Wymiana tylniej klapy MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarek_lech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:11
Lokalizacja: warszawa

Wymiana tylniej klapy MK3

Post autor: jarek_lech » pn kwie 06, 2009 12:41

Witam,

Zamierzam wymienic tylnia klape w swoim MK3. Przed przystąpieniem do prac demontersko-montarzowych, chciałbym zasiegnac opinni u osób bardziej doświadczonych w tej kwestii ode mnie. Kupiłem klape uzbrojona to znaczy, jest zamontowany silniczek od wycieraczek, pompka od centralnego, zamek, wiązka elektryczna oraz weżyk do spryskiwacza, teoretycznie wypiać wszystko ze starej odkrecić, podpiąc nowa i skręcić. Moje pytania są nasepujące:

- klapa przykręcona jes tdo zawiasów śrubą, chyba 16 albo 18 katną, jakby torx ale potrzebna nasadka. Czy jest to jakis specjalistyczny klucz, który warto kupic przed rozpoczęciem pracy, czy da sie to ruszyć " popularnymi" szescikątami.

- czy przewód od centralnego (pneumatyczny) mozna poprostu odłączyć i ponownie po podłączeniu będzie działać, czy jest jakaś procedura rozłączania i podłączania go na nowo

- czy zawiasy są na fasolkach, czy są to stałe otwory mocujace i nie powinno być problemu ze spasowanie klapy do nadwozia.

Będe bardzo wdzieczny za każdą pomoc.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn kwie 06, 2009 12:44

Jezeli chodzi o centralny zamek to mozesz odlaczyc wezyk. Klapa tez powinna pasowac. Ale poczekaj na odpowiedzi bardziej doswiadczonych kolegow bo ja klapy nie zmienialem;).



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn kwie 06, 2009 13:26

Ja zmienialem klape u siebie, akurat mialem taki plus ze byla kompletna wiec u nie tylko wypiecie wiazek z gniazd i wpiecie wiazek z nowa klapa. Klape odkrecilem od zawiasow (zwykly otwor) kluczem nie pamietam ale chyba kombinerkami :) centralny mozesz wypiac i wpiac.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości