Choinka ze swiatel, zaslepka konsoli, zepsute sloneczniki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tabo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 23:20
Lokalizacja: Włodowice
Kontakt:

Choinka ze swiatel, zaslepka konsoli, zepsute sloneczniki

Post autor: tabo89 » sob kwie 25, 2009 23:24

Siemka, wczoraj zakupiłem VW Golfa IV 99' SDI i mam z nim kilka drobnych problemów

a więc 1 najważniejszy to problem z elektryką a dokładniej ze światlami/kierunkowskazami. chodzi o to że prawy kierunkowskaz i światło z tylu szaleje - kiedy włącze kierunkowskaz, nie miga on a za to migaja światla natomiast kiedy dodatkowo wcisnę hamulec to migają one jeszcze szybciej.. nie wiem czy muszę z tym jechać do elektryka czy jest jakieś rozwiązanie z ktorym sie spotkaliście

2 problem we wnętrzu to nad radiem mam dziure, był tam podobno jakis uchwyt na napoje ale kiedys radio probowali ukraść i zepsuli, mam teraz dziure i chcialem ja zakryć, znalazłem cos takiego:
http://www.allegro.pl/item615273274_ble ... _bora.html
bedzie pasowalo

3 problem jest też we wnętrzu a mianowicie z przodu u kierowcy i u pasażera w tych takich osłonach przeciwsłonecznych są lusterka zamykane na klapkę i nad nimi światełko które powinno sie zapalac jak sie otworzy klapkę od lusterka. jednak obie te klapki są urwane i jak chce sobie zaslonic slonce to mi spadają a światełka się świecą.. nie mogę tych klapek wyrzucic bo wtedy swiatelka beda sie palic non stop i wyczerpią akumulator. jaka jest na to rada

i ostatni problem i to bardzo uciążliwy - na zewnątrz - a mianowicie prawe lusterko zewnętrzne. nie wiem co jest ale nie da się go prawidłowo ustawić tak żebym widział auto i drogę z prawej. z lewej jest w porządku a z prawej daje juz do oporu lecz nic nie widac i źle się jeździ szczególnie cofa.. nie wiecie może jak mam to naprawić

czekam na odpowiedzi na wszystkie pytania

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz kwie 26, 2009 10:57 przez tabo89, łącznie zmieniany 1 raz.



safik25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr mar 11, 2009 19:35
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: safik25 » sob kwie 25, 2009 23:47

1 gubi gdzieś mase najprawdobodobnie na plycie z żarówkami musisz sprawdzić wyciągnąć i przeczyści ścieżki
2wygląda na to samo ale czy będzie pasować trudno mi powiedzieć
3 tak wyciągnąć żarówkę
4 to coś z mechanizmem (sterowniem) lusterka


"Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżke, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop."

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » sob kwie 25, 2009 23:50

tabo89 pisze:2 problem we wnętrzu to nad radiem mam dziure, był tam podobno jakis uchwyt na napoje ale kiedys radio probowali ukraść i zepsuli, mam teraz dziure i chcialem ja zakryć, znalazłem cos takiego:
http://www.allegro.pl/ite...lf_iv_bora.html
bedzie pasowalo
Tak wygląda ta "klapka" więc powinno pasować :bajer:
tabo89 pisze:3 problem jest też we wnętrzu a mianowicie z przodu u kierowcy i u pasażera w tych takich osłonach przeciwsłonecznych są lusterka zamykane na klapkę i nad nimi światełko które powinno sie zapalac jak sie otworzy klapkę od lusterka. jednak obie te klapki są urwane i jak chce sobie zaslonic slonce to mi spadają a światełka się świecą.. nie mogę tych klapek wyrzucic bo wtedy swiatelka beda sie palic non stop i wyczerpią akumulator. jaka jest na to rada
Ostatecznie możesz powyciągać żarówki z tych światełek i nie będą się zapalały :hmm:
tabo89 pisze:i ostatni problem i to bardzo uciążliwy - na zewnątrz - a mianowicie prawe lusterko zewnętrzne. nie wiem co jest ale nie da się go prawidłowo ustawić tak żebym widział auto i drogę z prawej. z lewej jest w porządku a z prawej daje juz do oporu lecz nic nie widac i źle się jeździ szczególnie cofa.. nie wiecie może jak mam to naprawić
Nie wiem jak jest u Ciebie ale to prawe lusterko jest mniejsze i jest pewien kłopot z ustawieniem, Jeżeli jest zamontowane poprawnie a regulacja działa dobrze pozostaje kupno większego lusterka, lub pogodzenie się z tym co się ma, rozumiem Cię, bo sam w tym lusterku nie widzę wszystkiego jak bym to chciał widzieć, ale ktoś postanowił w VW , że zapewne z oszczędności ma być mniejsze i teraz klops :panna:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
tabo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 23:20
Lokalizacja: Włodowice
Kontakt:

Post autor: tabo89 » ndz kwie 26, 2009 00:08

ok sprawdze te zarówki

a co do lusterka to da się je rozebrać żeby sprawdzić w środku czy dobrze tam jest, nie wiem czy sie z tym polapę



bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: bogmaj22 » ndz kwie 26, 2009 07:33

Do Tabo 89.Ja mam ten sam problem z osłonami p.słonecznymi,ale jest on do rozwiązania.Dostępne są na Allegro takie same osłony,ale lusterka są odsuwane.Sądzę,że rozwiązują sprawę.Co do lusterka zewnętrznego problem rozwiąże demontaż lusterka i naprawienie jego mechaniki.Nie jest to rzecz skomplikowana,tylko trzeba trochę cierpliwości i pobawić się z tym.Od góry jest obudowa na zatrzaski i zdejmując ją trzeba uważać,żeby ich nie połamać.Ja mam w samochodzie też takie małe lusterko ustawiane elektrycznie i ustawia się bardzo dobrze i widzę w nim też bardzo dobrze.Nie sądzę,żeby wymiana lusterka na większe coś dała,ponieważ inne lusterko może nie pasować i popsuję cały wygląd samochodu.Proponuję więc pobawić się z tym,które jest.W ostateczności,jeśli nie uda się można kupić inne.Dziurę można zlikwidować,kupując odpowiedni schowek,który jest dostępny na Allegro.


bogmaj

Awatar użytkownika
tabo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 23:20
Lokalizacja: Włodowice
Kontakt:

Post autor: tabo89 » ndz kwie 26, 2009 08:17

ok musze popatrzyc z tym lusterkiem

a jesli chodzi o przeczyszczenie ścieżek od żarówek to czym to najlepiej zrobic? wd40 bedzie dobre?

i jeszcze pytanie o kluczyk - mam na kluczku guzik na środku ze znaczkiem VW i naciskam go sobie ale nie wiem do czego on służy bo nic sie nie dzieje



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » ndz kwie 26, 2009 09:25

tabo89 pisze:i jeszcze pytanie o kluczyk - mam na kluczku guzik na środku ze znaczkiem VW i naciskam go sobie ale nie wiem do czego on służy bo nic sie nie dzieje
Ten guzik może być np od malej żaróweczki umieszczonej w plastikowej obudowie kluczyka - spełniania to role latareczki, tak jest przynajmniej u mnie :bajer: tak jest w pierwszym kluczyku z logiem VW, w drugim(zapasowym) ten guzik jest od alarmu i zdalnego otwierania drzwi, ale obudowa drugiego kluczyka nie jest oryginalna tylko sygnowana logiem innej firmy.
Fotki kluczyka ORI :bigok:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz kwie 26, 2009 09:31 przez italiano_83, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

DamianS.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 18:22
Lokalizacja: okolice Wielunia
Kontakt:

Post autor: DamianS. » ndz kwie 26, 2009 10:04

mam nadzieje ze sporo zbiłes z ceny kupując autko które ma takie małe zaniedbania...


moje pudełko ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=235737

Awatar użytkownika
tabo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 23:20
Lokalizacja: Włodowice
Kontakt:

Post autor: tabo89 » ndz kwie 26, 2009 11:39

mam taki sam kluczyk tyle ze nie ma tam zaróweczki, jest puste miejsce dlatego nie swieci jak nacisnę, a nawet logo VW mam tak samo zdarte :chytry:

a 2 kluczyk tez ma logo VW tyle ze nie wciskane tylko odlane tak jak caly kluczyk z plastiku

a jak wylaczyc alarm w aucie jakby sie wlaczyl bo nie mam pojecia, ja myslalem ze to własnie tym guzikiem a tak to nie wiem?

------------------

auto ma male zaniedbania ale w koncu ma już 10 lat, to jest silnik SDI, rocznik 99 i dalem za niego 12,5.. nie wydaje mi się dużo jak na Golfa czwórkę ale oceńcie , moze przepłaciłem, piszcie jak myslicie



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » ndz kwie 26, 2009 11:56

Taką żaróweczkę napewno da się kupić :grin: oznaczenie to 1.5V 0.09W-A- a wygląda ona tak:
Obrazek
A tak wygląda rozebrany na dwie części kluczyk :
Obrazek


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
tabo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 23:20
Lokalizacja: Włodowice
Kontakt:

Post autor: tabo89 » ndz kwie 26, 2009 11:59

dzięki

a jaki jest sposób wyłączenia alarmu, bo nie mogę do tego sam dojść



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » ndz kwie 26, 2009 12:27

Hmm, odnośnie alarmu to powinieneś mieć jakiegoś pilota do niego :bajer: Jeśli masz faktycznie alarm, a nie np. tylko "atrapę" najczęściej po zamknięciu drzwi miga sobie wtedy jakaś dioda na kokpicie lub przy ryglach drzwi. Ja mam osobnego pilota do alarmu i zamykania drzwi, ma dwa przyciski, jednym się zamyka auto, a drugim aktywuje- dezaktywuje alarm. Ale może to oczywiście rożnie wyglądać. Trudno mi coś więcej powiedzieć na ten temat :chytry:
Powodzenia
Ostatnio zmieniony ndz kwie 26, 2009 12:28 przez italiano_83, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
tabo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 23:20
Lokalizacja: Włodowice
Kontakt:

Post autor: tabo89 » ndz kwie 26, 2009 14:14

hmm jak zamknę to miga mi za kierownicą czerwona dioda (ale to chyba od immobilaizera bo jak wciskam guzik to gaśnie)

miga też na czerwono przy tych takich bolcach na drzwiach

ale pilota żadnego nie dostałem

czy jakby mi sie wlaczyl to jak otworze to przestanie wyć? bo nie chciałbym żeby gdzieś w mieście wył i wył a ja nie bede mógł wyłaczyc

a centralny mam z kluczyka, bez pilota
Ostatnio zmieniony ndz kwie 26, 2009 14:15 przez tabo89, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » ndz kwie 26, 2009 14:57

tabo89 pisze:miga też na czerwono przy tych takich bolcach na drzwiach

ale pilota żadnego nie dostałem
Więc zapewne masz tylko "atrapę" poza migającymi diodami alarmu nie ma :grin: Bo w innym razie posiadał byś pilota. :chytry:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości