Wyciek oleju.. Skąd?!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Wyciek oleju.. Skąd?!

Post autor: grekiu » pn kwie 27, 2009 07:12

Witam. Mam problem w moim Golfie III z wyciekającym olejem. Auto było oddane do mechanika, bo wymieniałem sprzęgło i miał być rozwiązany problem z tym kapiącym olejem (mechanik wymienił: uszczelniacz lub oring rozrządu-nie wiem dokładnie dlatego tak pisze; oringa aparatu zapłonowego, uszczelke pokrywy silnika), a olej dalej kapie. Wiecie może skąd mógłby wyciekać? Z tego co mówił to misa olejowa jest w porządku. Dodam że nie kapie cały czas tylko jak przyjade autem z kądś i na początku wtedy kapie. Możliwe żeby uciekał olej gdzieś przy filtrze oleju? Bo takie miałem wrażenie że tam jest ślad na silniku ?! Prosze o pomoc bo dziś wybieram się do tego mechanika drugi raz i nie chce żeby mi kity wciskał.

A druga sprawa to chyba mam racje że powinien to zrobić w cenie poprzedniej naprawy skoro płaciłem za usunięcie usterki z cieknącym olejem?
Pozdrawiam grekiu



Awatar użytkownika
kelebrion
Zdrowy ABF
Zdrowy ABF
Posty: 305
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:03
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: kelebrion » pn kwie 27, 2009 07:27

grekiu pisze:mechanik wymienił: uszczelniacz lub oring rozrządu
masz na mysli uszczelniacz na wale od strony skrzyni??

bo jesli leci miedzy na łaczeniu skrzyni ze silnikiem to raczej napewno uszczelniacz na wale do wymiany a jesli go wymieniał to cos skopal moze mu sie podwinał przy zakładaniu. A z ktorej strony w ogole ci leci ten olej??


VW GOLF III GTI 2.0 16V+BLOS
[img]http://img218.imageshack.us/img218/9107/lisaann24.jpg[/img]

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: grekiu » pn kwie 27, 2009 07:43

Z tego co zauwazyłem to olej leci na środku silnika. Tzn tak były śladu na asfalcie. Kurcze nie wiem czy od strony skrzyni niestety bo nie bardzo się znam. A co z tym filtrem oleju? możliwe żeby gdzieś z tamtąd ciekło? Tylko wymieniał mi też olej i filtr oleju. Nie wiem czy jest tam jakiś uszczelniacz albo coś?



Awatar użytkownika
kelebrion
Zdrowy ABF
Zdrowy ABF
Posty: 305
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:03
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: kelebrion » pn kwie 27, 2009 08:01

tak moze spod filtra:) jesli masz filter oleju z chlodniczka to jest oring na chlodniczce oleju i druga uszczelka miedzy silnikiem a ta przystawka do filtra oleju:) a jesli nie masz chlodniczkie to tylko moze lecic z tej uszczelki ktora kosztuje 5zl:)

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2009 ]
http://moto.allegro.pl/item602073239_us ... assat.html

:))))


VW GOLF III GTI 2.0 16V+BLOS
[img]http://img218.imageshack.us/img218/9107/lisaann24.jpg[/img]

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: grekiu » pn kwie 27, 2009 08:07

Czyli uważasz że skoro wyciek jest mniej więcej na środku silnika to byłaby ta uszczelka pod filtrem?



Awatar użytkownika
kelebrion
Zdrowy ABF
Zdrowy ABF
Posty: 305
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:03
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: kelebrion » pn kwie 27, 2009 08:42

moze byc taka ewentualnosc jak sie pytasz czy kolo filtra moze leciec i jesli mechanik mowi ze uszczelka pod miska olejowa i korek sa dobre wiec zostaje uszczelka pod przystawka do filtra:) no chyba ze bagnetem ci cieknie tam na samym dole sprawdz?? a nie mozesz sie schylic pod auto i mniej wiecej bedzie widac:)

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2009 ]
jeszcze jest ewentualnosc z czujnika oleju w przystawce filtra oleju bo np ja mam dwa takie czujniki i kiedys mi z jednego lecialo:) sprawdz:)


VW GOLF III GTI 2.0 16V+BLOS
[img]http://img218.imageshack.us/img218/9107/lisaann24.jpg[/img]

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: grekiu » pn kwie 27, 2009 09:46

Oki wielkie dzięki za podpowiedzi :) Postaram się dziś wjechać autkiem na kanał i zobaczyć gdzie to kapie zanim pojade do mechanika. Mam nadzieje że zrobi to za darmo skoro nie usunął usterki tak jak powinien.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 203 gości