Coś dziwnego dzieje się z pedałem sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Coś dziwnego dzieje się z pedałem sprzęgła

Post autor: swinkz » pt mar 27, 2009 10:23

Witam,

Wczoraj zauważyłem taki objaw, że gdy autko się rozgrzeje to wciskając pedał sprzęgła da się wyczuć drgania oraz (gdy otworzy się okno) słychać taki delikatny zgrzyt jakby coś się zatarło.

Macie jakieś pmysły co to może byc?

Pzdr.



Awatar użytkownika
DragonGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 22:48
Lokalizacja: Gródek ( KNS )

Post autor: DragonGTI » pt mar 27, 2009 21:33

może to głupie że tak napisze ale to może być nic dobrego :helm: ... może sie sprzęgło sypie a może coś innego... najlepiej rozebrać i zobaczyć bo tak czy inaczej będziesz zmuszony to zrobić, wtedy się dowiesz co się dzieje bo tak to trudno stwierdzić jednoznacznie co to może być .. chyba że będziesz jeździł jak jest dopóki coś nie padnie całkiem..

PzDr



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » sob mar 28, 2009 12:33

DragonGTI pisze:może to głupie że tak napisze ale to może być nic dobrego :helm: ... może sie sprzęgło sypie a może coś innego... najlepiej rozebrać i zobaczyć bo tak czy inaczej będziesz zmuszony to zrobić, wtedy się dowiesz co się dzieje bo tak to trudno stwierdzić jednoznacznie co to może być .. chyba że będziesz jeździł jak jest dopóki coś nie padnie całkiem..

PzDr
Najlepsze w tym jest to, że sprzęgło chodzi dość ładnie - nie ślizga się i nic innego... tylko jakby coś z samym pedałem było :(

Dodam, że dzieje się to tylko na gorącym silniku... Podjade może niedługo do mechanika i zobaczymy co się może dziać... Jednak gdyby ktoś spotkał by się już z czymś takim niech pisze - nie lubie gdy mechanicy wymyślają 1000 innych rzeczy "do wymiany".

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob mar 28, 2009 12:42 przez swinkz, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
deTomaso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sie 19, 2008 17:01
Lokalizacja: sierakowice
Kontakt:

Post autor: deTomaso » sob mar 28, 2009 18:37

podłanczam się pod temat bo u mnie też pedał sprzęgła drży i to nawet na zimnym i ciepłym silniku,ponad to słychac jakby coś w okolicy skrzyni biegów coś klekotało jakby coś było luźne ale dzwięk bardziej metaliczny i wiem że tak to se mozna mówic,trza poprostu to rozebrac chyba,prawda?



Awatar użytkownika
DragonGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 22:48
Lokalizacja: Gródek ( KNS )

Post autor: DragonGTI » sob mar 28, 2009 22:21

dokładnie, trza rozebrać... bo czekanie aż samo się uspokoi jest bez sensu bo problem może narastać.. a jak rozbierzesz, oglądniesz przy okazji jak się ma reszta cześci (luzy itp.) to będziesz wiedział co woła o pomoc..
znam przypadek gdzie objaw był taki że strzelało coś w skrzyni a jak się potem okazało tarcza sprzęgłowa prawie się rozsypała..ale nie koniecznie tutaj musi być to samo..

Pozdrawiam



lokis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 03, 2009 21:40
Lokalizacja: hiszpania
Kontakt:

Post autor: lokis » sob mar 28, 2009 23:21

u mnie było tak samo pedał sprzęgła drgał na zimnym i na ciempłym silniku . pare dni temu jechalem sobie na 3 i nagle cos jagby sie zblokowala skrzynia na sekunde z dość głośnym uderzeniem , po tym sprzegło zaczeło działac perfekcyjnie nawet powiedziałbym ,ze za miekko a ze skrzyni cieknie . Prawdopodobnie jutro bede zmieniał skrzynke ,jak to zrobie porobie fotki i opisze co sie stało dokładnie

[ Dodano: 29 Mar 2009 22:33 ]
powodem drgań było wywalone koło zamachowe i luz na wałku . skrzynia , koło zamachowe i sprzegło wymienione i wszystko działa super . dziwi mnie tylko dlaczego skrzynia sie rozsypała

Obrazek Obrazek



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pn mar 30, 2009 15:29

ale u mnie jest raczej cos innego chyba tzn moj objaw to nie drgajacy pedal a tak jakby zatarty / moze zardzewialy zawias pedalu bo podczas wciskania i odpuszczania tak jakby cos tarlo a nie drgalo... moze cos o tym wiecie?



Awatar użytkownika
DragonGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 22:48
Lokalizacja: Gródek ( KNS )

Post autor: DragonGTI » pn mar 30, 2009 19:27

swinkz, nie orientuje sie ale jeśli masz linke to może linka ociera?? w mk2 kolegi zaczął cieżko pedał chodzić i coś właśnie jakby ocierało i okazało się ze podczas jazdy poszła linka od sprzęgła bo ocierała o coś..



Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Post autor: Corso » pn mar 30, 2009 20:01

W czwórce nie ma linki



Awatar użytkownika
DragonGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 22:48
Lokalizacja: Gródek ( KNS )

Post autor: DragonGTI » pn mar 30, 2009 20:25

Corso, dlatego napisałem
" nie orientuje sie ale jeśli masz linke"
:bajer:



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » śr kwie 01, 2009 09:01

DragonGTI pisze:Corso, dlatego napisałem
" nie orientuje sie ale jeśli masz linke"
:bajer:
no to ustalilismy, ze nie mam linki :P tak, to wrazenie jakby cos obcieralo, zatarlo sie cos :(



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » śr kwie 01, 2009 21:05

Ale rozbierz to uratujesz docisk bo prawdopodobnie zatarło się łożysko wyciskowe.Im szybciej tym taniej.



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » czw kwie 02, 2009 07:56

roman58 pisze:Ale rozbierz to uratujesz docisk bo prawdopodobnie zatarło się łożysko wyciskowe.Im szybciej tym taniej.
Tak zrobie :) mam nadzieje, ze to to co mowisz i ze uda mi sie to zrobic zanim cos powazniejszego sie stanie... Dzieki :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości