i moze wyrzucic plyn a teraz temp na zewnatrz sa dosc wysokie i silnik sie szybko grzeje. nie sprawdza sie plynu nigdy na goracym silniku a czasem tez tak bywa jezeli odkrecasz korek na goracym silniku to moze odwinac sie oring znajdujacy sie na samym korku
sprawdz ten oring, uzupelnij plyn na zimnym silniku i odpal zobzcz co sie dzieje czy szybko sie nagrzewa kiedy robi sie cieply dolny waz chlodnicy i czy weze sa twarde


Obrazek

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » sob maja 02, 2009 10:08

auto nie kopci ładnie pracuje, świece nie pozalewane sprawdzałem.... ide do sklepu po płyn zaleje i zobacze

[ Dodano: 02 Maj 2009 13:38 ]
zalałem płyn odpaliłem i chodził sobie na wolnych obrotach do 92 stopni i znów wyrzuciło tym razem mniej jeden mechanik mówił mi że może czujnik od wentylatora bo sie nie załaczył.
węże górny i dolny gorące
auto jak odpalam to toszeczkę widać opary ale to było na ssaniu więc nie wiem czy to objawy uszczelki pod głowicą. Jakie są inne objawy uszczelki?


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob maja 02, 2009 15:01

zobacz jeszcze stan oleju i jak on wyglada i jak masz drugi korek od zb. wyrownawczeo to go podstaw
wiatrak powinien wlaczyc sie przy 95 lub 98 zalezy od czujnika
w wiekszosci przypadkow z glowica wyrzuca odrazu plyn zanim sie nagrzeje


Obrazek

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » sob maja 02, 2009 16:29

może być uszczelka pod głowicą,ale rownież czego nie życzę głowica przegrzana...



Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: kiler_444 » sob maja 02, 2009 18:16

nie chce cie straszyc i ja ale miałem takie objawy jak ty a mianowicie jak silnik złapał temperature toto jest koło 90 stopni od razu wyrzucało mi płyn i okazało sie ze mam przekrzywiona głowice na 4 cylindzre i niestety głowica poszła w góręa stało mi sie to jak wracał swiezo zakupionym golfem wiec powiem szczerze ze miło nie było


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
cypherius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 16, 2007 16:34
Lokalizacja: Plockowo

Post autor: cypherius » wt maja 05, 2009 17:18

WItam, mam podobną zagwozdkę ale z mk II
Ostatnio w dużym korku wyrzucił mi płynem (wentylator się włączał, stałem chyba z godzinę, gasiłem i odpalałem silnik wcześniej)....
teraz się zastanawiam czy to korek, termostat ? pompa czy uszczelka. nie widzę płynu w oleju, nie czuję spalinami ze zbiorniczka, wentylator się włącza najpierw nagrzewa się wąż górny od silnika, pozniej pow. 80 chyba zaczyna nagrzewać się dolny (ten co idzie do pompy, chłodnica nagrzewa się równomiernie moim zdaniem... przewody twarde...
p.s. w lutym po kupnie w duzym korku też mi zwymiotował płynem, ale obstawiam ze wtedy nie działał wentylator - takie moje przypuszczenie...
wentylator się włącza chyba w okolicach 90 stopni, nie mam sprawnego wskaznika temp.

Silnik to PF. Dziś grzałem gnoja, wczoraj też - kilkanaście minut na postoju, może dłużej - i nic, kilkunastokrotnie zalaczyl sie wentylator.
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 17:26 przez cypherius, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Bbrutus (Burex)
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 06, 2009 14:48
Lokalizacja: DolnyŚląsk/WLKP
Kontakt:

Post autor: Bbrutus (Burex) » wt maja 05, 2009 17:40

Ja bym stawiał na termostat, za późno otwiera i auto się grzeje
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 17:40 przez Bbrutus (Burex), łącznie zmieniany 1 raz.


>>>>Wolę pchać swojego Volkswagena niż jeździć Oplem<<<<

Awatar użytkownika
cypherius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 16, 2007 16:34
Lokalizacja: Plockowo

Post autor: cypherius » wt maja 05, 2009 18:04

przewody są dosyć twarde, ale uszczelka przecież chyba by wcześniej wyrzucała płyn ? no i trochę pochodził i nic ? nie wyrzuciło ?

Jak rozpoznać czy to uszczelka pod głowicą ? help...
Ostatnio zmieniony śr maja 06, 2009 08:58 przez cypherius, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 331 gości