Pekl pasek od rozrzadu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

thomas_crx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 01:26
Lokalizacja: Letterkenny

Pekl pasek od rozrzadu

Post autor: thomas_crx » sob kwie 18, 2009 01:45

Witam wiem ze to nie VW ,a seat ale VW Group... :D
Zostalem skierowany na to forum przez jednego z Waszych znajomych...
Chopaki z SEAT IBIZA KLUB sa chyba zbyt zajeci aby mi pomoc wiec pisze z zapytaniem :

Czy w silniku 1,0 MPI 37kW 50KM o oznaczeniu ALD uklad jest kolizyjny czy bez?
Nie wiem czy zawory pogielem czy nie i czy skonczy sie na wymianie paska rozrzadu czy bede musial szukac glowicy lub silnika :/ Wiem ze te silniki wystepowaly w VW Polo, Lupo...

Czy ktos wie cos na ten temat?? Pomozcie googlowalem dzis caly dzien i nic nie znalazlem o tym silniku...
Ostatnio zmieniony sob kwie 18, 2009 02:29 przez thomas_crx, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » sob kwie 18, 2009 08:51

ja bym zrobił tak że założył nowy pasek tak jak trzeba.. potem kluczem założonym na śrubę wału przekręcił bym go kilka razy i sprawdził czy nie blokuje go.. jeśli bez większych oporów by poszedł to spróbował bym odpalić


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

thomas_crx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 01:26
Lokalizacja: Letterkenny

Post autor: thomas_crx » sob kwie 18, 2009 09:50

w tym co piszesz jest sens :)
powiem jeszcze ze jak jechalem to nie slyszalem aby cos gruchotalo czy strzelilo silnik poprostu stracil na mocy i zgasl, wiec wydaje mi sie ze jest swiatelko w tunelu :)

Jade po pasek i bedziemy sprawdzac!

Dam znac jak poszlo!



Awatar użytkownika
Alex_220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 14:12
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Alex_220 » sob kwie 18, 2009 13:33

Obawiam się, że rozrząd tego silnika jest jednak kolizyjny. Co ważne, zerwaniu paska rozrządu rzadko kiedy towarzyszy spektakularny wybuch czy też inne "efekty specjale", więc nie szukałbym w tym nadziei. Przy sporej dawce szczęścia nawet w silniku kolizyjnym zerwanie paska nie spowoduje uszkodzenia cylindrów czy części głowicy. Znam takie przypadki.


Nigdy nie pij kiedy prowadzisz, za dużo się rozlewa!!!

thomas_crx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 01:26
Lokalizacja: Letterkenny

Post autor: thomas_crx » sob kwie 18, 2009 19:07

Alex_220 miales racje z "Obawiam się, że rozrząd tego silnika jest jednak kolizyjny. Co ważne, zerwaniu paska rozrządu rzadko kiedy towarzyszy spektakularny wybuch czy też inne "efekty specjale", więc nie szukałbym w tym nadziei. " wszystko sie zgadzalo tak jak powiedziales! do wymiany 1 zawor wydechowy, pasek (ktory juz kupilem) uszczelka kolektora i zobaczymy co jeszcze... wszystko rozebrane w poniedzialek zamiawiam czesci!

dzieki za checi !! dam znac jak poszlo !! Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
Alex_220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 14:12
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Alex_220 » sob kwie 18, 2009 22:46

Póki co, to z tego co piszesz, nie jest jeszcze najgorzej. Grunt, że całej głowicy nie musisz wymieniać (oby). O pasek to trzeba jednak dbać, bo to relatywnie tania rzecz, której uszkodzenie powoduje nierelatywnie duże koszta. Pozdro i powodzenia. Pochwal się efektami majstrowania :bigok:


Nigdy nie pij kiedy prowadzisz, za dużo się rozlewa!!!

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » ndz kwie 19, 2009 01:11

Te silniki sa kolizyjne :(


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

thomas_crx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 01:26
Lokalizacja: Letterkenny

Post autor: thomas_crx » pn kwie 20, 2009 05:23

okazalo sie ze sa 3 zawory do wymiany, i moze dodatkowo jeszcze czujnik halla
jutro zamawiam czesci, glowice dostaje znajomy mechanik z serwisu mercedesa (powiedzial ze sie nia zaopiekuje za free :D )
dam pozniej znac jak poszlo i jakie koszta ponioslem za granica bo tam mieszkam (IRL)

Alex_220 zgadzam sie - pasek trzeba pilnowac! IRYS ktory mi sprzadawal auto powiedzial ze do 100tys na zegarach lekko powinien starczyc bo byl zmieniany przy 60tys ( aktualnie 90703) pasek byl BOSCH'a wiec mysle ze od nowosci, a ktos tu klamal :P wiem teraz jedno
KUPUJESZ, ZMIENIASZ AUTO - ZMIENIASZ PASEK OD RAZU NIE WIERZ NA SLOWO!
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Alex_220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 14:12
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Alex_220 » pn kwie 20, 2009 11:46

thomas_crx pisze:KUPUJESZ, ZMIENIASZ AUTO - ZMIENIASZ PASEK OD RAZU NIE WIERZ NA SLOWO!
Święte słowa, ludzie sprzedający auta często tykają się śliskich praktyk i wmawiają klientom, że "pasek wymieniany miesiąc temu" , tak jakby się mieli na tym wzbogacić. Lepiej nie ryzykować. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn kwie 20, 2009 11:47 przez Alex_220, łącznie zmieniany 1 raz.


Nigdy nie pij kiedy prowadzisz, za dużo się rozlewa!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości