Problemy z podlaczeniem alarmu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Digy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 17:19
Lokalizacja: Raich

Problemy z podlaczeniem alarmu

Post autor: Digy » wt kwie 21, 2009 17:32

Mam kilka problemów, mianowicie mam GOLFA z elektrycznymi szybami centralnym itd.
problem tkwi w opisie podłączenia alarmu...
W załączonym zdjęciu
Obrazek
zaznaczyłem elementy z którymi mam problem bo nie wiem gdzie sa te kable i jakiego koloru.
wiem ze kabel z lampki bagażnika to brązowo czerwony ale nie mogę go znaleźć a nie chciałbym rozbierać połowy samochodu żeby dojść do tego.
I proszę o pomoc w sprawie przeciągnięcia kabla do komory silnika jak najlepiej go przeciągnąć najlepiej nie rozbierając połowy wozu.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Ostatnio zmieniony śr kwie 22, 2009 14:46 przez Digy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt kwie 21, 2009 17:56

kabel o lampki bagażnika najprościej znajdziesz pod plastikową nakładką na próg , tam idzie cała wiązka , wystarczy tylko zdjąć ten plastik z progu

[ Dodano: 21 Kwi 2009 18:02 ]
czujnik drzwiowy to kabel brązowo - biały znajdziesz go tam gdzie do bagażnika , koło progu a domykanie szyb kolor szary w gnieździe słupka , od strony kierowcy , w środku auta , pod plastikową osłoną , ale Ty masz widze sterowanie szyb minusem , a golf potrzebuje plusa



Digy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 17:19
Lokalizacja: Raich

Post autor: Digy » wt kwie 21, 2009 22:06

no ja wiem ze golf potrzebuje plusa wiec co mam zrobić z tym domykaniem szyb?

[ Dodano: 21 Kwi 2009 22:09 ]
a jeżeli chodzi o ten czujnik domykania drzwi to ten czujnik domykania drzwi (+) podłączyłem do brązowo białego a co mam zrobic z tym czujnikiem domykania drzwi (-) ??
W ogóle tego nie podłączać?



Awatar użytkownika
mobi65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:02
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: mobi65 » śr kwie 22, 2009 09:50

[quote="Digy"]no ja wiem ze golf potrzebuje plusa wiec co mam zrobić z tym domykaniem szyb?

dodaj do tego przekaznik - cewke wysterujesz minusem a na styk wychodzacy podaj plusa do szyb :okej:



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr kwie 22, 2009 14:44

Co ma alarm do dzialu DIESEL?


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Digy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 17:19
Lokalizacja: Raich

Post autor: Digy » śr kwie 22, 2009 22:10

Przepraszam jestem nowy na forum i dopiero się uczęq
A możecie mi powiedzieć gdzie znajdę ten "port odcięcia zapłonu" albo gdzie mam ten kabel podłączyć?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw kwie 23, 2009 07:56

Digy pisze:no ja wiem ze golf potrzebuje plusa wiec co mam zrobić z tym domykaniem szyb?

[ Dodano: 21 Kwi 2009 22:09 ]
a jeżeli chodzi o ten czujnik domykania drzwi to ten czujnik domykania drzwi (+) podłączyłem do brązowo białego a co mam zrobic z tym czujnikiem domykania drzwi (-) ??
W ogóle tego nie podłączać?

to nie jest czujnik domykania drzwi , tylko czujnik drzwi , czyli krańcówka , tam podpinasz minus , nie plus.

plus sobie zostaw wolny , chcąc zmienić plus na minus musisz dołożyć przekaźnik , jeden koniec cewki przekaźnika podłączasz do stałego plusa , i ten sam kabel podłączasz do rozwartych styków przekaźnika , a od drugiej pary styków dajesz kabelek na sterowanie zamka , czyli szary , do drugiego końca cewki podłączasz kabel minusowy z centralki , i tak właśnie zmieniasz minus na plus

[ Dodano: 23 Kwi 2009 08:00 ]
Digy pisze:Przepraszam jestem nowy na forum i dopiero się uczęq
A możecie mi powiedzieć gdzie znajdę ten "port odcięcia zapłonu" albo gdzie mam ten kabel podłączyć?
ten port odcięcia to jest prawdopodobnie dodatkowe urządzenie do centralki , tam jest przekaźnik , i dopiero wtedy ma to działać , ja Ci radze zrobić sobie jakiś ukryty wyłącznik do zapłonu lub pompy paliwa , jest to mniej awaryjne i trudniejsze dla złodzieja



Digy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 17:19
Lokalizacja: Raich

Post autor: Digy » czw kwie 23, 2009 16:22

dziękuje za pomoc postaram się to podłączyć stosując ten kabel do drzwi (-) a plus zostawię wolny zobaczę co z tego wyjdzie.

[ Dodano: 23 Kwi 2009 20:09 ]
Misiu Fazi xP Rozumie, że nie muszę stosować przekaźnika wystarczy tylko podłączyć zamiast plusa(co ja zrobiłem) minus i będzie wszystko ok?
Czy wtedy jak podłącze ten "ster. domykania drzwi (-) to jak na transmiterze wybiorę rozbrojenie to otworzy mi drzwi ale nie otworzy mi okien jak to robi przy zamykaniu (tzn domyka szyby). Bo mam taki problem, że przy otwieraniu mi otwiera z drzwiami też szyby muszę jakoś to zablokować...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 253 gości