Wymiana zamków

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 06:58
Lokalizacja: Żory

Wymiana zamków

Post autor: szaki » pt kwie 03, 2009 07:05

Heja,
Jestem nowy, nie bijcie jak cos nie tak :grin:
W moim golfiku padła krańcóweczka, chciałem przy okazji wymienic zamki na takie z centralem wbudowanym (moj model 1998 HB nie ma centrala fabrycznie)
Zadzwoniłem do serwisu z pytaniem o części, a tu Pan stwierdził że oprócz zamkow cza zamontować podnosniki szyb za 800 zł, komputer komfortu za 3 kawałki i pociagnac kabelki.
Dlatego moje pytanie jest nastepujace - jesli wymienie zameczki na takie z centralem - to czy pomimo braku pozostałch podzespołów (komfort i elektr. szyby) te zamki beda miały podstawowa funkcjonalność zamka (otwieranie z kluczyka ) ?
No i drugie pytanie - widziałem na allegro oryginalne podnosniki szyb VW w sensownych pieniadzach - czy to też da rade założyć bez teogo całego moduł€ komfortu ? BO cena 3000 za jakis mały komputerek to chyba z nieba wzieta ..
Dzieki za pomoc, mam nadziej ze uda mi sie z wami mojego golfika usprawnić

Z partyjnym pozdrowieniem :pub:
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 20:17 przez szaki, łącznie zmieniany 1 raz.



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » pt kwie 03, 2009 08:21

Szybami i zamkami steruje właśnie moduł komfortu. Zamontowanie elektrycznych zamków bez tego modułu jest bez sensu, bo działać nie będzie. Podobnie ma się sprawa z szybami, bo aby prawidłowo wysterować silnik / sterowanie potrzebny jest właśnie moduł komfortu. Jeśli się uprzesz, to być może udało by się zamontować te elektryczne szyby i zrobić otwieranie i zamykanie, ale obawiam się, że będzie to problematyczne.

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

greg

Post autor: greg » pt kwie 03, 2009 08:26

tu masz mój opis
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ta%BF+szyb



żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

Post autor: żaba 1 » pt kwie 03, 2009 09:19

Jeżeli chcesz oryginalne zamki to pewni musisz mieć moduł komfortu. Ale ja na przykład założyłam centralny zamek dodakowo i z prostym alarmem wyszło 350 zł. Krańcówka da się naprawić jest sporo na en temat na forum.



szaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 06:58
Lokalizacja: Żory

...

Post autor: szaki » pt kwie 03, 2009 16:32

Heja,
Dzieki za odpowiedz.
Niestety nikt mi nie odpowiedział na najważniejsza czesc pytania - czy montaż samych zamkow (z wbudowanym centralem) bez pozostałych elementów teraz nie uniemozliwi mi zamykania i otwierania auta mechanicznie tj grotem klucza.
Przed wakacjami nie wyszarpie kasy na komfort i podnosniki szyb (żona kontroluje złotóweczki) a regenerowac krancowki raczej nie chce - nowy zamek na allegro to 140 zł, wymieniłbym oba a przez wakacje dolozył komfort i podnosniki szyb

Greg - dzieki za opisik - cos czuje ze przez wakacje bym sie szarpnął na rozbiórke tapicery :)



Hormon84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 11, 2009 00:49
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Hormon84 » pt kwie 03, 2009 20:13

szaki ja też ostatnio wymieniałem zamki w swoim mk4, po 120zł za sztukę. Też nie mam modułu komfortu, mam dokładany centralny i elektryczne szyby (wszystko w salonie przy zakupie przez 1 właścieciela).

Zamki które kupiłem też są z wbudowanym centralnym ale że nie mam komfortu to nie mogły być obsługiwane, dlatego mechanik który je wymieniał zastosował siłowniki od centralnego który był zamontowany od początku w salonie. Z tego co wiem to trzeba coś zmienić w kabelkach podłączających. U mnie wszystko hula, centralny zamykam i otwieram zarówno z pilota autoalarmu jak i mechanicznie kluczykiem. Moim zdaniem szkoda wydawać 3000 na sam moduł komfortu, lepiej dokupić sterownik centralnego zamka, podłączyć odpowiednio i będziesz miał sterowanie z pilota. Podobnie z elektrycznymi szybami...

Mam nadzieję, że pomogłem :bajer:

Pozdrawiam



szaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 06:58
Lokalizacja: Żory

:)

Post autor: szaki » pt kwie 03, 2009 22:13

Jak najbardziej pomogles - balem sie ze kupie, rozgrzebie auto a okaze sie ze elektryka zamka nie pusci mechanicznie. Ale z tego co mowisz jak najbardziej wykonalne, takze zamowie se juz zamki, potem powalcze z szybkami i komfortem (na allegro komfort to ok 200 zł za uzywke, nowych bezCanowych niestety nie ma)
A jeszcze jedno pytanie ludki - jesli docelowo bedzie komfort bezCanowy, to jakie maja byc te zamki - z artykułu grega wywnioskowalem ze jest roznica pomiedzy instalacja oparta na szynie Can jak i nie

Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości