Falujące obroty c.d.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kickowny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Falujące obroty c.d.

Post autor: kickowny » pn mar 23, 2009 18:24

Witam Wszystkich.
Od pewnego czasu mam problem z golfikiem tzn od kiedy go posiadam. Generalnie silnik to "pb 1.8 8v" auto było na gazie ale już wyje****. Gaz do kuchenek ! ok bez zbędnego pier******. Odpalam auto obroty skaczą tak od 700 do 1300 i tak cały czas czy sie zagrzeje czy jest zimny... jezeli obroty skaczące spadają juz na granice 900 to lekko strzele mu z gazu i jak dobrze i precyzyjnie to zrobie to sie uspokajają i jest dobrze. Jest jeszcze jedna opcja ze jakgowkrece na 5000tys obr to tez sie uspokajają. Ale gdy rusze ze swiateł i zatrzymuje sie to znow to samo i tak ciagle....Jak jade np na 2 na wolnych obrotach bez gazu to autko sobie przyspiesza i zwalnia przyspiesza i zwalnia ale to jest wlasnie w granicach tak 800-1400 czytalem ze moze byc to wina silnika krokowego lub przepływomierza itd itp.... Narazie mam lipe z kasa i czy da sie jakos obejsc ten silniczek krokowy aby nie kupowac ? Co mozna z Tym zrobic i co moze byc jeszcze przyczyną tego... Mam nadzieje ze pomożecie ! Pozdroo
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 21:49 przez kickowny, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » pn mar 23, 2009 19:44

Faktycznie moze byc silniczek krokowy ale raczej tego nie da sie obejsc tak sobie:/ obejzyj dokładnie wszystkie przewody gumowe moze którys jest pekniety i to tez moze byc przyczyna no i przydało by sie dokładnie wyczyscic cała przepustnice


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: ector » pn mar 23, 2009 20:10

witam!
miałem podobne objawy z moim mk3 ale 1,9TDI 90KM ;]
przyczyn może być wiele, począwszy od zapchanego "smoka" w zbiorniku, przez filtr paliwa, rozregulowany zapłon itd.
w moim mk3 była uszkodzona płytka regulująca dawkę paliwa, która znajduje sie na pompie paliwowej.wymieniłem płytkę i wszystko jest ok ;] koszt wymiany płytki, to ok 300-500zł.ja zapłaciłem 350 PLNów.
najlepiej jedź do dobrego mechanika, który ma komputer i Ci to sprawdzi. najlepszy mechanik, to ten, który "zjadł zęby" na naprawach aut ;]



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn mar 23, 2009 20:19

ector pisze:który ma komputer
a co po tym ze ma jak g..wno z nim zrobi, digifant II jest niediagnozowalny za pomoca OBD, i w mk2 nie ma zadnych plytek w pompie


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: ector » pn mar 23, 2009 20:50

zajac pisze:mk2 nie ma zadnych plytek w pompie
w "moim mk3" była uszkodzona płytka regulująca dawkę paliwa, która znajduje sie na pompie paliwowej

;]
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 20:51 przez ector, łącznie zmieniany 1 raz.



kickowny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: kickowny » pn mar 23, 2009 22:21

hmmm powiem tak. Czyscilem ostatnio przepływomierz...bo był zasrany cały uszczelniłem go dokładnie silikonem.... zauważyłem że przy końcu domkniecia sie klapki przepływomierza lekko nieraz sie przycina... silniczek krokowy tez próbowałem przeczyscic ale za bardzo nie da sie tego zrobić...

odma? możliwe? bo nie mam jej konkretnie uszczelnionej tyllko na trytke trzymie sie:/no ale jak ja docisne to dalej tak samo.... no nie mam pojecia co i jak.... Zna ktoś jakiegoś dobrego mechanika z Wrocławia w miare taniego który to zrobi ?:D

[ Dodano: 24 Mar 2009 20:32 ]
hmmm i pomoże ktoś czy nie ma chętnych ? :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości