Obroty wskakują na 1200

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek8622
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 04, 2008 10:17
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Obroty wskakują na 1200

Post autor: Tomek8622 » śr kwie 01, 2009 10:18

Witam i pytam dzieje się u mnie taka dziwna rzecz, którą dojrzałem a więc na włączonej klimatyzacji gdy w czasie jazdy dam na luz to obroty zaczynają spadać do 1000 po czym nagle się podnoszą do 1200 i się tak utrzymują przez cały czas nawet jak sie zatrzymam to te obroty są takie same 1200 dopiero po kilku minutach postoju stabilizują się tak na 950, natomiast gdy wcisne przycisk ECON, to obroty są idealne 900 obojętnie czy stoje czy w czasie jazdy dam na luz. Byłem już u kilku mechaników każdy mówił co innego jeden mówił że to wina uszczelki pod kolektorem ssącym że gdzieś *#cenzura#* i samochód dostaje lewe powietrze i dlatego się te obroty podnoszą, więc ją wymieniłem dalej to samo, pojechałem do innego mechanika ten znowusz mówił że to wina przepustnicy że nazbierał się nagar i trzeba wyczysić i dalego takie są wysokie obroty więc wyczyścił, poustawiał na komputerze, posprawdzał błędy był jeden skasował go wyjechałem od niego i dalej to samo, więc podjechałem do jeszcze innego a ten mówi takie coś skoro te obroty są takie wysokie tylko na włączonej klimatyzacji to widocznie wina sprężarki jest za mało gazu więc spuścił ten stary i zalał nowy, i dalej to samo i się już powoli zaczynam wku***** bo każdy tylko kasuje a efektu żadnego, wczoraj rozmiawiałem sobie z kolegą mechanikiem który mi podpowiedział mi żeby wymienić przepływke bo ona może byc spierdzielona ale mi się nie wydaje żeby to był powód tych obrotów, bo na "ECONIE" obroty są takie jak być powinnie czyli 900. Dodam że kiedyś te obroty na włączonej klimatyzacji góra podchodziły pod 1000. I również pytanie do tych co posiadają silniczki 1.8T na klimatroniku, jakie są u was te obroty na włączonej klimie. Z góry dzięki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 2RaZ » śr kwie 01, 2009 12:10

Dla mnie to wygląda na to, ze jak włączysz klime to ona pobiera moc i tym samym spadają obroty a jak juz spadną to zapewne załącza sie ssanie...
Pozdrawiam!
:smoke:


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości