Telepanie kabiny przy ruszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alefx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 14:34
Lokalizacja: Gdańsk

Telepanie kabiny przy ruszaniu

Post autor: alefx » ndz kwie 26, 2009 14:55

Jestem nowy więc sorry za wtopy. przeorałem pół internetu i nic. a wiec do sprawy.
jak ruszam na jedynce, czy na dwójce przy wysokich obrotach np. z pod świateł to cała buda mi się telepie. nie wiem co to może być. przypuszczałem, że poduszki ale przy otwartej masce podczas prób na ręcznym silnik z maski nie wyskakuje. Chyba że jest jeszcze jakaś o której nie wiem. Kiedy obroty są mniejsze, a ruszanie bardzo, bardzo delikatne wtedy jest ok. Podczas dalszej jazdy tez nie ma problemów. a tak to zdaje się jak by mi chciała cały kokpit wyskoczyć.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 26, 2009 20:36 przez alefx, łącznie zmieniany 5 razy.



Awatar użytkownika
Bbrutus (Burex)
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 06, 2009 14:48
Lokalizacja: DolnyŚląsk/WLKP
Kontakt:

Post autor: Bbrutus (Burex) » ndz kwie 26, 2009 15:00

Moze poduszki skrzyni, warto sprawdzic
Pozdrawiam


>>>>Wolę pchać swojego Volkswagena niż jeździć Oplem<<<<

alefx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 14:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alefx » ndz kwie 26, 2009 15:02

poduszki skrzyni czyli, jedna z przodu pomiędzy do belki zamontowana a druga z tyłu za skrzynią, to te no i w jaki sposób je sprawdzić??



Awatar użytkownika
Bbrutus (Burex)
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 06, 2009 14:48
Lokalizacja: DolnyŚląsk/WLKP
Kontakt:

Post autor: Bbrutus (Burex) » ndz kwie 26, 2009 15:09

Jezeli masz dostep do podnosnika, lub kanału to njie bedzie problemu, wwchodzisz pod auto poruszasz skrzynia i bedziesz widzial naocznie co jest, dodam ze widzialem identyczny problem w MK1, no chyba ze za 20-30zł sprawdza Ci to na stacji diagnostycznej


>>>>Wolę pchać swojego Volkswagena niż jeździć Oplem<<<<

weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » ndz kwie 26, 2009 17:24

zaciągnij ręczny, i wrzuć 1 i delikatnie puszczaj sprzęgło (tak aby nie ruszał z miejsca, silnik delikatnie będzie się podnosić i w tym czasie druga osoba przy otwartej klapie od silnika zobaczy czy poduszka jest do wymiany przynajmniej ta najbliżej chłodnicy. Ostatnio w ten sposób sprawdzałem bo się obawiałem że ją urwałem.

Sprawdź czy pali na wszystkie 4 cylindry, może iskra "wyparowała", czy jest odpowiednie ciśnienie sprężania. Wystarczy aby jeden cylinder był w złym stanie i już pojawiają się drgania.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

alefx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 14:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alefx » ndz kwie 26, 2009 17:46

ten drugi sposób na sprawdzenie poduszek próbowałem tego pierwszego jeszcze nie. zobacze i napisze

[ Dodano: 26 Kwi 2009 18:20 ]
hiuston mamy problem, skrzynia z dołu trzyma dzielnie, z kanału cały samochód przesunę, albo podniosę. Zauważyłem że na zimnego rusza ok. jeszcze sprawdzę czy jest różnica między gazem, a benzyną

[ Dodano: 26 Kwi 2009 22:54 ]
no to sprawy się mają tak, że na benzynie miodzio. na gazie jest telepanie przy ruszaniu. ma ktoś może jakieś pomysły. świece były niedawno wymieniane. nie wiem co dalej??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 408 gości