dlaczego pulsuje dioda ????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

dlaczego pulsuje dioda ????

Post autor: dEDOs22 » wt mar 17, 2009 10:18

siema od jakiegoś czasu jak jest ciemno bo tylko w tedy da sie to zauwarzyc jak zgasze podświetlenie deski rozdzielczej widze że delikatnie mruga mi dioda od akumulatora na tomiast jak z rana odpalam od czasu do czasu po rozruchu pali się dioda od akumulatora i jak dodam gazu do gasnie co to może byc



Przemek_G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 09, 2007 19:10
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Przemek_G » wt mar 17, 2009 10:46

jeśli pasek klinowy nie jest zbyt luźno to padły Ci diody prostownicze w alternatorze - częsty przypadek... :)



_stal_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 17, 2009 10:36
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

FW: dlaczego pulsuje dioda ????

Post autor: _stal_ » wt mar 17, 2009 10:54

Witam.
Dołaczam się do powyższego pytania z podobnymi objawami.

Podobne objawy w moim przypadku wystąpiły po spaleniu jednej scieżki w elektronice zegarów, co dziwne zaśmierdziało ale nie wybiło bezpieczników.

Podejrzewam zwarcie na elektronice zegarów (licznik do diesla + obrotomierz).
Liczniki mam w opłakanym stanie lecz po kilku próbach znalezienia usterki na tasmach liczników nic podejrzanego nie znalazłem co wskazywałoby na cieknięcie prądu.

Mamy sprawdzony rozrusznik, alternator, w moim przypadku akumulator jest dobrze naładowany (13,8V). Trzebaby chyba głebiej w obwody samochodu wejść i posprawdzać ...

Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami lub mógłby skierować na odpowiedni post na forum ?

Może ktoś się zawodowo zajmuje naprawą i sprawdzeniem stacyjek do mk2 ?



jon-x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:25
Lokalizacja: mikołów, katowice
Kontakt:

Re: dlaczego pulsuje dioda ????

Post autor: jon-x » wt mar 17, 2009 13:09

dEDOs22 pisze:siema od jakiegoś czasu jak jest ciemno bo tylko w tedy da sie to zauwarzyc jak zgasze podświetlenie deski rozdzielczej widze że delikatnie mruga mi dioda od akumulatora na tomiast jak z rana odpalam od czasu do czasu po rozruchu pali się dioda od akumulatora i jak dodam gazu do gasnie co to może byc
Witaj

problemy z ładowałem zawsze zaczynają się od delikatnego 'pomrygiwania' kontrolki ładowania, niestety będzie już tylko gorzej. To że po odpaleniu auta w przypadku nieprzekroczenia powiedzmy 1000 obrotów przez chwilę będzie się ta diodka świecić jest normalne (regulator napięcia natychmiast zacznie wzbudzać altek po lekkim przegazowaniu), tym nie musisz się przejmować, natomiast delikatne świecenie kontrolki to znak, że zaczynają zużywać się szczotki lub coś w tym rodzaju. dobrze jest być mądrym przed szkodą, oddać altek do regeneracji, zapłacić kaskę i mieć święty spokój - bo nerwy które się pojawią jak to zacznie się kopać bardziej intensywnie nie są po prostu warte tych pieniędzy : )



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » wt mar 17, 2009 18:45

dEDOs22, wpadnij do mnie to Ci w dobrej cenie calego zregeneruje przy okazji :)



Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » wt mar 17, 2009 23:02

k3fir a jaki koszt regeneracji bo znajomek tam pracował kiedys u was to jakis czas temu spiewał coś tam koło 100zł zmieniło się coś??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 520 gości