Skrzypienie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stmartin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 05, 2008 15:04
Lokalizacja: Białystok

Skrzypienie podczas jazdy

Post autor: stmartin » pn kwie 06, 2009 18:56

Witam GOLF IV , kilka tygodni temu pierwszy raz uslyszalem dziwne skrzypienie , przy lekkim skrecaniu w prawo, po zmianie kol z oponami letnimi, dzwiek nadal byl slyszalny przy lekkim skrecie w prawo. Dzis dzwiek byl nie do zniesienia nawet podczas jazdy na wprost. Dzwiek wysoki, piszczacy , moge go porownac do dzwieku ktory czasem wydaja stare autobusy komunikacji miejskiej podaczas hamowania. Tyle ze u mnie ten dzwiek znika wlasnie jak hamuje.

W czym moze byc problem?

Staram sobie to tlumaczyc ze jest cieplo, tarcze i kloci sie rozgrzewaja a metal pod wplywem ciepla zwieksza swoja objetosc tarcie i pisk. Newet jezeli tak to w zeszmym seznie letnim tego nie bylo, a klocki troche sie zurzyly przez zime.


Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem? Jak sobie z tym radzic ?



Awatar użytkownika
pawel99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 19:36
Lokalizacja: lbn

Post autor: pawel99 » pn kwie 06, 2009 19:05

W kolumnie gdzie masz amorek z przodu na samej górze masz łożysko(nie znam fachowej nazwy) które przy skręcie ci piszczy. Miałem ten problem, wymiana pomaga albo nasmarowanie WD40



stmartin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 05, 2008 15:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: stmartin » pn kwie 06, 2009 19:31

Nie sadze zeby to bylo to ale sprawdze.
Wlasnie przed chwilka wrocilem z "jazdy probnej" moim golfikiem. Odstal od ostatniej jazdy podan godzinke i teraz jak jezdzilem nim przez okolo 10 min to przez 8 min nic a nic nie bylo slychac przy skrecaniu , przy jezdzie na wprost.
Ale pod koniec juz zacza sie pojawiac uporczywy piskliwy wysoki dzwiek. Na poczatku tylko przy lekim screcaniu w prawo a potem rownierz przy jezdzie na wprost. Dodam ze skrecajac i hamujac lekko , dzwiek ustawal, to samo bylo przy hamowaniu jadac na wprost.

Wydaje mi sie ze tarcze/kloci ostygly i nic o siebie nie ocieralo, ale to sa tylko moje przypuszczenia.

Wszelkie rady beda pomocne, nie chcem jechad do mechanika , ktory zedrze ze mnie nie wiadomo ile, a problem bedzie banalny.
Ostatnio zmieniony pn kwie 06, 2009 19:33 przez stmartin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pawel99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 19:36
Lokalizacja: lbn

Post autor: pawel99 » pn kwie 06, 2009 20:40

U mnie piszczało jak było mocno sucho, jak zwiększała się wilgotność to pisk malał(mniej odczuwalny dla słuchu). W szczególności słyszalne było na przejazdach kolejowych i progach zwalniających. Otwórz maskę i pobujaj samochodem przy skręconych kołach przy tym nasłuchając.
Ostatnio zmieniony pn kwie 06, 2009 20:42 przez pawel99, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pn kwie 06, 2009 21:01

he! Pewnie gumy trzymające stabilizator! Jak mokro na drodze to nie skrzypi. Ponaciskaj przód autka.
Ostatnio zmieniony pn kwie 06, 2009 21:02 przez fleshu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 20:50
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: maler » pn kwie 06, 2009 21:34

proponuje tez sprawdzic sworznie wahacza, u mnie wlasnie przy skrecaniu i na nierwonosciach drogi skrzypialo. Po wymianie grobowa cisza :grin:



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » wt kwie 07, 2009 00:42

Ja też stawiam na gumy stabilizatora u mnie było podobnie. Jak chcesz sprawdzić czy to one to weź wd40 i przesmaruj je jeśli dźwięk na jakiś czas ustąpi to one.Koszty gumek niewielkie a i wymiana też nie jest skomplikowana (jest fotoporada w FAQ).
Ostatnio zmieniony wt kwie 07, 2009 00:45 przez bibi466, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt kwie 07, 2009 00:56

bibi466 pisze:Ja też stawiam na gumy stabilizatora
i ja :bigok:



Awatar użytkownika
sps90pt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 23, 2009 09:44
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Post autor: sps90pt » wt kwie 07, 2009 01:26

Mam ten sam problem i równiez stawiam na gumy stabilizatora piszczy cały czas!!
gumy to chyba koszt ok 25zł a wymiana dziecinnie prosta.


Narkotykom mówię stanowczo-raczej nie

kapro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 21:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Post autor: kapro » wt kwie 07, 2009 05:07

I ja miałem podobny problem, gdzie rozwiązaniem było psiknięcie WD40 na gumy stabilizatora. Z tego co mi wiadomo, to po wymianie na nowe po niedługim czasie i one zaczynają piszczeć, chociaż gumy są w porządku.



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » wt kwie 07, 2009 08:17

Tak jak wyżej tylko nie WD40 ( może wchodzić w reakcje z gumą i brud się przykleja jak diabli ) w serwisach mają jakiś spray... chyba teflonowy i tym właśnie smarują . U mnie od roku cisza.
Ostatnio zmieniony wt kwie 07, 2009 08:18 przez hyper74, łącznie zmieniany 1 raz.


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

stmartin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 05, 2008 15:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: stmartin » wt kwie 07, 2009 09:43

Niestety chyba nikt nie trafil.
Zastosowalem WD40 i nic, skrzypienie nadal bylo. Zajechalem do mechanika i o to co uslyszalem. Klocki hamulcowe zaciskaja sie na tarczy ale nie na calej jej powierzchni, zewnetrze brzegi/krawedzie tarczy okolo 1mm nie stykaja sie z klockami. Podaczas zurzywania sie tarcz okolo 1mm od zewnetrzej krawedzi tarczy jest warstwa metalu, ktora wystaje i kiedy tarcze sa rozgrzane ociera o klocki, badz uchwyt klockow. Na poczatku jak staralem sie zorientowac co sie stalo, przygladalem sie w okolocy kol, hamulcow to mysalem ze to brud.

Mechanik poradzil mi wymiane tarcze albo na podnosnik i zetrze / zeszlifuje ta warstwe metalu / "brudu" :)

Dam znac czy to przynioslo pozytywny skutek, po Swietach.

Dzieki za pomoc i Wesolych Swiat Wielkanocnych.

[ Dodano: 21 Kwi 2009 08:18 ]
Wymieniłem przednie tarcze, a skrzypienie nadal bylo, okazalo sie ze to tylne tarcze skrzypialy. Wciskajac pedal hamulca przednie i tylne klocki zaciskaja sie na tarczach. Po wymienie skrzypienie ustalo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości