Po założeniu gazu auto nie ma mocy nawet na benzynie- Passat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michał W

Po założeniu gazu auto nie ma mocy nawet na benzynie- Passat

Post autor: Michał W » pn wrz 19, 2005 08:31

Mam pytanie,
Dałem Passata 2,0 1995r. do założenia gazu, okazało się że po założeniu auto nie ma wogóle mocy na benzynie (na gazie jeszcze nawet nie sprawdzony). Spotkał się ktoś może z tym problemem? Słyszałem że auto może się tak zachowywać po odłączeniu akumulatora, że pojawił się błąd w elektronice i należy go wykasować przy użyciu komputera.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: Po założeniu gazu auto nie ma mocy nawet na benzynie- Pa

Post autor: Gitner » pn wrz 19, 2005 08:58

Michał W pisze:Mam pytanie,
Dałem Passata 2,0 1995r. do założenia gazu, okazało się że po założeniu auto nie ma wogóle mocy na benzynie (na gazie jeszcze nawet nie sprawdzony). Spotkał się ktoś może z tym problemem? Słyszałem że auto może się tak zachowywać po odłączeniu akumulatora, że pojawił się błąd w elektronice i należy go wykasować przy użyciu komputera.
Aby to sprawdzic udaj sie na VAGa.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

apiwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 13:11

Post autor: apiwo » pn wrz 19, 2005 10:34

Ja w 1.8 mialem cos podobnego Okazalo sie ze gazownicy rozwalili gumowa podstawe miedzy kolektorem ssacym a wtryskiem Ssal lewe powietrze i wogole nie mial sily Po wymianie jak reka odjal



zielaq

Post autor: zielaq » pn wrz 19, 2005 13:44

a ja spotkałem sie z czyms takim ze został rozregulowany zapłon :) tez robota mechanika ktory wymieniał cos tam tylko przy kole.



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » pn wrz 19, 2005 17:02

A może za bardzo zdławili Ci dolot powietrza? Sprawdź czy nie masz za bardzo zasłoniętego wlotu. Uszkodzona podstawa wtrysku też może być przyczyną (tak jak pisał kolega wyżej).


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 19, 2005 20:34

Ja miałem to samo w moim GTI 2.0, a przyczyną była założona przez gazowników blokada klapki regulującej dopływ powietrza do filtra z zimnego na ciepłe. Jest ona pod filtrem powietrza. Zablokowali klapkę w pozycji na ciepłe, tak że silnik brał ogrzane powietrze nawet jak był gorący, co oczywiście osłabiło go mocno. Na gazie i na benzynie. Z tym że zdjęli końcówkę rury doprowadzającej ciepłe powietrze od oslony kolektora wydechowego i umieścili ja obok, ale i tak tuż koło goracego kolektora. Pytałem o to na autokąciku, ludziska to wyśmiali i kazali mi wywalić blokadę. Zrobiłem to, rurę podłączyłem na miejsce jak robi fabryka i wszystko OK. Moc odzyskał i hula jak trzeba. Zadnych strzałów ani gaśnięcia silnika jak gaziarze straszyli. Nie wiem skąd osły ten pomysł wytrzasnęły. Inna sprawa że powinni to wyregulować tak aby bez blokady klapki działało. Mam jeszcze vento 2,0 z instalacją od 3 lat, tam mi tej klapki nie blokowali (inna firma montowała), przejechałem 110 tys bez problemu. Tzn było z 5 wystrzałów za ten okres, ale nic się nie uszkodziło.
Tak że radze zajrzyj pod filtr i sprawdź to. Przykręcają klapkę śróbką. Napisz czy masz taka blokadę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości