Zalane wnętrze auta po stronie pasażera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Zalane wnętrze auta po stronie pasażera

Post autor: michalk86 » pn mar 23, 2009 20:54

Witam, jak w temacie, zalalo mi dosc solidnie wnetrze auta, po nocy i polowie dnia obfitych deszczow zastalem w aucie bajoro :P Wydaje mi sie, ze leci gdzies z okolic podszybia. Na pewno nie jest to uszczelka w drzwiach. Szukajac troche przyczyny zauwazylem, ze filtr kabinowy jest troche wilgotny... ale nie caly tylko jego 3-4 'zeberka' po jednej ze stron. Nie wiem od czego to moze byc i gdzie szukac 'dziury' przez ktora ta woda dostaje sie do wnetrza. Wplywa tak jakby pod wykladzina i stoi pod nogami pasazera i z tylu za pasazerem. Wiec raczej nie kapie to nigdzie z gory tylko wlasnie wyglada na to ze woda leci sobie od gory od podszybia i splywa w dol.

Ma ktos moze jakies pomysly od czego to moze byc? gdzie szukac przyczyny?

Dzieki za wszelka pomoc.



ryger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 27, 2006 23:58
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: ryger » pn mar 23, 2009 21:14

Chyba nie masz dziury w podłodze ;-) Z podszybia tymbardziej... Podnieś dywanik po stronie pasażera i na górze tam gdzie zazwyczaj pasazerowie pchaja nozki - tam jest rurka odpłwowa od skraplającej się wody z klimy. Czasami ona pęka i zamiast woda iść kanalikiem pod auto to idzie pod dywanik...


Nigdy nie rozmawiaj z debilem - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: michalk86 » pn mar 23, 2009 21:32

nie mam klimy wiec podejrzewam, ze tam tej rurki nie bede mial :P



koksik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 22, 2008 01:18
Lokalizacja: Gościcino
Kontakt:

Post autor: koksik » śr mar 25, 2009 09:52

U dziadka w pasacie przez uszczelke przy szybie sie dostawalo. Wymienil, w srodku wysuszyl i po klopocie ;)


I Arka Gdynia!

Awatar użytkownika
damianp
Bora Power
Bora Power
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 08:48
Lokalizacja: Tarczyn/Warszawa
Kontakt:

Post autor: damianp » śr mar 25, 2009 10:13

W polo 6n1 miałem taka sytuacje iz zapcahał mi sie odpływ wody z podszybia tam gdzie jest filtr kabinowy i woda sie tam zbierała, jak było jej wiecej to wlewała sie do filta i dostawała (przez wirnik dmuchawy , który był po stronie pasażera) do środka. :grrr:


Mój Borowik V5 zapraszam=>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2693322#2693322

Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: michalk86 » śr mar 25, 2009 14:50

No wlasnie to by moglo byc przyczyna ale nie moge znalesc tego odplywu, tam jest tak malo miejsca ze nie widze nic, a gmeranie reka po omacku za duzo mi nie dalo, wygrzalem pare smieci ale dalej to samo :P

[ Dodano: 29 Mar 2009 20:17 ]
Ma ktos moze jeszcze jakies pomysly? Bo przeczyscilem cale to korytko i nie widzialem tam zadnego otworu ktory moglby byc zatkany [w ogole nie zauwazylem tam otworu]. Gdzie on sie konkretnie znajduje? Blizej lewej strony[pasazera] czy gdzies po srodku bardziej?



Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » ndz mar 29, 2009 20:27

Jak nie mozesz znalezc odplywu to polej woda otworz maske i patrz gdzie woda splywa bo faktycznie to moze byc przyczyna :bajer:



Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » ndz mar 29, 2009 21:31

Pytanie czy Golf jest 5 czy 3 dzwiowy? Szwgier w passacie B5 miał taki sam problem i okazało sie o dziwo po próbach polewania go wodą, że przy wymianie głośników w tylnych drzwiach nie zostały one dokręcone a raczej dopasowane odpowiednio i woda spływająca po szybie opływała poszycie drzwi i przez szczelinkę pomiędzy głośnikiem a "ramką" montażową wpływała do środka. Efekt był straszny tym bardziej że w passacie na podłodze znajduje sie troszkę elektroniki.... Tak wiec spróbuj z wiadrem i woda i patrz czy gdzies tam nie leje.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.



Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: michalk86 » ndz mar 29, 2009 21:50

Golf jest 3 drzwiowy i w sumie od ostatniego czasu nie bylo kompletnie nic majstrowane, nic nie bylo wymieniane, po prostu problem wzial sie 'z nikad' :P



Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » ndz mar 29, 2009 21:53

Co prawda w tym Pasku lało przez tylną oposzczaną szybę ale u Ciebie równie dobrze to może być przednia. Sprawdz. Nie poddawaj sie bo szkoda samochodu:) Napewno znajdziesz przyczynę!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości