Wstrzasy, szarpniecia, drgania na karoserii przy 90 km/h

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

Wstrzasy, szarpniecia, drgania na karoserii przy 90 km/h

Post autor: lux4 » wt mar 31, 2009 22:16

Witam,
jade Golfem na czworce i przy okolo 90 km/h i obrotach 2,2 k/min dokladnie co okolo sekunde przechodzi jakies drganie po karoserii. czuje je przez fotel, na drzwiach itp sa bardzo delikatne i regularne, nabardzie wkuzaja w nocy na trasie. Ostatnio nawet laik pasazer zapytal co to sie dzieje w aucie :(
Przy nizszych predkosciach niby wszystko ok.

Moje przeczucia, ze z kolami z przodu cos nie tak (choc geometria i wywazanie wlasnie zrobione), moze opony..bo to wrazenie jakby kolo krzywe bylo ....ale to jakos za silne te drgania i tylko przy szybkiej jezdzie.
Drugie to moze cos w zawieszeniu skrzywione........?
Trzecie, to moze zawieszenie silnika, poduszka czy cos...?

Poradzcie co to moze byc zanim rozpoczne pielgrzymki do mechanikow (juz jestem pewien, ze co jeden to inna diagnoza bedzie :(
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 20:19 przez lux4, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » wt mar 31, 2009 23:27

wiosna się robi - zrobisz przekładkę kół i wyjdzie czy to wina kół, potem na geometrię, auto nie jest czasem po mocnym strzale?



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » wt mar 31, 2009 23:47

trzęsie ci kierownicą?



lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: lux4 » śr kwie 01, 2009 15:48

auto niebite. kierownica nic nie trzesie sama w sobie, tylko tez czuc na niej to drgniecie jak na calej karoserii....
Tez mysle poczekac do wymiany kół i moze wyjdzie, ze to wina opon...
Silnik pracuje normalnie - ta drgawaka która przelatuje po karoserii jest niezalezna od tego czy na biegu jade czy na luzie....



greg

Post autor: greg » śr kwie 01, 2009 23:24

lux4 pisze:auto niebite
jesteś pewny na 100% - załączam fotki audi a3 "niebitego"

Obrazek Obrazek Obrazek
ostatnia fotka - ślad po przyspawanym elemencie do naciągania słupka
poprzednie fotki - wycięto kawałek słupka A + kawałek podłogi i wstawiono inny - auto było "bananem" a nowy właściciel był przekonany przez sprzedawcę że to igiełka



tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tekken82 » śr kwie 01, 2009 23:29

lux4 pisze:auto niebite. kierownica nic nie trzesie sama w sobie, tylko tez czuc na niej to drgniecie jak na calej karoserii....
Tez mysle poczekac do wymiany kół i moze wyjdzie, ze to wina opon...
Silnik pracuje normalnie - ta drgawaka która przelatuje po karoserii jest niezalezna od tego czy na biegu jade czy na luzie....
mam podobnie - pękł mi cord w jednej oponie podczas dłuższej podróżny jak dobiłem tył na 3 atm. wjechałem na jakaś nierówność przy większej prędkości i od tego czasu też miałem taką zajawę - po zmianie opon na letnie wszystko jest idealnie.



lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: lux4 » czw kwie 02, 2009 22:16

dzięki :) pamietam miałem też dłuższą podróż i koła napompowane na 2,9 bara, wiec moze to samo u mnie.........



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości