nie zalacza sie klima (czynnik chlodzacy jest)?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamillo33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 15, 2007 13:31
Lokalizacja: Polkowice

nie zalacza sie klima (czynnik chlodzacy jest)?

Post autor: kamillo33 » pt maja 01, 2009 01:46

Witam!

Mam problem z klima(manualna),wczoraj pojechalem nabic ja bo myslalem ze juz niema tego czynnika chlodzacego,a tu zonk okazalo sie ze jeszcze jest troche(wystarczajaco tyle zeby sie zalaczyla klima). Jak wlacze AC to widac obroty staja sie wyzsze,ale wentylatory nie chodza i niema takiego cykniecia podczas wlaczenia.Zaznacze ze w zimie klima chodzila jeszcze elegandzko. Gosciu mi sprawdzal tam gdzie jest wtyczka przy kompresorze i wywnioskowal ze niema tam pradu...Czy moze poszedl jakis przekaznik,albo co???Prosze o Pomoc.
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2009 08:31 przez kamillo33, łącznie zmieniany 1 raz.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pt maja 01, 2009 12:47

A sprawdzałeś na akumulatorze bezpiecznik 1 z lewej od wentylatorów?



Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Post autor: speeder » pt maja 01, 2009 13:16

a nie bedzie to przekaznik ok klimy? jezeli pstryka, to moze poprostu prad do elektromagnesu na sprezarce nie dochodzi i nie 'zalancza' jej? zalacz klime i zobacz czy masz napiecie na sprezarce
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2009 13:18 przez speeder, łącznie zmieniany 1 raz.


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » pt maja 01, 2009 16:08

To chyba nie jest bezpiecznik na akumulatorze.
Klima nie wie że jest przepalony więc ciągle załacza irozłacza sprzęgło. Słychać ciągłe "stuk" Stuk" i lekko szarpie autem.

Raczej szukaj gdzie indziej skoro wogóle brak reakcji ze strony sprezarki.

Moja rada(sprzedaję cześci do ogrzewań i klim):
Właczajcie ogrzewanie w lecie i klime w zimie (np raz na dwa tygodnie) żeby sie nie zastały. Bardzo często awarie zdarzają się w agregatach które nie były użytkowane przez pół roku....



kamillo33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 15, 2007 13:31
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: kamillo33 » pt maja 01, 2009 17:12

Problem rozwiazany!!!Nie uwiezycie,ale kiedys jak wycagalem skrzynie biegow urwala mi sie ta wtyczka co idzie do weza z plynem chlodzacym(ta co odpowiedzialna jest za pokazanie temp.silnika na desce, tam ida dwa kable).Kiedys to zlutowalem i okazalo sie jak dzisiaj grzebalem i zobaczylem ze jeden(zielony) byl przerwany,zlutowalem i patrze a tu klima chodzi;D hehe.Ten kabelek zielony idzie do kompresora i dlatego sie niezalaczala bo byl przerwany. Dzieki za porady, dobrze ze niejechalem do elektryka,bo bym pewnie zabulil.....;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 343 gości