Jakie poduszki / łożyska amortyzatora w 1.4 ABD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Jakie poduszki / łożyska amortyzatora w 1.4 ABD

Post autor: kenzi » wt kwie 07, 2009 14:18

Witam
Pytanie jak w temacie, zmieniam odboje i oslony amorkow z przodu i z tylu, chce rowniez wymienic łożyska, poduszki czy jak sie to zwie z przodu i/ewentualnie rownierz z tylu. problem w tym ze na allegro i w intercars jest tego pelno a nie wiem jakie konkretnie mam zamontowane. sprzedawca w sklepie mi powiedzial ze moge miec gumowe albo jakies sprasowane z metalem. ktos uzytkuje ten model lub ma wiedze na ten temat? chcialbym kupic to w szystko i nie miec problemow ze zwrotem a jak amorki rozbiore i sie okaze ze nic z tego bo mam zle czesci to bedzie problem, jezdze autem do pracy i chcialbym to zrobic w jeden dzien wszystko. prosze o pomoc i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt kwie 07, 2009 14:28 przez kenzi, łącznie zmieniany 1 raz.



LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie poduszki / łożyska amortyzatora w 1.4 ABD

Post autor: LordOmen » wt kwie 07, 2009 16:03

kenzi pisze:Witam
Pytanie jak w temacie, zmieniam odboje i oslony amorkow z przodu i z tylu, chce rowniez wymienic łożyska, poduszki czy jak sie to zwie z przodu i/ewentualnie rownierz z tylu. problem w tym ze na allegro i w intercars jest tego pelno a nie wiem jakie konkretnie mam zamontowane. sprzedawca w sklepie mi powiedzial ze moge miec gumowe albo jakies sprasowane z metalem. ktos uzytkuje ten model lub ma wiedze na ten temat? chcialbym kupic to w szystko i nie miec problemow ze zwrotem a jak amorki rozbiore i sie okaze ze nic z tego bo mam zle czesci to bedzie problem, jezdze autem do pracy i chcialbym to zrobic w jeden dzien wszystko. prosze o pomoc i pozdrawiam.
Odboje i osłony mają być NOWE. Producent raczej nie ma znaczenia. Łożyska przednie występują wraz z poduszką górną amortyzatora (do 94 roku) i osobno lecz i tak przeważnie sprzedawane w komplecie (po 94 roku). Upewnij się co do typu zawiaszenia przedniego jakie masz (do 94 masz sprężynę z pierwszym górnym zwojem dużym a po 94 roku masz ze zwojem mniejszym). Co do producenta poduszek/łożysk to polecam Bilstein koszt za jedną stronę przednią ok. 45-50zł (starszy typ) a jakość wyśmienita. Co do zawiaszenia tylnego to nie ma różnic między rocznikami (wyjątek to oczywiście typ nadwozia). Wymiana przodu jest dosyć prosta. Odkręcasz górną śrubę amortyzatora (jak masz wulkanizatora w pobliżu to po problemie) następnie dwie dolne przy zwrotnicy,odłączasz przewód hamulcowy i wyciągasz całego mcpersona.Później w zależności od typu (rocznika) masz poduszkę z łożyskiem przykręconą wraz ze sprężyną (wymagane ściągacze) (do 94 roku) i poduszkę położoną na sprężynę ale nie przykręconą (po 94 roku). Wymiana na dwie strony ok. 40 minut.Nie zapomnij kątów (geometrii kół) zrobić. Wymiana tyłu banalna. Odkręcasz parapety w bagażniku, łapiesz górę amortyzatora kluczem płaskim "6" i odkręcasz oczkową "17" od kielicha. Później dolna śruba w belce i masz kolumnę na zewnątrz. Do rozkręcenia tylnego mcpersona nie potrzeba ściągaczy !!! W razie czego pytaj Kolego i szukaj w forumowym FAQ tam masz foty z wymiany. Pozdrawiam.Adam



Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: kenzi » wt kwie 07, 2009 22:47

moj golfik jest z lutego '93 wiec stary typ, czyli musze kupic lozyska wraz z poduszkami polaczone w jednosc?



LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: LordOmen » wt kwie 07, 2009 23:46

kenzi pisze:moj golfik jest z lutego '93 wiec stary typ, czyli musze kupic lozyska wraz z poduszkami polaczone w jednosc?
Jeśli nie masz żadnego "przeszczepu" w zawieszeniu to kupujesz poduszkę wraz z łożyskiem (tzw. stary typ). Mam nadzieję,że pomogłem Kolego.



Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: kenzi » śr kwie 08, 2009 14:46

jutro ide na zakupy do sklepu wiec dam znac o rezultatach i czy porady pomogly, choc czuje ze na pewno TAK :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości