skrzynia biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

koloslask
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt lut 15, 2008 18:28
Lokalizacja: slask

skrzynia biegów

Post autor: koloslask » sob kwie 04, 2009 17:21

piszę do mądrych glow, poniewaz malo sie znam na tym wszystkim - dzisiaj po jezdzie 70 km poszedlem sobie na zkupy, jak wrociłem, w czasie odpalania samochód "nie kręcił" mielił mielił ale nie odpalil, odpalił dopiero na popych, oczywiscie nie umiem odpalać samochodu na popych i tak ładnie to zrobiłem, że nie gałka od biegów chodzi bardzo luźno, nie ma 1-2 ani wstecznego, nie wiem jak mi sie udało dojechać z powrotem te 70 km, ruszałem na 3, bo działa tylko 3 i 4. Jak dojechałem chciałem go odpalić ponownie ale nie kreci wogole, z czym się moge liczyć ?? auto stoi juz u mechanika, ktory bedzie w poniedzialek



majeranek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 31, 2009 19:20
Lokalizacja: Gręboszów

Post autor: majeranek » sob kwie 04, 2009 17:30

kolego mogly sie poobrywać poduszki od skrzyni lub silnika i wtedy silnik wraz ze skrzynia zmienily polozenie i biegi nie wchodza a co do rozrusznika to trzeba zobaczyc czy zaden kabel sie nie urwal od cewki



koloslask
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt lut 15, 2008 18:28
Lokalizacja: slask

Post autor: koloslask » sob kwie 04, 2009 17:34

dzieki, mam nadzieje, że nie dostane zawału cenowego, bo bez autka ani rusz



majeranek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 31, 2009 19:20
Lokalizacja: Gręboszów

Post autor: majeranek » sob kwie 04, 2009 17:39

co do kasy to zalezy co tam mechanik wywacha a oni potrafia sciagac kase jesli to beda poduszki to nie powinny byc drogie



koloslask
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt lut 15, 2008 18:28
Lokalizacja: slask

Post autor: koloslask » ndz kwie 05, 2009 15:55

nie daje m jeszcze spokoju ta skrzynia biegów, dzisiaj podszedlem jeszcze do autka, zostawiłem go przełączonego na benzynę, odpalił dzisiaj bez problemu za pierwszym razem, wczoraj przełaczony na gaz nie chciał ruszyć "nie obracał" myślicie ze ze skrzynią moglem zrobić cos poważnego?



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » ndz kwie 05, 2009 16:07

jeżeli dasz rade wrzucić jedynke i auto stoi to lipa a jak nie możesz poprostu wrzucić bo lewarek opiera ci sie gdzieś o tunel to tak jak kolega pisze pewnie poduszka sie urwała i wszystko sie przesuneło
a paliłeś go z jakiego biegu?



koloslask
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt lut 15, 2008 18:28
Lokalizacja: slask

Post autor: koloslask » ndz kwie 05, 2009 16:16

zapaliłem go na jałowym, jezeli chodzi o biegi to wchodzi tylko 3 i 4, cała "lewa strona" nie wchodzi a więc 1-2- wsteczny, ruszałem wczoraj na 3 jakos dojechalem, zastanawiam się tylko jeszcze nad tym dlaczego nie krecił wogole, a dzisiaj na benzynie odpalił bez problemów



Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Gacu16 » ndz kwie 05, 2009 16:59

umnie też tak jest bo zerwałem wybierak(ten pręt z plastikowymi końcami) musze gdzieś znaleść u mnie w mieście i kupić pewnie groszowa sprawa 20zł mam tylko 3 i 4 bieg a tak to wajcha lata bez oporów jakby wogóle biegów niebyło sprawdź u siebie czy nie masz tego samego zajrzyj pod maske i na skrzyni biegów masz takie dwa pręty z wajchami połączone i zobacz czy jeden niema zerwanej końcówki , jak narażie to opaskami plastikowymi to przymocowałem i daje rade ale przy wbijaniu 5 biegu wajcha mi spada xD a wszystko przez to ze wybiłem wsteczny bez sprzęgła bo zaistniała taka potrzeba xD
Ostatnio zmieniony ndz kwie 05, 2009 17:01 przez Gacu16, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chudi01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 19, 2008 13:32
Lokalizacja: Przemyśl okolice

Post autor: chudi01 » ndz kwie 05, 2009 17:24

Na 90 % wybierak (to białe plastikowe) przy skrzyni są 2 jeden krótki i to prawdopodobnie on poszedł, a jeden długi ( na wyprofilowanym pręcie) wymiana obydwu to koszt zakupu ok 15 zł tylko jak będziesz zakładał nowe to "wykąp" je przed samym założeniem we wrzątku aby się troszkę rozmiękły bo są strasznie kruche i przy zakładaniu na siłę na kule wybieraka potrafią pęknąć.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz kwie 05, 2009 17:32

koloslask pisze:nie daje m jeszcze spokoju ta skrzynia biegów, dzisiaj podszedlem jeszcze do autka, zostawiłem go przełączonego na benzynę, odpalił dzisiaj bez problemu za pierwszym razem, wczoraj przełaczony na gaz nie chciał ruszyć "nie obracał" myślicie ze ze skrzynią moglem zrobić cos poważnego?
czegos tu nie rozumie , na benzynie rozrusznik kręci a na gazie nie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 589 gości