Wielki problem po wymianie silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

super krzycho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 19:31
Lokalizacja: Nałęczów

Wielki problem po wymianie silnika

Post autor: super krzycho » czw kwie 02, 2009 20:00

Witam wszystkich . Jest to mój pierwszy temat na tym forum . mam taki problem ze mój golfik po zmianie silnika niechce chodzić a dokładnie zaczne od początku . Posiadałem silnik 1.8 AAM musiałem go zmienić na inny poniewaz tamten potrzebował solidnego remontu . Kupiłem też 1.8 tylko tyle że ABS bez osprzętu . Mechanik wymienił stary na nowy i zaczął sie problem . Na początku niechciał odpalić okazało sie ze to aparat nieustawiony i chodził na 2 lub 3 gary , udało mu sie ustawic . Odebrałem samochód przejechałem kilka kilometrów i znowu zaczął chodzić nierówno tak jakby na 2 gary. Pojechałem do innego ustawił zapłon sprawdził rozrząd miało być już ok i znowu po kilku kilometrach to samo . Przy tym zaniku jest wczesniej tak jakby coś stukneło przeskoczyło i zaczyna chodzić na niewszystkie gary . Osprzet jest z tego AAM czy to moze miec cos z tym wspólnego ? Moze róznica w aparatach zapłonowych??? Bo to wyglada jakby przeskakiwał na aparacie . W czym tu moze tkwic problem????



Awatar użytkownika
emsikemsik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:57
Lokalizacja: Greifenberg (Gryfice)

Post autor: emsikemsik » czw kwie 02, 2009 21:18

Te rodzaje silników to całkiem inne mają parametry. Silnik 1.8 AAM to 75 PS, a silnik 1.8 ABS to 90 PS. Całkiem inne idą podzespoły do tych silników i może komp zaczyna szwankować.
Pozdrawiam


Czy to lato,
Czy to zima,
Ja bez bieżnika.

super krzycho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 19:31
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: super krzycho » czw kwie 02, 2009 21:46

Czyli to znaczy ze i kompa musze zmienić ???



Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » czw kwie 02, 2009 22:57

Oczywiście że kompa musisz wymienić na tego z ABS


Tomek Dx

super krzycho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 19:31
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: super krzycho » pt kwie 03, 2009 06:42

No ale dziwne ze on chodzi czasem normalnie. A czy to moze byc wina aparatu?Bo to wygląda jakby przeskakiwał aparat zapłonowy. CZY to możliwe ze jest tez różnica w długości aparatu?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 03, 2009 09:05

dlaczego nie porównasz sobie aparatów zapłonowych , silniki AAM , ADZ , ABS to podobne silniki , sterownik wymień na taki jak ma być do ABSa , powinno wszystko chodzić , tylko pytanie czy ten silnik który wsadziłeś jest ok

[ Dodano: 03 Kwi 2009 09:08 ]
jeśli założyłeś ABS za AAM , to o ile dobrze pamiętam są różnice w podłączeniu silniczka krokowego , oraz sondy lambda do sterownika



super krzycho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 19:31
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: super krzycho » pt kwie 03, 2009 10:14

Dzisiaj zobaczę co mi mechanik powie. A jaki mniej wiecej bedzie koszt kompa?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 03, 2009 12:55

zobacz na allegro , około 100zl



super krzycho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 19:31
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: super krzycho » pt kwie 03, 2009 20:13

Odebrałem go. Mechanik stwierdził że moze być nadpalony zawór i dlatego czasami chodzi na 3 gary. Przejechałem ok 20km zgasiłem autko znowu kilka przejechałem zgasiłem no i przy rozruchu zablokował sie silnik . Coś aby grzechotneło tak jakby przeskoczyło cos podobnego jak wczesniej tylko tyle ze tym razem coś sie chyba urwało no ale coo??? Nieda sie wcale odpalić trzyma go coś rozrusznik momentalnie staje przy rozruchu . Koła na kazdym biegu stoją sztywno zero ruchu scholowałem go do domu i juz nie mam głowy co z nim sie stało:( Czy to moze być cos powrznego bardzo??? Prosze was o pomoc dlaczego i co sie mogło stać



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 03, 2009 20:26

jak zablokowało , to na pewno nie błahostka , a skąd masz ten silnik ?



super krzycho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 19:31
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: super krzycho » pt kwie 03, 2009 20:42

Odpalałem go i krecąc rozrusznikiem coś ze dwa razy przeskoczyło takie dziwne zblokowałe i silnik stanął . Nieda sie wcale odpalić rozrusznik go nie rusza koła dosłownie stoją dęba jak wrzuce bieg z luzu to wyglada jakby sie cos urwało w silniku.Silnik kupiłem na allegro był wyjęty z rozbitego anglika.Ta firma tzn cos podobne do szrotu polskich samochodów nie kupuje sprowadza czesci i samochody z angli
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 20:45 przez super krzycho, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 03, 2009 20:50

na odległość Ci nikt nie powie co jest , może rozrząd przeskoczył i tłok się spotkał z zaworem , może coś się urwało , korbowód pękł ,ale licho wie co może być , to trzeba sprawdzić



super krzycho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 19:31
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: super krzycho » pt kwie 03, 2009 21:23

Już nie mam na to zdrowia no ale bede musiał to sprawdzic jutro znowu zaciagne go do mechanikai ciekawe co stwierdzi;/



Awatar użytkownika
emsikemsik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:57
Lokalizacja: Greifenberg (Gryfice)

Post autor: emsikemsik » pt kwie 03, 2009 22:54

może źle jest ustawiony lub przeskoczył na pasku rozrząd. Ja bym sprubował ustawić najpierw rozrząd (nawed po swojemu jak nie ma znaków) czyli: na 1 gar od razrządu, tłok w górnej pozycji i zawory muszą być zamknięte ( krzywki u góry) i zapłon wtedy starać się wszadzać żeby palec był ustawiony na 1 świece. Na koniec spróbował bym pokręcić kluczem wał i sprawdził czy luźno chodzi.
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 23:00 przez emsikemsik, łącznie zmieniany 1 raz.


Czy to lato,
Czy to zima,
Ja bez bieżnika.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości