Ocieranie kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Ocieranie kierownicy

Post autor: jawirax » pt kwie 10, 2009 06:01

Witam mam taki problem wczoraj wróciłem do domu autem , wszystko było OK , po godzinie przyszedłem i chciałem pojechać do sklepu , i jadę z tu przy każdym ruchu kierownicy coś ociera tzn to jest taki e ocieranie jak by jakiś drut , lub kawałek metalu ocierał o element metalowy, myślałem ze to może o ten plastik ociera ale to był by inny odgłos , ale odkręciłem go i ruszyłem kierownicą i dalej ociera, ma ktoś jakieś pomysły ? szlak mnie trafia jak to ociera.Takie (rysowanie , ocieranie czegoś o metal, strasznie hałaśliwe , bardziej piskliwe) odgłos ten dochodzi z kierownicy.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pt kwie 10, 2009 06:31

Może "blaszka" od klaksonu daje taki efekt. Sprawdź i ewentualnie przesmaruj lekko bieżnię, po której się ślizga.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt kwie 10, 2009 09:15

zodiak pisze:Może "blaszka" od klaksonu daje taki efekt. Sprawdź i ewentualnie przesmaruj lekko bieżnię, po której się ślizga.
jawirax to będzie własnie to, jak się zdemontujesz obudowę manetek to zobaczysz tą blaszkę, biegnie on po styku kołowym
Ostatnio zmieniony pt kwie 10, 2009 09:16 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » pt kwie 10, 2009 09:41

Ja tak miałem w sportowej kierownicy RAIDA. Odkręciłem, przesmarowałem smarem grafitowym, dokręciłem i problemu nie ma.

pozdr.



Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » pt kwie 10, 2009 10:02

Ja też tak miałem jak miałem trójkę, obcierała ta blaszka od klaksonu co ślizga się po bieżni. Delikatnie na płaski plastikowy patyczek owinąłem jedną warstwą cieniutkiej szmatki i wytarłem zanieczyszczenia z bieżni, potem przesmarowałem smarem po całej bieżni i po kłopocie. Oczywiście niczego nie demontowałem, wystarczył płaski plastikowy patyczek i cieniutka szmatka, który zmeścił mi się w tą szczelinę między kirownicą a obudową manetek.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » pt kwie 10, 2009 11:04

Dzieki chłopaki pomogło , wziąłem szmatkę cienko włożyłem tam w szparę i mocno wyczyściłem na około , potem na patyczek do uszu smaru tam i działa jak malina . :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości