[mk3] rozrusznik nie odbija ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

[mk3] rozrusznik nie odbija ?

Post autor: foxiu2k5 » czw wrz 29, 2005 20:12

Przy odpalaniu czasami chwile po tym jak silnik zaskoczy, delikatnie warknie. Chce sie za to zabrac jeszcze przed zima, tylko pytanie, to bedzie bendix czy rozrusznik ? Bendix moze nie odbija ? Czy gdzies rozrusznik na tulejce przytrzymuje i dlatego czasami zgrzytne... ktos mial podobne objawy? Nie chce tego do reszty zepsuc bo mam automat i z tego co wiem tu sa inne rozruszniki, bedzie ciezko dostac.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pt wrz 30, 2005 08:32

Jka kupilem swego goferka to mialem podobne objawy! mianowicie po odpaleniu zdrazalo sie ze zebatka nie wracala i tarla o wieniec przez krutka chwile i zrobilem tak:
wypatroszylem rozrusznik, rozebralem na czesci, wymylem w benzynie ekstrakcyjnej
(jedyny rozpuszczlnik ktorym mozna przemyc uzwojenie nie uszkadzając powloki na drutach!!!!!!!) u mnie jest motoreduktor bo to diesel to wysmarowalem smarem przekładnie i poskladalem do kupy , zapiolem do auta i od tego czasu spokój!
Pare rad na koniec:
jak masz juz rozrusznik na blacie to sprawdz i ewentualnie wymien tulejki i szczotki,
nie sa one co prawda powodem Twoich objawow ale poco robic za kawalek ta sama robote :pub:
Nie smaruj automatu wewnatrz bo tego nie wymaga! jest wylozony teflonem i bez smarowania chodzil bedzie jak trzeba jak tylko bedzie czysty!
Udanego majsterkowania :okej:
Jak tego wczesniej nie robiles to zajmie Ci to max 3 godzinki na spokojnie :weedman: tylko wczesniej podnies troszke silnik na lewarku bo przynajmniej u mnie jedna sruba mocująca tryma takze lape przednią silnika!
Pozdro! :pub:



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » pt wrz 30, 2005 10:18

Robilem to ale w maluchu :)... jutro jak pogoda dopisze to sie za to zabiore zeby jeszcze przed zima zdarzyc.
Z tym podnoszeniem silnika to faktycznie chyba bede musial bo jak patrzylem to trzyma na jednej srubie.
Dzieki za rady



Awatar użytkownika
Zehlen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 10:41
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Zehlen » pt wrz 30, 2005 10:46

U mnie te same objawy, przeczyszczenie nie pomogło :( Chyba wymienie rozrusznik..

EDIT:

Dopiesze, może się komuś przyda.

Przy okazji wymiany sprzęgła okazało sie że mam wyrobiony...hmm otwór w który wchodzi tulejka rozrusznika. Dałem do tokarza, zrobił mi wstawke z fosfor-brązu, wymieniłem przy okazji na nową tuleke.
Koszt operacji około 70 zł a samochód kręci jak nigdy dotąd :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 357 gości