nie świecą lampki w drzwiach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
darko_ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2009 11:54
Lokalizacja: Konin

nie świecą lampki w drzwiach

Post autor: darko_ch » pt mar 27, 2009 10:46

Witam!
mam taki problem: kupowałem auto nie świeciła lampka w drzwiach pasażera tzn zapalała się dosłownie na sekunde po otwarciu drzwi i gasła, wczoraj przestała mi świcić lampka w drzwiach kierowcy i ona nie zapala się nawet na sekunde żarówki są dobre nie przepalone.
co to może być jest jakiś pstryczek kiedy drzwi się otwiera czy coś innego to jest????
Ostatnio zmieniony pt mar 27, 2009 14:45 przez darko_ch, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » pt mar 27, 2009 15:18

darko_ch pisze: jakiś pstryczek kiedy drzwi się otwiera
tak, to jest szalenie lubiany przez wszystkich posiadaczy golfa mikrowlacznik. :grrr:
psuje sie i to nagminnie, wymiana jest stosunkowo trudna
zazwyczaj sa tam zimne luty, ktore wystarczy przelutowac, a jak nie pomoze to trzeba wymienic caly mikrowlaczni (ktory nie jest dostepny jako ori zamiennik) trzeba kupowac caly zamek w ASO. sa jednak zamienniki odpowiednie, zn pasujace pod ten co jest tutaj, ostatnio sie kilka pojawilo na allegro (sam zakupilem 3 :bigok: )
zapewne nie działa CI oswietlenie wnetrza i brzeczyk od swiatel no i do tego alarm :P

ps. temat walkowany duuuzo razy na forum :P szukajka nie boli :jezor:

tutaj masz instrukcje co z tym zrobic - http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/ :bajer:

cos a'la to - http://allegro.pl/item586356880_mikrowl ... ostyk.html
Ostatnio zmieniony pt mar 27, 2009 15:42 przez Fenomen89, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

pufa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lis 21, 2008 22:51
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: pufa » pt mar 27, 2009 16:52

Jeszcze dodam problem przepalonej diody. To również może być problem, ale i ten jest szeroko opisany na forum - poszukaj - znajdziesz.



Awatar użytkownika
darko_ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2009 11:54
Lokalizacja: Konin

Post autor: darko_ch » ndz mar 29, 2009 12:57

oświetlenie działa w aucie we wnętrzu brzęczyk świateł też, dioda w drzwiach mruga po zamknięciu samochodu ostatnio zamarzł mi zamek i psiknąłem jakimś odmrażaczem może przez to sie tak zrobiło?? i lampka pasażera zapoala się na sekunde po otwarciu



Awatar użytkownika
Dzordz-VwBora
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 12:09
Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne - UK / Modliborzyce (Lubelskie)
Kontakt:

Post autor: Dzordz-VwBora » ndz mar 29, 2009 13:10

heh miałem ten sam problem tyle, że w swojej Borze.
Ale Podobno to się lubi często psuć w każdym modelu w to wyposażonym :bigok:
U mnie dokładnie nie pamiętam co tam było... chyba przetopiły się jakieś wtyczki czy kabelki.
Tu jak kolega wyżej pisał na allegro czasem wrzucają takie rzeczy musisz być czujny :)


Morał z historii krótki, lecz nie wszystkim znany... Jak nie ma warunków nie zapier*alamy! :)
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » ndz mar 29, 2009 17:29

darko_ch pisze:oświetlenie działa w aucie we wnętrzu brzęczyk świateł też, dioda w drzwiach mruga po zamknięciu samochodu ostatnio zamarzł mi zamek i psiknąłem jakimś odmrażaczem może przez to sie tak zrobiło?? i lampka pasażera zapoala się na sekunde po otwarciu
to zimne luty, jak nie mikrowlacznik, ale chyba lepiej kupic go (7zeta) niz ponownie sie babrac z ta cala zabawa w rozbieranie drzwi...


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
darko_ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2009 11:54
Lokalizacja: Konin

Post autor: darko_ch » wt mar 31, 2009 10:02

dziś padł mi brzęczyk świateł, i nie działa oświetlenie we wnętrzu ten mikrowłączmnik jest w zamku w obydwu drzwiach (kierowcy i pasażera?) bo jest podany link jak sie zabrać do tego tylko sie chcę upewnić czy mam rozebrać zamek tylko czy całe drzwi:P



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » wt mar 31, 2009 10:54

Aby wyjąć zamek, musisz wypatroszyć drzwi.

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt mar 31, 2009 12:16

darko_ch pisze:ten mikrowłączmnik jest w zamku w obydwu drzwiach (kierowcy i pasażera?)
we wszystkich 4 drzwiach :) (albo 2 jak 3drzwiowy :P )
darko_ch pisze:czy mam rozebrać zamek tylko czy całe drzwi:P
zyggy pisze:Aby wyjąć zamek, musisz wypatroszyć drzwi.
dokladnie tak :grin:


ObrazekObrazek

Jarek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jarek88 » wt mar 31, 2009 12:26

też mam podobny problem, właśnie sporadycznie działa światełko w drzwiach razem z brzęczkiem od świateł, a nieraz tez zaczyna działać dioda w drzwiach, i nie wiem, to też jest mikrowłącznik? jak nieraz działa to jednak



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » wt mar 31, 2009 12:35

Robiłem już zamki w moim Passacie i z kolegą w Audi A6. W sumie to taki sam badziew. U mnie było ciekawie, bo mikrostyk był OK, tylko jeden z kabelków zalany w plastiku nie był poprawnie przylutowany, ktoś, kto to kontrolował (a może nie) to :dupek: . Roboty troszkę jest, ale nic za darmo.

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt mar 31, 2009 12:37

Jarek88 pisze:to też jest mikrowłącznik?
tak to tez, wszystkie (no prawie wszystkie) problemy zwiazane z otwieraniem drzwi, dzialaniem brzeczyka, alarmu i oswietlenia wnetrza, to wlasnie wina mikrowlacznika w zamku, albo trzeba go wymienic, albo poprawic zimne luty :bajer:


ObrazekObrazek

Jarek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jarek88 » wt mar 31, 2009 14:52

trzeba by bylo zrobic to bo juz troszke denerwujace to jest., ale sam nie zrobie tego. ciekawe ile wzialby za to elektryk? nie robil moze ktos u elektryka



Ciz 5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 19:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: Ciz 5 » śr kwie 01, 2009 19:25

Hej. JA mam pytanie odnośnie tego mikrostyka. Jak go najlepiej jest go zamocować. Ja wczoraj wymieniłem na nowy i działało przez parę minut a potem powtórka z rozrywki. Nie świeci mi się lampka w drzwiach, nie działa brzęczek itp. JA przykleiłem go na klej i to na dodatek na Super glue. Czy może ktoś mi poradzić jak zrobić aby było dobrze! Chce powiedzieć również że nie sprawdzałem zimnych lutów



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości