Światła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kkasper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 10:53
Lokalizacja: SB
Kontakt:

Światła

Post autor: kkasper » śr wrz 28, 2005 08:43

Posiadam w swojej trójce lampy takie jak pokazuje obrazek w załączniku (dwa okrągłe z każdej strony) Zostały one zamontowane już w Niemczech przez właściciela. Do świateł mijania nie mam zastrzeżeń, ale drogowe wydaje mi się że są zbyt słabe. Zauważyłem że po przełączeniu na drogowe, światła mijania (zewnętrzne) gasną i palą się tam tylko postojówki a zapalają się wewnętrzne lampy. Czy tak ma być czy mają się palić wszystkie 4? Jak daję sygnał to palą się wszystkie 4.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr wrz 28, 2005 10:23

Wydaje mi się, że mijania mają gasnąc gdy zapalasz drogowe.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr wrz 28, 2005 10:33

Twoje światła działają na tej samej zasadzie jak oryginalne lampy z Golfa po 94 roku, czyli 2xH1. Przy oryginalnych lampach było właśnie w ten sposób, że przy drogowych gasną mijania i tylko przytrzymanie przełącznika powoduje świecenie obu tych świateł.
Oryginalnie jednak, pomimo takiej samej żarówki, rózne były klosze, w twoich lampach wychodzi że masz takie same klosze i takie same żarówki. Teoretycznie wychodzi więc, że na drogowych masz to samo co na światłach mijania tylko pod innym kątem ustawione.
Spróbuj zamontować większe żarówki, tylko nie przeginaj z mocą żeby nie stopiło ci klosza.

Napisz jeszcze jakie masz żarówki zamontowane w tych lampach.



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Światła

Post autor: briano » śr wrz 28, 2005 10:36

kkasper pisze:Posiadam w swojej trójce lampy takie jak pokazuje obrazek w załączniku (dwa okrągłe z każdej strony) Zostały one zamontowane już w Niemczech przez właściciela. Do świateł mijania nie mam zastrzeżeń, ale drogowe wydaje mi się że są zbyt słabe. Zauważyłem że po przełączeniu na drogowe, światła mijania (zewnętrzne) gasną i palą się tam tylko postojówki a zapalają się wewnętrzne lampy. Czy tak ma być czy mają się palić wszystkie 4? Jak daję sygnał to palą się wszystkie 4.
heh ale brzydkie lampy :grin: A co do słabszego świecenia to właśnie te lampy jeżeli nie mają wypalonych luster to powinny duzo lepiej świecić od zwykłych :hmm:


Zobacz co teraz sprzedaje: http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=140917 !!!

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Miałem podobny problem ...

Post autor: Razal » śr wrz 28, 2005 10:39

Miałem uszkodzony jeden reflektor - postanowiłem kupić nowe (prawy + lewy), koszt za szt. był rzędu ok.130zł. (podróby) :hmm:

Po zamontowaniu miałem kilkukrotną okazję jechać w nocy (oczywiście z nosem na szybie bo lampki tak świeciły, że widziałem jakieś 2m przed samochodem - przy prawidłowym wyregulowaniu na przyrządzie), postanowiłem zakupić żarówki 30% światła więcej ;) i LIPA.

Jak najszybciej zakupiłem oryginalne używane lampy HELLA także te z wersji GT (podwójne). Porównania nie ma żadnego !! HELLA poprostu oświetla drogę !!

Zobacz czy nie masz podróbek założonych, a na początek sprawdź ustawienie lamp na odpowiednim przyrządzie !!


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MistiqChild » śr wrz 28, 2005 10:51

rydzu pisze:Twoje światła działają na tej samej zasadzie jak oryginalne lampy z Golfa po 94 roku,
W moim golfiku MK II z 88 rocznika też tak działają :P



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » śr wrz 28, 2005 15:22

też mam podwójne światła u siebie i przy włączonych długich mijania nie gasną tylko również się palą ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » śr wrz 28, 2005 16:44

rydzu pisze:Twoje światła działają na tej samej zasadzie jak oryginalne lampy z Golfa po 94 roku, czyli 2xH1. Przy oryginalnych lampach było właśnie w ten sposób, że przy drogowych gasną mijania i tylko przytrzymanie przełącznika powoduje świecenie obu tych świateł.
Oryginalnie jednak, pomimo takiej samej żarówki, rózne były klosze, w twoich lampach wychodzi że masz takie same klosze i takie same żarówki. Teoretycznie wychodzi więc, że na drogowych masz to samo co na światłach mijania tylko pod innym kątem ustawione.
Spróbuj zamontować większe żarówki, tylko nie przeginaj z mocą żeby nie stopiło ci klosza.

Napisz jeszcze jakie masz żarówki zamontowane w tych lampach.
po pierwsze te lampy 2xH1 szły od początku produkcji, a przy włączeniu drogowych mijania też świecą



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » śr wrz 28, 2005 16:50

czester pisze:
rydzu pisze:Twoje światła działają na tej samej zasadzie jak oryginalne lampy z Golfa po 94 roku, czyli 2xH1. Przy oryginalnych lampach było właśnie w ten sposób, że przy drogowych gasną mijania i tylko przytrzymanie przełącznika powoduje świecenie obu tych świateł.
Oryginalnie jednak, pomimo takiej samej żarówki, rózne były klosze, w twoich lampach wychodzi że masz takie same klosze i takie same żarówki. Teoretycznie wychodzi więc, że na drogowych masz to samo co na światłach mijania tylko pod innym kątem ustawione.
Spróbuj zamontować większe żarówki, tylko nie przeginaj z mocą żeby nie stopiło ci klosza.

Napisz jeszcze jakie masz żarówki zamontowane w tych lampach.
po pierwsze te lampy 2xH1 szły od początku produkcji, a przy włączeniu drogowych mijania też świecą
dokładnie tak....bo w czym niby miałyby przeszkadzać palące się mijania przy długich ? przecież i tak jest to osobna żarówka......w większości aut które mają system dwużarówkowy przy włączonych drogowych mijania też się palą ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

kkasper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 10:53
Lokalizacja: SB
Kontakt:

Post autor: kkasper » czw wrz 29, 2005 07:42

Wielkie dzieki właśnie wczoraj znalazlem w papierach jakie dostalem przy zakupie, opis montazu zamontowanych swiatel i tam w ostatnim punkcie jest opis ze trzeba zewrzec razem przewody biało-czarny z żółtym przy kolumnie kierownicy aby palily sie obie lampy. Musze jeszcze to sprawdzic czy jest tak zrobione bo jak podawał opis w zestawie byla nawet specjalna zwora ulatwiająca takie połączenie.

Rydzu: mam zarowki H1 55W. Jakie inne zalecasz zastosowac?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw wrz 29, 2005 07:53

Panowie, co wy mówicie o światłach 2xH1. Po pierwsze nie były ładowane do Golfa III od początku produkcji bo dopiero od roku modelowego 95. Po drugie przełączanie tak włąsnie było rozwiązane pomiędzi mijania i drogowymi że przy zapaleniu jednych drugie gasły. Jeśli jeżdzicie MK III to sprawdzcie to proszę u siebie, ja mam tak u siebie i wszystko jest oryginał VW, nie widziałem jeszcze MK III po 95 roku w którym bez przeróbek świaciły się mijania i drogowe (bez przytrzymania włącznika).

Tak na marginesie, światła 2xH1 to nie takie światła jak ma kolega w samochodzie, tylko światła w jednym kloszu na dwie żarówki.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw wrz 29, 2005 10:39

gdyby światła mijania razem z długimi ci sie ciagle swieciły to:

1.Bardzo szybko rozładowywał by sie akumulator, alternator przy jeżdzie w nocy na długich nie był by wstanie zasilić takiego poboru mocy.
2.Szybciej byś wypalał zarówki, to w zwiazku z tym ze palą sie wszystkie a nie gasną te, które niesą potrzebne.

Pozdro, we wszystkich współczesnych autach, i w wielu starszycjh, a jest to jak najbardziej normalny objaw, światła mijania nie żswiecą sie podczas zapalenia swiateł długich, jedynie podczas dawania sygnału świetlnego światła mijania nie gasną i tylko wtedy swiecą sie razem.

Pozdrawiam


Mk3 GTI 16V ABF

kkasper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 10:53
Lokalizacja: SB
Kontakt:

Post autor: kkasper » czw wrz 29, 2005 10:50

A czy mogę do długich założyć mocniejsze a jak tak to jakie?



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » czw wrz 29, 2005 10:57

kkasper pisze:A czy mogę do długich założyć mocniejsze a jak tak to jakie?
Są jakieś np. Philipsy lub Osramy +30 czy +50 % więcej światła i takie bym polecał :hmm: Bo większych nie ma sensu


Zobacz co teraz sprzedaje: http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=140917 !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości