chłodnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

swiderek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:36
Lokalizacja: szczawnica
Kontakt:

chłodnica

Post autor: swiderek » czw kwie 02, 2009 19:34

witam. mam problem z wiatrakiem od chłodnicy. podpiołem go na krotko i zaczął chodzic wiec postanowiłem wymienic termo włącznik. wymieniłem i gdy zepne kable razem do siebie to chodzi elegancko... jak jednak podpinam pojedynczo do swoich bolców to wiatrak nie chodzi a temperatura przekracza znacznie ponad połowe...

jaka moze być przyczyna? istnieje mozliwosc ze termostat jest walnięty?? wymeniałem go nie dawno, dzisiaj wykreciłem z ciekawosci i oszczelka na nim jest peknieta. mechanik mówił mi wlasnie ze to moze byc termostat ktory nie puszcza ciepłej wody.


swiderek

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » czw kwie 02, 2009 20:02

Wentylator włączany jest po otwarciu termostatu tj.kiedy płyn w chłodnicy rozgrzeje włącznik.To jeszcze trochę trwa po otwarciu termo...nie od razu.Wskaźnik na desce jest tylko orientacyjny.Uszczelka?Chyba wówczas gdy zablokuje grzybek...co jest mało prawdopodobne. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw kwie 02, 2009 20:05

moze tak byc jak piszesz
termostat nie otwiera i nie ma obiehu na chlodnice
zobacz czy jak wskazowka stoi pionowo to czy oba weze na chlodnicy sa cieple
jezeli tak to termostat jest dobry, jezeli jeden bedzie zimny a drugi cieply to termostat nie otwiera



swiderek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:36
Lokalizacja: szczawnica
Kontakt:

Post autor: swiderek » ndz kwie 05, 2009 21:04

no i wzystko pieknie... wymeiniłem termostat i wiatrak zaczął chodzi elegancko... pojezdzilem jeden dzien. Odpalam na drugi silnik sie zagrzał i wiatrak sie nie włacza. sprawdzam dolny wąż i zimny czyli pewnie cos znow z termostatem... a temperatura prawie dohodzi do końca;/


kurde co to moze sie dziac?? przeciez nie bede codziennie wymieniał tego pieprzonego termostatu.. pomocy

[ Dodano: 06 Kwi 2009 17:27 ]
podbijam

pobawiłem sie dzis z termostatem i teraz obydwa kable są cieple. ale wiatrak i tak dalej sie nei włacza;/ mam nowy termozawór i problem ten sam, na krotko jak sie podepnie to chodzi, stary jak zamienie to tak samo;/


swiderek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 465 gości