Kwestia wzrostu spalania a nieszczelny wydech.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
smateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 14, 2008 11:09
Lokalizacja: Poznań / Tarnowo Podg.

Kwestia wzrostu spalania a nieszczelny wydech.

Post autor: smateusz » pt kwie 10, 2009 09:19

Dla doinformowanych ekspertów, wiem ze temat zwiazany z nadmiernym spalaniem byl na tym forum walkowany tysiace razy. Mnie jednak dotyczy kwestia z innej troche beczki.

Czy istnieje szansa, ze dziurawy uklad wydechowy moze przyczynic sie do wiekszego spalania?
Na chwile obecna wiem na pewno, ze dziury mam w koncowej czesci wydechu, nie wiem jak wyglada kolektor. W kazdym razie, w srodku czuc spaliny przy wlaczonym nawiewie. Kumpel twierdzi, ze w ukladzie lewe powietrze wpadajace przez szczeline powoduje, ze spaliny moga dojsc do filtra powietrza - moze to wlasnie kolektor.

Mam lpg, ostatnio zauwazylem wieksze spalanie. A moze to sonda?

Prosilbym o rzetelna rade. Dodam ze wybieram sie do mechanika juz 3 tydzien, wszystko ogranicza sie w chwili obecnej do bardzo niskiego budzetu i praktycznie braku czasu na oddanie samochodu, ktory jest mi niezbedny w chwili obecnej.

Szczere dzieki za kazda udzielona informacje.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pt kwie 10, 2009 09:35

Jest taka możliwość,ponieważ przez dziurawy wydech spaliny przepływają szybciej i sonda nie jest w stanie dokładnie wszystkiego "odczytać".
Wiele razy zdarzało mi się naprawiać ludziom wydech,ale nikt mi się nie skarżył na wzrost spalania,nawet jeśli jeździł kilka tygodni z rozwalonym tłumikiem.Myślę,że dlatego,iż to spalanie musiało skoczyć bardzo nie wiele.
A Tobie o ile wzrosło?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 10, 2009 09:40

dziurawy wydech nie powoduje większego zużycia paliwa , chyba że jest dziurawy w okolicach sondy lambda , to że spaliny czuć to normalne przy dziurawym wydechu , ale Ty musisz mieć chyba sito , jeśli czuć przy włączonym nawiewie , dziura w samym końcowym nie powoduje że czujesz zapach w aucie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 311 gości