Co jeszcze do wymiany po uderzeniu w krawężnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Co jeszcze do wymiany po uderzeniu w krawężnik

Post autor: slonik98 » czw kwie 30, 2009 13:17

Witam. Ostatnie podwyższenie auto dało mi się we znaki. Wyrzuciło mnie na łUku przy sporej prędkości. Uderzyłem bardzo mocno w krawężnik na skręconym kole. Oto foto wachacza co sie z nim stało.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać na zdjęciach wachacz oberwał bardzo mcono. Więc tak kupiłem uzywany wachacz w git stanie. Pmyslałem że moze tylko wachacz sie skrzywił a reszta bedzie wporządku. Jak widać na fotach koło dalej odstaje i to bardzo. Zmierzyłem sanki czy mocowanie sie gdzie nie przekrzywiło i wyszło tyle co u kolegów (jakies 60.7cm od srodkó śrób) także sanki i wachacz odpadają. Teraz tak chce kupić piaste i zwrotnice. Jak myślicie dobry pomysł? dzięki za wszystkie wasze opinie.

[ Dodano: 30 Kwi 2009 13:21 ]
Aha. Odkręciłem dzisiaj piaste ze zwrotnicą kręcąc nią chodzi lekko, nie ma luzów i tarcza nie ma jakiś tam dużych wychyleń jak nią kręce.



Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » czw kwie 30, 2009 13:35

Na zdjęciu zapożyczonym z Twojej galerii ewidentnie widać jeszcze krzywą zwrotnicę.Wymień ja i jedź na zbieżność.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dec ... 8f526.html



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » czw kwie 30, 2009 13:45

marcin.w pisze:Na zdjęciu zapożyczonym z Twojej galerii ewidentnie widać jeszcze krzywą zwrotnicę.Wymień ja i jedź na zbieżność
sory że tak wnikliwie ale az tak bardzo to widać ? może amortyzator też krzywy. Ja go odkręcałem i próbowałem ustawić tak jak był przed odkręcenie ale nie wiem jak bardzo mi sie to udało jesli ma to jakis sens.



Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » czw kwie 30, 2009 13:53

slonik98 pisze:sory że tak wnikliwie ale az tak bardzo to widać ? może amortyzator też krzywy
Możliwe że jeszcze oberwał amortyzator,ale to zostaw na koniec.A zwrotnica jest ewidentnie wygięta ponieważ dół amortyzatora nie powinien być tak nisko nad półośką i osłoną przegubu.



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » czw kwie 30, 2009 13:55

marcin.w pisze:slonik98 napisał/a:
sory że tak wnikliwie ale az tak bardzo to widać ? może amortyzator też krzywy

Możliwe że jeszcze oberwał amortyzator,ale to zostaw na koniec.A zwrotnica jest ewidentnie wygięta ponieważ dół amortyzatora nie powinien być tak nisko nad półośką i osłoną przegubu.
Dzięki wielkie właśnie oto mi chodziło. To nic kupie piaste zwrotnice i jazda chyba że sama zwrotnica wystarczy jak myślisz ?



Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » czw kwie 30, 2009 13:58

slonik98 pisze:To nic kupie piaste zwrotnice i jazda chyba że sama zwrotnica wystarczy jak myślisz ?
Po takim uderzeniu na pewno w niedługim czasie wysypie się łożysko więc proponowałbym całość.



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » czw kwie 30, 2009 14:03

Tak też myślałem. Bo lekkie to uderzonka nie było. Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » czw kwie 30, 2009 14:04

slonik98 pisze:Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc. Pozdrawiam
Nie ma sprawy.Również pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 294 gości