Terkotanie w skrzyni podczas hamowania silnikiem...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

boombaster

Terkotanie w skrzyni podczas hamowania silnikiem...

Post autor: boombaster » śr wrz 28, 2005 14:22

Podczas hamowania silnikiem od pewnego czasu dochodzą dziwne odgłosy (terkotanie). Pojeżdziłem po warsztatach i każdy z mechaników sugeruje to olać. Dodam, że przeguby są ok. Chcę mieć sprawny samochód więc za szukanie usterki zabieram się wraz z ojcem. Czy miał ktoś podobne problemy? Sugerowano mi wprasowanie się wiórka między zęby w przekładni głownej.;/
Jakieś porady co do samej procedury wyciągniecia i rozebrania skrzynki?

Trzymajcie się!!!



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr wrz 28, 2005 15:00

jesli sam będziesz to robił, to jest wyciągał i naprawiał skrzynie, to moze jeszcze wyjdziesz na swoje - ze skrzyniami niestety jest tak ze mało który mechanik chce się podjąć naprawy, a przy okazji może się okazac że cena naprawy przekroczy cenę używki - można kupić skrzynie uzywaną z roczną gwarancją....


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
endrju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt maja 27, 2005 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: endrju » śr wrz 28, 2005 20:05

Mam to samo i tez zastanawiam sie co to moze byc. Jak hamuje silnikiem sa wlasnie takie objawy ale malo tego to jak normalnie hamuje a samochod jest juz na wolnych obrotach to tez to slychac. NIe dzieje sie to gdy silnik jest zimny i chodzi na wyzszych obrotach (chodzi o hamowanie zwykle).

Ja obstawiam poduszki bo jak sie hamuje to silnik wtedy sie przechyba do przodu i to moze byc przyczyna. A poduszki mam juz wyjechane. Jak wroce z niemiec i kasa zostanie to moze sie zabiore za to.


[b]VW Caravelle LONG 2,5 TDI ACV[/b] (2011-...)
[b]Audi A6 C4 Avant 2,5 TDI AEL 6-gear[/b] (2009-...)
[b]Audi 80 GTE[/b] (2006-2009)
[b]VW Golf mk2 1,3[/b] (2005-2006)
[img]http://republika.pl/a_glasgall/Allegro/AUDI.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości