Odpowietrzanie sprzegla 1.9 SDI - problemy z biegami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Odpowietrzanie sprzegla 1.9 SDI - problemy z biegami

Post autor: damiannn » pn mar 23, 2009 22:55

Witam,
już kiedyś opisywałem moje problemy z wbijaniem biegów - objawy podobne jak u kolegow z forum:). Mam skrzynie DUS czyli mechanizm na cięgnach metalowych/plastikowych jak w silnikach 1.4 i 1.6.

Co już zrobiłem/sprawdziłem:
- olej w skrzyni jest
- wymieniona poducha pod skrzynia - drążek sie trochę ustabilizował ale nieraz poleci do przodu lekko przy przyspieszaniu czy odejmowaniu gazu, ale jest poprawa

Generalnie jest problem z wbijaniem 1. Puszczam sprzęgło i wejdzie albo z haczeniem albo jak w masło, nieraz wejdzie za pierwszym razem nieraz musze pare razy wysprzeglic i w koncu wchodzi itp. 2 tez wchodzi jakby o coś haczyła, nieraz jak w masło :). Najtrudniej jak auto stoi w miejscu ale to tez nie zawsze. Jest to zachowanie raczej niedeterministyczne. W planie mam wymienić te łączniki z mechanizmu cięgnowego 4 sztuki ale raczej z tym nie ma problemów bo na postoju jest w miare ok. Zadko kiedy blokuje sie jakis bieg na wylaczonym silniku.

A teraz do sedna. Chce sprobować jeszcze odpowietrzyć sprzęgło. Dodam ze w zimie przy dużych mrozach jak auto stalo po długiej trasie na zewnątrz na drugi dzień rano wchodzę a tu pedla sprzęgła w podłodze. Podniosłem ręka i było ok. Zdarzylo to sie to tylko raz.
Mysle ze to cos ze sprzeglem skoro po ponownym wysprzeleniu/ach bieg wchodzi. Najpierw chcialbym odpowietrzyc. Znalzlem porade do mk3 ale chcialbym aby ktos odpisal jak to zrobić w mk4. Jesli to nie pomoze to wymienie te ciegna. Dodam ze sprzęgło bierze mniej więcej w połowie zakresu. Auto nie rusza na wciśniętym sprzegle i wrzuconej 1. Troszkę mi wyje na drugim biegu jak puszcze gaz i troszeczkę na 3. Jest to raczej skrzynia bo po wciśnięciu sprzęgła odgłos momentalnie ginie.

Dzieki!
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 23:00 przez damiannn, łącznie zmieniany 2 razy.



leszek.polok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 20, 2009 17:38
Lokalizacja: sląskie
Kontakt:

Post autor: leszek.polok » wt mar 31, 2009 01:43

czesc miałem ten sam problem w moim mk IV "TDI GTI EXCLU" i po prosty tylko wymieniłem pompke sprzegła :bigok: wszystko wróciło do normy....
a jesli chodzi o otpowietrzenie to bardzo łatwo otkrecasz tylko odpowietrznik pedał sprzegła musi byc podniesiony do góry plyn samoczynnie przepływa przez pompke jak zauważysz ze z płynem niewydostaje sie juz powietrze zakrecasz odpowietrznik i powinno działac :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości