Pulsujące światła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ar2rek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lis 12, 2007 14:14
Lokalizacja: Wawa - Kozienice

Pulsujące światła

Post autor: ar2rek » śr kwie 15, 2009 23:01

Witam.
Co może być przyczyną dziwnego objawu pulsującego napięcia? Pojawia się po załączeniu jakiegokolwiek odbiornika, np. świateł czy ogrzewania tylnej szyby. W nocy najbardziej rzuca się to w oczy bo nawet oświetlenie licznika pulsuje, objawia się to również niestabilną pracą silnika bo na wolnych obrotach delikatnie czuć jak silnik dodatkowo drga(bez włączonych świateł OK)
Kilka tygodni temu robiłem przegląd alternatora, tzn wymieniłem łożyska i regulator ze szczotkami (nie pamiętam jakiej firmy, ale na pewno nie Boscha bo był dużo droższy).
Z początku myślalem że problem tkwi w masie, ale połączenie masy akumulatora z silnikiem sprawdziłem, owszem styki były zaśniedziałe, przeczyściłem ale nie dało to żadnego efektu.

Co powinienem sprawdzić następnej kolejności?

Silnik AHU, alternator Bosch 90A, symbolu nie znam.
Ostatnio zmieniony pt kwie 17, 2009 00:23 przez ar2rek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » śr kwie 15, 2009 23:06

regulator napięcia??, chociaz wg mnie to masz jakieś przebicie- nie palą ci sie bezpieczniki??

[ Dodano: 15 Kwi 2009 23:07 ]
ar2rek pisze:Kilka tygodni temu robiłem przegląd alternatora, tzn wymieniłem łożyska i regulator ze szczotkami (nie pamiętam jakiej firmy, ale na pewno nie Boscha bo był dużo droższy).
no to jesli przedtem było ok to moze mas zjuz problem rozwiazany...


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » czw kwie 16, 2009 09:58

zalaczajac dodatkowe odbiory pradu w aucie powoduja ze altek stawia wiekszy opor dla silnika i stad te srgania i nierowna praca silnika (falowanie obrotami) Sprawdz napiecie na biegu jalowym na klemach aku i np na zarowkach reflfktorow napewno do sprawdzenia altek z jakiego powodu stawia zbyt duzy opor dla silnika (moze cos zle poskladales jak wymieniales łozyska szczotki) sprawdz stan i naciagniecie paska napedzajacego altek


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

ar2rek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lis 12, 2007 14:14
Lokalizacja: Wawa - Kozienice

Post autor: ar2rek » czw kwie 16, 2009 20:44

abpel pisze:zalaczajac dodatkowe odbiory pradu w aucie powoduja ze altek stawia wiekszy opor dla silnika i stad te srgania i nierowna praca silnika (falowanie obrotami) Sprawdz napiecie na biegu jalowym na klemach aku i np na zarowkach reflfktorow napewno do sprawdzenia altek z jakiego powodu stawia zbyt duzy opor dla silnika (moze cos zle poskladales jak wymieniales łozyska szczotki) sprawdz stan i naciagniecie paska napedzajacego altek
ze alternator stawia opor to jest jasna sprawa, tylko że wcześniej tego nie bylo, a te drgania bardziej sa wyczuwalne tak jakby nierownomierne "poszarpywanie" silnikiem, trudne do opisania ale na pewno to nie jest normalne zjawisko. Stawiam jednak na uszkodzenie regulatora bo dziwne zachowanie pojawilo sie ze 3 tygodnie temu a przeglad robilem gdzies w styczniu
Napięcie podczas pracy mieżyłem (14.42-14.45), wahania występują ale w części dziesiętnych volta, zwyklym multimetrem tak szybkich zmian nie jest sie w stanie zaobserwować. Zachowanie nie jest zależne od obrotów bo trzymałem go na wysokich i nic to nie zmieniało.
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 20:48 przez ar2rek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » czw kwie 16, 2009 20:50

Wyglada to na problem z diodami ew. szczotki lub komutator po ktorym one biegaja. Alternator na stoł pomiarowy i bedzie jasne.


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » czw kwie 16, 2009 20:55

regulator napiecia w alternatorze do wymiany



Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » pt kwie 17, 2009 07:45

ar2rek pisze:ze alternator stawia opor to jest jasna sprawa
ale w twoim wypadku opor jest zbyt duzy powodujacy duszenie silnika
ar2rek pisze:Napięcie podczas pracy mieżyłem (14.42-14.45)
gorna granica ale miesci sie w zakresie
Racer, jak pisze altek do sciagniecia i sprwdzenie łozyska stan wirnika (uzwojenie czy jest ok nie ma przebicia) diody szczotki komutator


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

ar2rek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lis 12, 2007 14:14
Lokalizacja: Wawa - Kozienice

Post autor: ar2rek » czw kwie 23, 2009 12:30

rozebrałem alternator i okazało się że po ostatnim przeglądzie zle było wciśnięte łożysko to przy kole pasowym i zaczeło krzywić wałek. Łożysko oczywiscie sie rozpadlo razem z obudową
Z pomoca fachowcow jakos to naprawili, wymienilem przy okazji komutator. Narazie wszystko git.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 510 gości