Woda saczy sie do bagaznika...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

klex1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 17, 2009 12:25
Lokalizacja: Warszawa

Woda saczy sie do bagaznika...

Post autor: klex1 » czw mar 26, 2009 00:18

Witam Was.
Otoz, zauwazylem dzisiaj, ze kapie mi woda do bagaznika. Cieknie z lewej strony (kierowcy), czesc cieknie (chyba) po blotniku, a czesc kapie z plastikow, ktore sa nad wkladem lampy, tak jakby cieklo gdzies w okolicach lewego slupka C. Pol roku temu oparlem te strone autka lekko o sciane, cofajac, ale nic sie nie stalo, nie puscily ani mocowania zderzaka, ani nie ma wgniecen, jedyny slad to tylko otarcie lakieru pod lampa. Tak wiec, ktoredy moze ciec? Uszczelka klapy moim zdaniem odpada, bo to ewidentnie zrodelko jest za plastikami slupka C. Moze to byc uszczelka lampy? Pytam, bo nie bardzo chcialbym, zeby mo kolo zapasowe wylecialo przez podloge, a wykladzine bagaznika juz w zasadzie mam do suszenia... :crazy:

Pozdrawiam i dzieki za pomoc!



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » czw mar 26, 2009 00:55

sprawdz uszczelkę lampy, odpływy od szyberdachu jesli masz i tą gumkę po miedzy tylną klapą a dachem auta tą co idą przewody do klapy



klex1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 17, 2009 12:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klex1 » czw mar 26, 2009 01:24

Szybra na szczescie (albo i nie) nie mam, gdybym mial, to od razu bym podejrzewal jego odplywy. :mrgreen: Jutro sprawdze uszczelke lampy i ta przelotke. Najprosciej chyba bedzie zdemontowac plastiki i poszukac sladow zaciekow?


[url=http://ataraxia.wrzuta.pl/audio/eakvcc4hkp/the_prodigy_-_diesel_power][img]http://r9.fodey.com/2046/61a3a48da0b74e018a946fbf80536f52.0.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » czw mar 26, 2009 01:34

A może to płyn od spryskiwaczy Ci gdzieś wycieka ?.W czwórkach to się często zdarza



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw mar 26, 2009 01:48

od siebie mogę dodać że miałem podobny problem i wina leżała po uszczelce lampy, więc dokręć je solidnie. Podobno niektórzy kleją lampy na silikonie bo przeciekająca woda to jedna z bolonczek naszych aut


Obrazek

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » czw mar 26, 2009 01:50

Mialem kiedys podobny problem i u mnie sprawe zalatwila podwojna uszczelka. Najprawdopodobniej u ciebie winna bedzie uszczelka lampy.



klex1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 17, 2009 12:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klex1 » czw mar 26, 2009 02:01

Hmm... Lampy to w ogole przydaloby sie wymienic, bo z lewej strony jest peknite to zewnetrzne szklo i sie dostaje woda podczas mycia pomiedzy szklo zewnetrzne a wewnetrzne (czyli miedzy barwne i bezbarwne)...
Czyli jutro szczegolnie zwracam uwage na uszczelke lampy. :)

[ Dodano: 26 Mar 2009 23:17 ]
Sprawdzilem... I to nie to. Uszczelka lampy ladnie trzyma, przelotka do przewodow klapy tez mocno dolega... No nie mam pojecia, co to moze byc... :crazy:
Jak sie patrzy do bagaznika, to patrzac na lewa lampe, zaraz nad nia jest jakas blacha kolory nadwozia(?) - to z niej leci. Pozostaje pytanie, skad?

To na pewno nie jest plyn do sprysku tylnej szyby, bo mam cos tak podupcone z przekaznikami i dzwigienka, ze spryskiwanie tylnej szyby nie dziala, zas wycieraczka tylna tylko, kiedy pociagne dzwignie wycieraczek do siebie, jakby do pryskania przedniej szyby, ale tak do polowy, wtedy pracuja mi stale przednie wycieraczki i tylna, jak odepchne dzwigienke od siebie, to normalnie (tak przynajmniej mowi instrukcja) powinna sie wlaczac praca przerywana tylnej wycieraczki, a nie ma zadnej reakcji... :chytry:

Pozdro.


[url=http://ataraxia.wrzuta.pl/audio/eakvcc4hkp/the_prodigy_-_diesel_power][img]http://r9.fodey.com/2046/61a3a48da0b74e018a946fbf80536f52.0.gif[/img][/url]

wojtas3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 20:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: wojtas3 » czw maja 21, 2009 08:17

Naprawiłeś?

U mnie ciekła prawa strona...w sumie to "prawie" wina uszczelki, z tym, że ja odkryłem, że auto musiało kiedyś dostać lekko w lampę i pokrzywiło blachę w miejscu mocowania (tam gdzie są otworki na śruby) lampy - tak, że nie przylegała równo. Musiałem to trochę powyprowadzać, otwory gdzieniegdzie rozwiercić, żeby lampa równo przylegała razem z uszczelką do blachy - i pomogło. Nie cieknie:)


--
przesiadłem się na A4 1.9TDI AFN 110KM i myślę o chipsie;)

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » czw maja 21, 2009 08:52

u mnie ciekło w dość nietypowym miejscu...
a mianowicie pod lampą.. jak sie łączy tylny błotnik z pasem tylnym.. zrobiła się maleńka dziurka (rdzy żadnej nie było - nie wiem od czego powstała) i to przez nią mi ciekło...
zakleiłem ładnie czarnym sylikonem i pięknie jest :bigok:


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 524 gości