Hałas spod maski

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

teck85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 04, 2008 13:52
Lokalizacja: Łódź

Hałas spod maski

Post autor: teck85 » pn kwie 06, 2009 12:18

Witam.
Pojawił się problem w moim Golfie. Spod maski wydobywa się irytujący hałas - wycie. Czy to na biegu jałowym, podczas jazdy, silnik zimny, ciepły - cały czas hałasuje. Dzisiaj wyszedłem podłubać przy aucie i włączyłem klimę. Hałas znikł, wyłączyłem i znów się pojawił. Co może być przyczyną? :roll:



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn kwie 06, 2009 13:52

Moze ktorys pasek chce przejsc na emeryture?



teck85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 04, 2008 13:52
Lokalizacja: Łódź

Post autor: teck85 » pn kwie 06, 2009 20:45

Pasek? No właśnie wydaje mi się ze nie, aczkolwiek moge sie mylic... Sam nie wiem co to może być. Halas wydobywa sie z okolic alternatora. Przy normalnej jezdzie hałasuje... załacze klime i znika. Ehh... wolalbym zeby bylo odwrotnie :smoke:

Na prawde nikt sie z czyms takim nie spotkal?



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » pn kwie 06, 2009 20:52

mysle ze to spręzarka klimy cos szfankuje łożysko tego kułka od klimy mysle :bajer:



teck85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 04, 2008 13:52
Lokalizacja: Łódź

Post autor: teck85 » pn kwie 06, 2009 20:59

tympy mechanik pisze:mysle ze to spręzarka klimy cos szfankuje łożysko tego kułka od klimy mysle :bajer:
Skoro mowisz o sprezarce.. to przy wlaczonej klimie nie powinno wyc?? Bo jak zalacze klime halas od razu znika



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » pn kwie 06, 2009 20:59

zdejmij pasek i sprawdz czy kółko sprężarki nie ma dziwnego luzu

[ Dodano: 06 Kwi 2009 21:51 ]
tak bo tak to sie dzieje jak masz klime wyłączoną to sprężarka stoi a kułko sie obraca cały czas i dopiero jak właczysz klime za pomoca elektromagnesu załacza sie klim a zatem przestaje pracowac to łozysko od kułka klimy :bajer:



teck85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 04, 2008 13:52
Lokalizacja: Łódź

Post autor: teck85 » pn kwie 06, 2009 22:15

Aaa i teraz juz mi rozjasniles kwestie.. Zaglebilem sie w temat i faktycznie byly takie przypadki.
Czyli pewnie lozysko do wymiany. Slyszalem ze jest z tym troche roboty...



Awatar użytkownika
smateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 14, 2008 11:09
Lokalizacja: Poznań / Tarnowo Podg.

Post autor: smateusz » wt kwie 07, 2009 09:29

Sprawdz czy szczotki alternatora nie sa do wymiany. Moj silnik w MK3 1.8 w tej chwili świszczy jak szalony. Mechanik wyraznie mowi, ze to alternator wytwarza taki hałas.

Moze to?



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » wt kwie 07, 2009 10:13

Sprawdz czy szczotki alternatora nie sa do wymiany. Moj silnik w MK3 1.8 w tej chwili świszczy jak szalony. Mechanik wyraznie mowi, ze to alternator wytwarza taki hałas.

to nie alternator bo pisal kolega teck85 ze jak włączy klime to hałas ustaje wiec to napewno nie alternator :bajer:



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » wt kwie 07, 2009 13:18

Witam
Ściągnij pasek i zobacz czy ma luz na kole pasowym np. boczny, raczej to będzie od klimy, łożysko cały czas pracuje czy włączona czy wyłączona, jak jest włączona to pracuje pod dodatkowym obciążeniem i wtedy nie musi hałasować. Wymienić łożysko ( najpierw się upewnij) jak dobrze jeszcze pamiętam dostęp od dołu nie jest najgorszy (pracowałem w tym temacie ok. 3lat) Tylko raczej będzie musiał czynnik chłodzący opróżnić z układu, żeby kompresorem się bawić na stole, lub jak będzie na przewodach wisiał, ale to raczej nie opłacalne i męczące, czasami się zdarza jak kompresor jest na samym dole to można z kanału robić bez odkręcania kompresora, tylko pasek ściągasz, okręcasz sprzęgiełko i można ściągaczem koło pasowe ściągać( jeśli jest miejsce na założenie, np ściągniecie osłony czy nadkola plastikowego itp.), jak ściągniesz to łożysko wymieniasz, i składasz w odwrotnej kolejności.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości