Kontrolki sie nie zapalają po przekręceniu kluczyka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maly8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 11:16
Lokalizacja: dębica

Kontrolki sie nie zapalają po przekręceniu kluczyka

Post autor: maly8888 » sob kwie 11, 2009 11:27

Witam proszę o pomoc a mianowicie mam golfa III 2.0 Gti 8v i od jakiegos czasu mam problem z zapłonem, po przekręceniu kluczyka do pozycji zapłon np rano po raz pierwszy kontrolki się świecą i auto pali normalnie ale gdy już go zgaszę i chce znowu zapalic po przekręceniu kluczyka nic kontrolki nie świecą wiec jak daje w pozycje start to rozrusznik kreci ale nie łapie jakby nie miał prądu. Od razu mowie nie jest to kostka gdyż była wymieniona i nie w tym problem bo gdy odepnę wtyczkę od tej kostki to po prad nie przechodzi z jednego kabla czerwonego do drugiego nie wiem sprawdzałem przekaźniki wymieniłem dwa i dalej nic akumulator jest ok. Proszę o jakieś konkretne porady



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 11, 2009 11:50

maly8888 pisze:gdy odepnę wtyczkę od tej kostki to po prad nie przechodzi z jednego kabla czerwonego do drugiego
wyklaruj jeszcze raz ten fragment bo nie rozumiem. Jak zewrzesz tam kable we wtyczce to też nic?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pusty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt sie 25, 2006 23:31
Lokalizacja: Kutno / Łódź i na odwrót
Kontakt:

Post autor: pusty » sob kwie 11, 2009 11:55

ooo widze że kolega ma podobny bądź taki sam problem co ja miałem, a nawet identyczny motor, mój był 2E. Mój miał te same objawy, a nawet czasami podczas jazdy też potrafił zgasnąć i już nie odpalić....osobiście przewertowałem wszystko co możliwe na moje możliwości, te same ruchy co ty, nawet stacyjke na krótko zrobiłem i d..a. Nikt nie mógł mi pomóc ani go wyleczyć. Więc zostawiłem auto u teścia i go badał... i jak się okazało zrobiły się zimne luty na przekaźniku wielofunkcyjnym. Luty zostały ponownie stopione i problem ustał, jak ręką odjął...
Dla Twojej wiadomości, jakbyś nie wiedział gdzie jest i który to ten przekaźnik, to musisz wyjąć przełącznik od świateł i w ten dziuże na dole po lewej stronie bardziej będziesz widział taką puszke plastikową wielkości 2 pięści. Przypuszczam że też masz w tym problem....
pozdrawiam


4 x 4-- 4 FUN, 4 PROTECTION, 4 SWANK....

STR. 6->wykres, 10->fmic, 11->cięty zderzak, 13->nowe TURBO
a wszystko jest tutaj ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=226102

maly8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 11:16
Lokalizacja: dębica

Post autor: maly8888 » sob kwie 11, 2009 22:04

czekam na koleje propozycje bo ten przekaźnik jest raczej ok

[ Dodano: 13 Kwi 2009 17:58 ]
a mam pytanie czy może to być przekaźnik zasilania ktory jest w układzie Digifant ? i gdzie znajduje sie ten przekaźnik



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości