Woda w skrzynce z Bezpiecznikami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinm23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 17:40
Lokalizacja: PT

Woda w skrzynce z Bezpiecznikami

Post autor: marcinm23 » pt mar 20, 2009 16:20

Panowie czy wiecie skad ona sie tam bierze?Miał juz ktos taki problem w "dwojce"?
Dzis zajrzałem tam i poprostu jest mokro ....
Skad ona sie tam przedostaje im jak to uszczelnic.?
Czekam na pomoc z waszej strony...Thanks



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pt mar 20, 2009 17:56

Ewodentnie przegniła Ci blacha pod uszczelka przedniej szyby . Borykałem sie z tym problemem 1, 5 roku po gradobiciu wyjołem szybe a tam.....nie ma prawie wcale blachy to samo bedzie u Ciebie na 90%



marcinm23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 17:40
Lokalizacja: PT

Post autor: marcinm23 » pt mar 20, 2009 18:21

Czyli cos powaznego ;/Da sie to jakos uszczenic..chociaz tą skrzynke.......?



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pt mar 20, 2009 19:06

krxychu pisze:Ewodentnie przegniła Ci blacha pod uszczelka przedniej szyby . Borykałem sie z tym problemem 1, 5 roku po gradobiciu wyjołem szybe a tam.....nie ma prawie wcale blachy to samo bedzie u Ciebie na 90%
Ja mialem to samo dokladnie... cieklo mi do skrzynki bezpiecznikow, jak padalo to normalnie kapalo po pedalach, pod dywanikami mokro... szukalem, zaklejalem uszczelki pod maska, latalem podszybie plastikowe i nic - dalej to samo.
Pomyslalem ze moze uszczelka puszcza - pojechalem do JAANA wymienic uszczelke i co sie okazalo - pod uszczelka zgnilizna taka ze nie bylo co spawac nawet:/
W moim przypadku skonczylo sie na lataniu wloknem szklanym i zywica zeby bylo na czym polozyc szybe, no i od tego czasu nie leci juz woda.
Dlatego jedz szybko zobacz co sie dzieje u Ciebie pod uszczelka, moze nie jest za pozno zeby to zaspawac, bo wyjdzie taniej i ladniej.

Pozdrawiam.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » sob mar 21, 2009 10:36

Pomyslalem ze moze uszczelka puszcza - pojechalem do JAANA wymienic uszczelke i co sie okazalo - pod uszczelka zgnilizna taka ze nie bylo co spawac nawet:/
w moim przypadku wszystko jest dobrze zaspawane, o rdzy nie ma mowy a woda ciekła że wylewałem z niego ostatnio 10 litrów spod dywaników. wszystko wina otworów montażowych ...



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » sob mar 21, 2009 16:08

panowie a czy to jest normalne,ze pod dywanikami jest mokro po zimie???czy to cos nie tak????dzis wyjalem fotele przednie i odchylilem ten glowny dywanik,tam jest jakies wygluszenie,jakis filc i tam to wszystko mam mokre normalnie jak by tam wody nalal,pod nogami pasazerow na tylnym siedzeniu to samo...no a spod przedniej szyby mi raczej nie cieknie,w skrzynce bezpiecznikow zero wody....nie wiem co z tym robic...w lecie planuje konserwacje wszystkiego co sie da i na pewno bede wyjmowal to wszystko i wtedy dam nowe wyciszenie i wszystko...
a teraz moge cos poradzic na to????moze tam gdzies sa jakies scieki wody pod nogami???moze mam zatkane???a moze przewiercic tam malutka dziurke zeby sobie splywalo??????????????



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » sob mar 21, 2009 17:02

pietka_86,
ja też miałem mokro że wode w wiaderko wylewałem z tego całego filcu. Moja przyczyna tkwiła w otworach technologicznych
Obrazek


a tu FAQ jak sobie z tym poradzić. Ja zrobiłem i od tygodnia mam spokój z wodą, teraz tylko susze

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15
Ostatnio zmieniony sob mar 21, 2009 17:03 przez 89Bartezz, łącznie zmieniany 1 raz.



marcinm23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 17:40
Lokalizacja: PT

Post autor: marcinm23 » ndz mar 22, 2009 20:02

wczoraj korzystajac z ładnej pogody zajałem sie moim autem....I co zauwazyłem...wewnatrz na dole przy uszczelce przedniej szyby skorodowana blacha tak ok 5 cm...
Po drugie pod dywanikami od strony kierowcy mokro jak cholera...ktos wlasnie tym napisal w tym temacie....Nic..zrobi sie cieplej na dowrze to zajme sie tym.
O i jezcze zauwazylem ze mi uszczelka gorna przecieka w silniku....Masssakra nie wiem od kiedy ale mialem zero oleju w silniku...Od razu wlalem sporo oleju..jak narazie jest ok silnik pracuje spox ,cieply ładnie chodzi....Jutro wymieniam uszczelke.



Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Wojtek-Ka » ndz mar 22, 2009 20:14

Ja powiem ze mam szybe obsilikonowaną do okoła do tego zrobilem wszystko za lewym błotnikiem. Woda w osłonce przewodu od plyny do spryskiwaczy i w kablach ktore idą koło progu, ponizej oczywiscie bagno, zastanawiam sie co dalej robic ? W skrzynce dalej woda takze na razie nie wiem co robic ?



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz mar 22, 2009 20:20

marcinm23 pisze:O i jezcze zauwazylem ze mi uszczelka gorna przecieka w silniku....Masssakra nie wiem od kiedy ale mialem zero oleju w silniku...Od razu wlalem sporo oleju..jak narazie jest ok silnik pracuje spox ,cieply ładnie chodzi....Jutro wymieniam uszczelke.
Uszczelka pod deklem zaworow to standard, ale nie ma sie co przejmowac jakos bardzo bo tamtedy duzo oleju nie wyplynie :) Najprawdopodobniej kilka miesiecy po wymianie znowu uszczelka zacznie puszczac.
Ale koszt niewielki bo 10 zl, tylko trzeba odpowiednio dokrecic dekiel - nie za mocno i na krzyz zeby odpowiednio docisnac w kazdym miejscu :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Wojtek-Ka » pn mar 23, 2009 08:32

Jak narazie na skrzynkę bezpiecznikową mam jeden patent który się sprawdza. Mianowicie zawinąłem ją w reklamówkę foliową. Wcześniej od czasu do czasu miałem problemy z tym ze auto nie chciało odpalać jak woda pociekła.



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn mar 23, 2009 08:38

krxychu pisze:Ewodentnie przegniła Ci blacha pod uszczelka przedniej szyby . Borykałem sie z tym problemem 1, 5 roku po gradobiciu wyjołem szybe a tam.....nie ma prawie wcale blachy to samo bedzie u Ciebie na 90%
miałem tak samo... zgniło od strony wycieraczek ;)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » pn mar 23, 2009 17:42

kurde patrzylem dzis tak bardziej dokladnie i tam w tej skrzynce z bezpiecznikami nie mam ani kropli wody i jakiej kolwiek wilgooci....ona jest tam z lewej strony kierownicy obok schowka na ksiazke serwisowa tak???a pod dywanikami mokro,z prawej strony mniej i pod nogami pasazerow z tylu ale pod nogami kierowcy dosyc dosyc tego jest....powoli zaczyna brac plesn....nie dobze...



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn mar 23, 2009 17:55

rozbiórka... do gołej blachy (mowa o dywanikach ) potem skoczyć do auta a ktoś niech polewa auto... zobaczysz gdzie i skąd spływa :)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości