tulejki koncowki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

tulejki koncowki

Post autor: emdeno1 » pt mar 27, 2009 11:56

mam golfine trojke i sie zastanawiam czy warto rzucic 3 stoowki (tyle chce mechanior) za wymiane: tulejki na tyl belki, koncowki drazkow lewa i prawa,tulejki tyl lewego wahacza,lozysko tylne prawe kolo. ktos wie mniej wiecej ile sie za takie cos bierze?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt mar 27, 2009 12:54

jak masz kawałek miejsca , to sam sobie zrobisz porad o tym wszystkim na forum jest wiele , szkoda 3 stów , dolicz sobie jeszcze kosz części



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob mar 28, 2009 07:56

emdeno1 pisze:koncowki drazkow lewa i prawa,tulejki tyl lewego wahacza,lozysko tylne prawe kolo
to bym robił sam tuleje tylnej belki dawałem do roboty,bo trzeba miec do tego warunki(a przy okazji ich wymiany wymieniłem płyn hamulcowY0 który powinno sie wymieniać co 2 lata



Awatar użytkownika
Artik31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob mar 25, 2006 22:26
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: tulejki koncowki

Post autor: Artik31 » sob mar 28, 2009 14:50

emdeno1 pisze:mam golfine trojke i sie zastanawiam czy warto rzucic 3 stoowki (tyle chce mechanior) za wymiane: tulejki na tyl belki, koncowki drazkow lewa i prawa,tulejki tyl lewego wahacza,lozysko tylne prawe kolo. ktos wie mniej wiecej ile sie za takie cos bierze?
Witam.Ja za wymianę tulejek tylnej belki(tulejki moje) i wymianę cylinderków tył obydwu( cylinderki mechaniora) zapłaciłem 240.To wydaje mi się że za wymianę tylu części to normalna cena.


Nie płacz kiedy odjadę....GOFER

Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » sob mar 28, 2009 16:54

jaszczur pisze:
emdeno1 pisze:koncowki drazkow lewa i prawa,tulejki tyl lewego wahacza,lozysko tylne prawe kolo
to bym robił sam tuleje tylnej belki dawałem do roboty,bo trzeba miec do tego warunki(a przy okazji ich wymiany wymieniłem płyn hamulcowY0 który powinno sie wymieniać co 2 lata
W całej rozciągłości popieram kolegę jaszczura, wymiana tulejek w tylnej bece to operacja wymagająca sporo czasu, trochę osobliwego sprzętu (odpowiedni ściągacz / prasa), coniektórzy wołają za taką naprawę 200 zł. Pozostałe rzeczy można zrobić samemu, aczkolwiek z wahaczami ostatnio walczyłem, i też trochę czasu schodzi, jak chce się zrobić wszystko godnie. Myślę więc, że 300 zł to dobra cena za opisaną naprawę. I jescze jedno, tulejki warto wymienić w obu wahaczach za jednym razem.

:okej:



emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

Post autor: emdeno1 » pn mar 30, 2009 10:43

no tak tylko ze koles mi zaproponowal prywatnie takze tulejki by wymienial mlotkiem i przecinakiem, pewnie bez wykorzystania prasy itd, wymyslilem ze te mniejsze rzeczy jakos sie zrobi a tulejki na wymiane pojade do warsztatu.

[ Dodano: 30 Mar 2009 10:44 ]
dzieki za odpowiedzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 449 gości