[MK3] centralny szwankuje!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

[MK3] centralny szwankuje!!!

Post autor: newswen » śr wrz 28, 2005 19:11

Witram!!! :pub:
jak w temacie, centralny cosmi zaczol szwankowac, tzn. od strony pasazera wszystko chodzi ok kluczyk zamyka i otwiera wszystkie dzrzwi, natomiast od strony kierowcy kluczyk otwiera i zamyka tylko drzwi kierowcy??? co to moze byc????
pomozcie!!!! :blush:
POZDRO!!!! :okej:



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » śr wrz 28, 2005 19:30

Jaki masz zamek, centralka pneumatycczna czy na przekaznikach, zwykly ? Od tego trzeba zaczac....



Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » śr wrz 28, 2005 20:34

hmm. sam nie wiem czym to sie rozni??
to jest zwykly centralny montowany seryjnie. jesli mozesz opisac czym to sie rozni to moze okresle sie bo nie jestem zbytnio rozkminiony w temacie.
z gory dziex!!!!

[ Dodano: Sro Wrz 28, 2005 20:40 ]
acha, jeszcze jedno!!
w klamce jak rozkrecilem byla taka łopatka na koncu z takim haczykiem, ten haczyk byl urwany (niedzialalo wtedy nic), wiec wymienilem tą łopatke i drzwi sie juz otwieraja i zamykaja ale tylko te od kierowcy?? wczesniej kluczyk otwieral wszystkie???
pozdro!!



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » śr wrz 28, 2005 20:42

No jak seryjny to pneumatyczny ... jesli nie zamyka od kierowcy to bedzie przetarty albo odlaczony kabelek odpowiedzialny za zamykanie i nie dochodzi impuls do centralki ( bagaznik po prawej stronie przy lampie - w takiej piankowej oslonce - pompka ) kolor zielony albo bezowy ( jeden otwiera drugi zamyka - juz nie pamietam ktory ) sprawdz czy nie jest przerwany jakims miernikiem



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » śr wrz 28, 2005 20:46

newswen pisze:Witram!!! pub
jak w temacie, centralny cosmi zaczol szwankowac, tzn. od strony pasazera wszystko chodzi ok kluczyk zamyka i otwiera wszystkie dzrzwi, natomiast od strony kierowcy kluczyk otwiera i zamyka tylko drzwi kierowcy??? co to moze byc????
pomozcie!!!! blush
POZDRO!!!! okej

Sprawdz czy kable sie nie poprzerywały w przelotce drzwiowej...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 28, 2005 22:46

Pachnie mi to uszkodzeniem mikrowyłącznika w zamku od strony kierowcy, lub kabli idących od niego najprawdopodobniej w gumowej osłonie gdzie się wyginają. A właściwie to jestem tego pewien jeśli kluczyk po tej stronie musisz przekręcać z większą niż dotąd siła żeby zamknąć lub otworzyć ( bo pneuma nie wspomaga ). Trzeba pogrzebać i znaleźć uszkodzenie. U mnie był to mikrowyłącznik. Rozebrałem i wyczyściłem. Sporo roboty bo zamek trzeba wyjąć. Chodzi o taki wyłącznik do którego 3 kabelki idą


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » czw wrz 29, 2005 10:04

Witam ponownie.
pogrzebalem troche przy pompce, ale tam wszystko w jak najlepszym pozadku, kable w tej gumowej oslonie tez sa ok, wiec moze ten mikrowyłącznik?? tylko gdzie on jest i jak sie do niego dobrac??

kluczyk faktycznie trzeba przekrecac z sila wieksza niz przedtem.
pozdrawiam!!!!



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » czw wrz 29, 2005 10:27

Musisz zdjac tapicerke ... caly boczek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=23533 - tu masz opis zebys niczego nie polamal przypadkiem
no a potem musisz wyciagnac silownik ... sprawdz przy okazji kable zeby miec 100% pewnosci ... nasmaruj przed zima zamki WD



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw wrz 29, 2005 20:03

jeżeli piszesz że kluczyk ciężej się kręci to może źle włożyłeś tą płetwę .Mikrowłacznik jest w całym zamku , ale i tak musisz go wymontować żeby do niego dojść ( odkręć 3 szt śrub mocujących zamek ,najpierw zdejmij tapicerę .I cały zamek wyciągnij i zobacz co blokuje go ,



Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » wt paź 11, 2005 13:27

witam ponowniew ja dalej sie grzebie z tym zamkiem rozkrecilem go ponownie i dalej nie znalazlem przyczyny opisze ponownie co i jak dziala
od strony kierowcy zamek nie otwiera anie nie zamyka drzwi pasazera ani bagaznika, raz na 100 uda mu sie zamknac. natomiast od strony pasazera wszystko dziala w jak najlepszym pozadku????
mam ten mikrowlacznik wlasnie w rewkach ttylko nie wiem co z nim moze byc nie tak i czy ewentualnie mozna go dokupic????
prosze o odpowiedz i porade jesli mozna w miare szybko bo chcialbym to dzis zlozyc..
ozdro



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » wt paź 11, 2005 15:53

miałem to samo....u mnie przetarta była masa i nie łaczyło...pozdor..sprawdz dokłądnie wszystkie kable!!


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt paź 11, 2005 19:42

kupowałem mikrowłącznik razem z zamkiem - 50 zł . zobacz czy jest przejście na nim i czy styczniki pykają w mikrowłączniku



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości