Cyfrowy obrotomierz a Climatronic - brak nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wojtekL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 20, 2009 21:35
Lokalizacja: Bolszewo k/Wejherowa
Kontakt:

Cyfrowy obrotomierz a Climatronic - brak nawiewu

Post autor: wojtekL » pt mar 20, 2009 23:10

Witam !
Mam problem z nawiewem w moim golfie (MK3 1.9 TDI). Sprawa ma się tak:

Dziś rano chcialem sprawdzić działanie cyfrowego obrotomierza i ustawiłem to tak jak w Poradach na www.vwgolf.pl . Od tej chwili przestał działać jakikolwiek nawiew czy wentylacja, a po włączaniu zapłonu wyświetlacz climatronic miga ( około 26 - 29 razy ). Jeszcze wczoraj wieczorem wszystko działało, więc wygląda na to, że miało na to wpływ moje grzebanie przy liczniku :P
Spędziłem wiele godzin na poszukiwaniu skutecznego sposobu jak dostać się trybu diagnostyki climatronic, ale żaden ze znalezionych nie działał :(. Kombinowałem na różne sposoby znalezione na różnych forach, ale bezskutecznie..
Wszystkie przyciski klimy działają poprawnie (nie mam przycisku zmniejszania temperatury, bo wypadł, ale wciskam go patyczkiem ;) ) , bo gdy je wciskam to na wyświetlaczu zmieniają się cyferki/obrazki.
Wsłuchiwałem się w miejsce pod schowkiem pasażera z przodu i gdy wciskam przyciski, to słychać jakby jakieś przełączniki się włączały i wyłączały, działa też klapa środkowego nawiewu. Odłączyłem na 15 minut akumulator, ale to też nie dało rezultatu.
Niestety nie mam VAGa, żeby sprawdzić błędy.

Miał ktoś taki problem z nawiewem ?
Czy ustawianie "cyfrowego obrotomierza" mogło mieć wpływ na klimę ?
Zna ktoś skuteczny sposób na włączenie trybu diagnostycznego klimy ?
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 22:33 przez wojtekL, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » ndz mar 22, 2009 00:04

a odpinałeś klemę?



wojtekL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 20, 2009 21:35
Lokalizacja: Bolszewo k/Wejherowa
Kontakt:

Post autor: wojtekL » ndz mar 22, 2009 00:38

z akumulatora odpiąłem jedynie masę na 15 minut
w samych kablach od klimatyzacji nic nie grzebalem

dzis dodatkowo poleciał mi dymek z za kierownicy :/ (pewnie od przełącznika kierunkowskazów - bo "pstrykają" co chwila jak są wyłączone)



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz mar 22, 2009 09:47

podjedz do elektryka, nie kombinuj sam


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

zbyszek_f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 18, 2006 15:32
Lokalizacja: Koszalin

Re: "Cyfrowy obrotomierz" a Climatronic - brak naw

Post autor: zbyszek_f » ndz mar 22, 2009 15:00

Z tego co wiem miganie wyświetlacza klimatronika oznacza niskie ciśnienie czynnika chłodniczego, więc to raczej zbieg okoliczności z tym że kombinowaleś z obrotomierzem, a spadło ci ciśnienei w ukladzie ponizej minimalnego. Ale czy nawiewy pomimo niskiego ciśnienia powinny działać niestety niewiem.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz mar 22, 2009 15:34

miganie wyświetlacza klimatronika oznacza niskie ciśnienie czynnika chłodniczego
nie tylko


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: "Cyfrowy obrotomierz" a Climatronic - brak naw

Post autor: marek2907 » ndz mar 22, 2009 17:20

zbyszek_f pisze:Z tego co wiem miganie wyświetlacza klimatronika oznacza niskie ciśnienie czynnika chłodniczego.
oznacza to usterkę klimatyzacji
ale ale co jej dokładnie dolega to tylko podpięcie pod Vaga


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

wojtekL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 20, 2009 21:35
Lokalizacja: Bolszewo k/Wejherowa
Kontakt:

Post autor: wojtekL » ndz mar 22, 2009 17:53

No właśnie vaga nie mam , a w tryb diagnostyki za cholere nie mogę się dostać.. wiec chyba nic innego mi nie zostało jak elektryk.
Może po prostu spalił się wentylator i miga z powodu jego awarii... ? Czy tej usterki wyświetlacz by nie sygnalizował ?

Dziś sprawdziłem samemu co jest przyczyną tej usterki. Okazalo się, że szczotki silnika wentylatora są zużyte (dość nierównomiernie). Dodatkowo komutator też jest dość mocno "zjechany". Wydaje mi się, że szczotki są zbyt twarde dla niego.
Problem jest więc rozwiązany i można zamknąć ten temat.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob kwie 11, 2009 15:40 przez wojtekL, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 277 gości