Problem z dmuchawą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zdziennik

Problem z dmuchawą

Post autor: Zdziennik » pt wrz 23, 2005 18:29

Witam wszystkich VW ejowców!

Mój problem polega na tym, że moja nagrzewnica w MK2 nie działa jak trzeba, a właściwie to wcale nie grzeje(nawet jak mam na maxa w prawo). Co dziwne, 2 razy mi się zdarzyło, że "wskoczyło" na swoje miejsce i grzało, a potem ni stąd ni z owąd znów przestało nagrzewać. I w ogóle tak dziwnie ten dolny suwak chodzi(nie słychać typowego "przeskoku" tam w srodku), przesuwa się tak ciasno jakoś i nie grzeje. Pomóżcie mi, bo zima nadchodzi i chlodne jesienne dni :( :otepienie:

:ass: Z góry dzięki za podpowiedź



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 23, 2005 18:56

Nie ma już dwójki więc szczegółów nie pamiętam ale musisz ściągnąć panelik i wszystko ukaże się twoim oczom. Suwaki regulacji za pomocą cięgien otwierają i zamykają klapki odpowiedni kierujące powietrze. Pewnie któreś cięgno ci się urwało albo obluzowało. Tam wszystko jest prosto zrobione i nie powinieneś mieć problemu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » pt wrz 23, 2005 19:33

Do obudowy nagrzewnicy dochodzą trzy linki, moze ktoras sie zerwała albo ktorys z zatrzasków mocujacych linki (mi sie taki ulamał). Zdejmij wszystkie plastiki z przodu i zobacz co jest nie tak.



Awatar użytkownika
kruchy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 13:22
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: kruchy » pt wrz 23, 2005 20:23

a wentylator masz włączony na II poziom, jak szukasz ciepła??
bo jak kupiłem auto to mi kilka chwil zajęło zanim do tego doszedłem, że musi być na II poziomie włączony żeby grzało (przynajmniej ja tak mam :P)
pozdro



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » sob wrz 24, 2005 10:44

kruchy pisze:a wentylator masz włączony na II poziom, jak szukasz ciepła??
bo jak kupiłem auto to mi kilka chwil zajęło zanim do tego doszedłem, że musi być na II poziomie włączony żeby grzało (przynajmniej ja tak mam :P)
pozdro
To cos niedobrze masz ? bo ciepło powinno lecieć z wywietrznikow niezależnie od biegu wentylatora, albo 1 bieg twojej dmuchawy prawie niedaje powietrza albo ngrzewnica powoli konczy swój zywot, tez posprawdzaj wszystkie mocowania i linki do nagrzewnicy.



Zdziennik

Post autor: Zdziennik » sob wrz 24, 2005 13:37

Zdziennik,
Golf II 1,6D 89r.



Awatar użytkownika
kruchy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 13:22
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: kruchy » sob wrz 24, 2005 14:11

andrew6 pisze: To cos niedobrze masz ? bo ciepło powinno lecieć z wywietrznikow niezależnie od biegu wentylatora, albo 1 bieg twojej dmuchawy prawie niedaje powietrza albo ngrzewnica powoli konczy swój zywot, tez posprawdzaj wszystkie mocowania i linki do nagrzewnicy.
No, nie byłbym tego taki pewien, bo jeśli byłoby tak jak mówisz, to na 3 biegu też by grzało, a 2 bieg mam oznaczony znaczkiem ogrzewania nie cygrą "2", więc chyba tak ma być.... chociaż pewien nie jestem :chytry:



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob wrz 24, 2005 14:17

kruchy pisze:
andrew6 pisze: To cos niedobrze masz ? bo ciepło powinno lecieć z wywietrznikow niezależnie od biegu wentylatora, albo 1 bieg twojej dmuchawy prawie niedaje powietrza albo ngrzewnica powoli konczy swój zywot, tez posprawdzaj wszystkie mocowania i linki do nagrzewnicy.
No, nie byłbym tego taki pewien, bo jeśli byłoby tak jak mówisz, to na 3 biegu też by grzało, a 2 bieg mam oznaczony znaczkiem ogrzewania nie cygrą "2", więc chyba tak ma być.... chociaż pewien nie jestem :chytry:
Musi grzać na wszystkich biegach.Może faktycznie tak słabo chodzi pierwszy bieg że nie czuć ciepła...ale musi grzać czy to 1 2 czy 3 bieg jest włączony.


Obrazek

Awatar użytkownika
kruchy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 13:22
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: kruchy » sob wrz 24, 2005 14:41

no to u mnie tak nie ma :/
ale nieważne, bo zająłem koledze temat na swoje problemy - sorry :pub:



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » sob wrz 24, 2005 15:22

Zdziennik: lecace raz zimne raz ciepłe powietrze przy ustawionym suwaku na polu czerwonym moze wskazywac tez na konczaca zywot nagrzewnice, mały poziom płynu, zapowietrzony układ, ale najpierw dostan sie do wszystkich linek i sprawdz ich działanie.

Kruchy: nawet bez wyłaczonego wentylatora przy suwaku ustawionym na gorzewanie przy jedzie powinno płynac delikatnie ciepło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości