Cieknąca woda w samochodzie, proszę o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

onio1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:56
Lokalizacja: Łódź

Cieknąca woda w samochodzie, proszę o pomoc

Post autor: onio1232 » śr mar 18, 2009 09:37

Witam mam problem z cieknąca woda w samochodzie, szukalem na forum sa podobne tematy lecz nie znalazlem takiego problemu jaki posiadam ja. Otóż mam problem z cieknącą wodą do auta- podłoga pod tylnim dywanikiem za siedzeniem kierowcy.(auto 3d) Szyberdach jest szczelny sprawdzalem go ( podsufitka bez zacieków), w podwoziu równiez te male srubki czy cos odprawadzajace wode sa ok. Nie wiem juz gdzie mam szukac odpowiedzi. do auta dostaje sie woda jak stoi i jak jedzie. żeby bylo śmieszniej ja wszedłem do auto i kumpel polewał auto wodą, chcialem zauwazyc lecz nie widac gdzie leci tylko jak podłoga robi sie mokra, proszę o jakąś pomoc.


Golf jest tak jak sport- tylko dla wybranych :-)

pawkier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 21:46
Lokalizacja: Wroclaw

Slabo szukasz na forum.. ale cos ci podpowiem

Post autor: pawkier » śr mar 18, 2009 10:09

tak wiec... sprawdz czy woda jest tez z przodu, mozesz tego nawet nie zauwazyc bo jest dodatkowa izolacja miedzy dywanem a wygluszeniem, wiec musisz podniesc dywan pod nogami kierowcy i wtedy bedziesz wiedzial...

1. zdjemujesz tylna kanape, (2 impbusy) zdejmujesz 2 plastiki, podnosisz dywan i wyciagasz mokre wyluszenie i je suszysz. przy okazji sprawdzasz otwory technologiczne czy tam nie cieknie, jak cieknie to zaspawac .. lub jakies inne rozwiazanie. polecam spawanie i uszczelniacz dekarski

2. wyciagasz przedni fotel i plaskiki z boku przy nodze, podnosisz podloge, wyciagsz izolacje i wygluszenie i tez suszysz, jesli jest mokro to tez suszysz przy pedalach, bo jest tam kolejne wygluszeni ktorego juz tak latwo nie wyciagniesz, ale przy ladniej pogodzie przesuszysz, duzo szmat i recznikow papierowych...

3. jesli bylo mokro z przodu to... rozbiersz podszybie od stony kierowcy... sciagsz wycieraczki razem z ramionami oczywiscie, wyciagasz plastik z podszybie i ogladasz rynne pod szyba gdzie woda splywa, masz tam linke maski wchodzaca pionowo w dol, jest ona zabezpieczona uszczelka ktora potrafi wyskoczyc (bardziej niz sama, potrfi byc wyrwana przez przypadek, np. wymiana linki, robota elektryka, czy przy okazji jakiesc roboty w komorze silnika od strony akumulatora, ) jak tej uszczelki nie ma to leje sie woda do srodka i scieka po sciankach na podloge i sie zbiera nawet za plecami kierwcy

przy okazji sprawdzaj wszystkie otwory w podlodze i stan podlogi pod dywanami..


napisz jak wyniki tej inspekcji, sam to robilem 2 tygodnie temu i u mnie pomoglo, uszczelke wsadzilem na miejsce i dodatkowo uszczelnilem uszczelniaczem dekarski, przy okazji odkrylem ze jedno z otworow w podlodze bylo troche skorodowane to poprosilem znajomego tlumikarza i mi za 70zl wycia kawalek ten zepsuty i wstawil blachy kawal i zakonserwowal elegancko nawety wycial nowa dziure, i uszczelke dalismy tak ze prawie nie widac ze bylo robione.

pozdrawiam i czekam na dobra wiadomosc ze znalazles przeciek



onio1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: onio1232 » sob mar 21, 2009 18:10

Witam dzieki wielkie za odpowiedź, okazało się że winowajca to uszczelka tylniej lampy :-D lewej, woda leciala sobie razem z przewodami od zmieniarki do tyłu. Pozdrawiam


Golf jest tak jak sport- tylko dla wybranych :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 313 gości