Przy ok. 100 km/h wieje, gwiżdże, dmucha...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mariooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt paź 14, 2008 23:23
Lokalizacja: ZKL

Przy ok. 100 km/h wieje, gwiżdże, dmucha...

Post autor: Mariooo » wt mar 24, 2009 14:08

Witam serdecznie,

mam nadzieję, że nikt się na mnie nie pogniewa za to, że odświeżę ten temat, wiem, że był już przerabiany ale wierzę, że to co uda nam się tu napisać będzie pomocne nie tylko dla mnie...

Do rzeczy, mam mkIV 1.6 SR, 98r. podczas jazdy przy większej prędkości, przy około 100 km/h zaczyna niemiłosiernie gwizdać wewnątrz auta... Odbiera to komfort jazdy, muszę przygłaśniać radio bo wtedy słychać tylko świst wiatru.

Moje pytanie: co z tym zrobić? Drzwi były jak to określił mechanik "regulowane na zamkach" ale niewiele to dało...
W poprzednim temacie KLIK koledzy mówią o uszczelkach, które montowane były w mkIV ale niestety nie we wszystkich. Ja niestety nie mam czegoś takiego u siebie. Czy można coś takiego zamontować w moim aucie? Być może ktoś już coś takiego przerabiał.
Ewentualnie są być może jakieś inne metody pozbycia się tego nieprzyjemnego świstu?

Bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2009 14:10 przez Mariooo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » wt mar 24, 2009 17:48

witam kolege ja miałem podobny problem z mk3

drzwi u gury mi gwizdały mocno


i po rozmowie z mechanikiem kolegą powiedział ze mi to zrobi


okazało się że drzwi przez tyle lat się odgięły gorą ]

prosta rzecz bierzesz kawałek drewna owijasz szmatami i wkładasz w połowie drzwi i naciskasz i u góry drzwi i sie doginają wtedy gwizdy ustają

ale pamiętaj opuść szybę całkowicie na duł bo pęknie podczas wyginania drzwi


a problemu z pękaniem lakieru niema

nic takiego niema prawa nastąpić :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2009 17:50 przez dziabi3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » wt mar 24, 2009 18:49

U mnie gwizd powodowała antena :) straciłem oryginał na automyjni, kupiłem z rozpędu uniwersalną w hipermarkecie, różniła się tym, że nie miała oplotu. Po wymianie na oryginał nie świszczy. :)


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: robidid311 » wt mar 24, 2009 23:03

..dokladnie tak jak mowi kolega..sprawdz antene,u mnie tez niezle swisty dobiegały z bagaznika :rotfl:



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » wt mar 24, 2009 23:32

Mi w MK3 tez świszcza drzwi kierowcy i ja obstawiam dwie rzeczy albo pomorze wymiana uszczelki wokół drzwi, albo delikatnie podnieść drzwi, bo po tylu latach od trzaskania i opierania sie troche sie opusciły (okolo 1-2 mm), ale to moze powodowac świst. Zastosuje tez metode kolegi dziabi3, i zobacze cos ie stanie :)


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » wt mar 24, 2009 23:39

Nie doklejona szyba czołowa też daje takie efekty.



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » wt mar 24, 2009 23:44

edzio, u mnie wyrażnie dobiega to z bocznych drzwi, kierowcy, a dokładniej nie z rogu tylko z tego jakby łuku (górna prawa cześć patrząć od środka)


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » wt mar 24, 2009 23:47

interno pisze:edzio, u mnie wyrażnie dobiega to z bocznych drzwi, kierowcy, a dokładniej nie z rogu tylko z tego jakby łuku (górna prawa cześć patrząć od środka)
widocznie nie Tobie udzieliłem odpowiedzi tylko koledze który założył ten temat. :blush:



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » śr mar 25, 2009 00:01

u mnie jest podobnie, tylko ja nie mam uszczelek na dole w drzwiach, wiec wydaje mi sie ze tu nalezy szukac przyczyny. Podczas gwaltownego skretu w srodku robi sie tez troche chlodno w okolicach panelu srodkowego.



Mariooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt paź 14, 2008 23:23
Lokalizacja: ZKL

Post autor: Mariooo » śr mar 25, 2009 01:02

Panowie dziękuję za odpowiedzi. Powiedzcie mi proszę co myślicie o tych uszczelkach (tych, które nie wszystkie mkIV miały, a o których jest mowa w linku, który podałem na samej górze). Można założyć coś takiego do każdego mkIV? Wydaje mi się, że najbardziej wieje tam gdzie powinny być właśnie te uszczelki...

Mowa o czymś takim, mam nadzieję, ze kolega Oli nie będzie miał mi za złe, że użyłem jego zdjęcia...

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2009 01:10 przez Mariooo, łącznie zmieniany 1 raz.



marcelvw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lis 17, 2008 14:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: marcelvw » śr mar 25, 2009 09:20

podlaczam sie do pytania Mariooo, rowniez nie posiadam tych uszczelek i wieje... komfort traci na tym strasznie :|



Mariooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt paź 14, 2008 23:23
Lokalizacja: ZKL

Dalej dmucha...

Post autor: Mariooo » ndz kwie 05, 2009 12:56

Witam,

Panowie ponawiam pytanie, bo dalej dmucha... powiedzcie proszę czy można do każdego golfika zamontować te uszczelki o których mowa wyżej... Nie jestem pewien ale widziałem na allegro uszczelki z taką dziwną rozdwojoną końcówką, czy to są właśnie te o które pytam?

Z góry dziękuję :)
Pozdrawiam!



Radzioolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 21:43
Lokalizacja: Osiecznica
Kontakt:

Post autor: Radzioolo » ndz kwie 05, 2009 13:44

Jesli mowe o uszczelkach przy drzwiach to ja takie zamontowalem do mojego auta i powiem wam ze nic to nie dalo (za orginalne VW dalem 50euro) tak wogole to sprawdzcie czy nie macie gdzies popekanych gum (uszczelek) a 2 sprawa to jesli wasze auto bylo bite to moglo zostalo zle zlozone a przy takich pretkosciach rzedu 100km/h wystarczy male niedociagniecie zeby bylo slychac szum itp.



Mariooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt paź 14, 2008 23:23
Lokalizacja: ZKL

Post autor: Mariooo » ndz kwie 05, 2009 13:49

Radzioolo spójrz kilka postów wyżej, tam zamieściłem fotkę, o tej uszczelce mówisz? To dziwne, że nic nie dało... U mnie ewidentnie wieje tam gdzie te uszczelki powinny być...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości