Demontaz obicia klapy tył

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Demontaz obicia klapy tył

Post autor: DariuszK » pn kwie 20, 2009 21:36

nie dziala mi spryskiwacz i chcialbym sie dostac pod tapicerke klapy, wypialem z takich blaszek od krawedzi klapy a nie wiem jak zdjec od szyby, prosze o pomoc



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post autor: damian-ppp » pn kwie 20, 2009 23:16

Od strony szyby również są takie blaszki... Musisz najpierw odkręcić 2 śrubki znajdujące sie w otworach do zamukania klapy... Musisz próbować delikatnie - plastiki bardzo łatwo się łamią :bajer:



wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: Demontaz obicia klapy tył

Post autor: wojtekma » pn kwie 20, 2009 23:52

DariuszK pisze:nie dziala mi spryskiwacz i chcialbym sie dostac pod tapicerke klapy, wypialem z takich blaszek od krawedzi klapy a nie wiem jak zdjec od szyby, prosze o pomoc
Kolego temat był już wałkowany więc w celu poznania szczegółów radze uruchomić opcje SZUKAJ a odnośnie tematu to całe poszycie o ile pamietam jest na takie zatrzaski tylko uważaj i delikatnie zdejmuj żeby nic nie popękało! Ja jak zdejmowałem troche sie namęczyłem i podważałem wkrętakiem płaskim każdy zatrzask ale nic nie urwałem-przy okazji jak juz sie tam dostaniesz radze wyjąć silniczek tylnej wycieraczki, rozkręcić, wyczyścić i nasmarować ponieważ dość często są z nim problemy.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt kwie 21, 2009 07:31

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=174339
wszystko znajdziesz w FAQ wycieraczka tył:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314
wystarczy spojrzeć :chytry:


Obrazek

DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » czw maja 28, 2009 16:53

jeszcze jedna sparwa, ktoredy poprowadzony jest wezyk do tylnej klapy? od zbiorniczka wchodzi w blotnik a potem ktoredy?
Ostatnio zmieniony czw maja 28, 2009 16:54 przez DariuszK, łącznie zmieniany 1 raz.



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » pt maja 29, 2009 20:23

DariuszK pisze:jeszcze jedna sparwa, ktoredy poprowadzony jest wezyk do tylnej klapy? od zbiorniczka wchodzi w blotnik a potem ktoredy?
Którędy w nadwoziu przebiega to nie wiem ale na pewno dochodzi do tylnego, lewego słupka. Tam jest łączony z wężykiem, który w klapie do silnika wycieraczki dochodzi. Łączony jest pod obiciem tapicerskim tylnego lewego słupka w górnej jego części, zaraz za gumową przelotką łączącą klapę z nadwoziem. Pod samym narożnikiem dachu. Często pęka wężyk na tym łączeniu.



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » wt cze 02, 2009 15:35

ze tam wychodzi to wiem :) ale powietrzem jak psuikalem przy pompce to nie dochodzilo do tylu wiec gdzies musi byc albo zalamany albo uszkodzony, tylko teraz czy idzie podsufitowka czy gdzies dolem? hmm



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » wt cze 02, 2009 15:57

DariuszK pisze:czy idzie podsufitowka czy gdzies dolem? hmm
Hmm.... Miałem obicie słupka niedawno zdjęte, łączyłem oba odcinki przewodu i jestem pewien, że przewód od miejsca łączenia idzie po słupku na dół. Ale dokąd dalej?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 241 gości