sonda lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sociak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 05, 2005 23:13
Lokalizacja: warszawa

sonda lambda

Post autor: sociak » czw wrz 15, 2005 15:03

byłem na przeglądzie gazu i powiedzieli mi ze moja sonda stoi [po środku] gdzie w okolicach warszawy można kupić sonde i jaką mam kupić ( jedno czy dwu przewodową do silnika 1,8RP)na allegro są jakieś uniwersalne nie drogie[68pln] i czy to bedzie chodzić.



sociak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 05, 2005 23:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: sociak » czw wrz 15, 2005 15:10

dzięki . gdzie i za ile można ją kupić



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw wrz 15, 2005 15:14

Czy jedno czy dwu przewodowa to najlepiej jak poprostu zobaczysz sam jaka jest u Ciebie bo to różnie bywa. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł z uniwersalną sondą. Przecież każdy silnik potrzebuje inną dawkę paliwa i ma inną charakterystykę pracy. Nie wiem jak mogli zrobić uniwersalną sondę lambda. A co do miejsca zakupu to np. każdy sklep InterCars których jest mnóstwo w Warszawie (jeden przykładowo na Waryńskiego koło metra politechnika). Jak chcesz udać się do głownej siedziby to jest na trasie do Gdańska jakieś 5km za Łomiankami po lewej stronie. I radziłbym raczej kupować sondę pod Twój silnik a nie uniwersalną.



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » czw wrz 15, 2005 15:54

Co Ty gadasz...
Przeciez o dawce paliwa nie decyduje bezposrednio sonda lambda. Ona odczytuje wartosci ze spalin i podaje je do komputera ktory wlasnie decyduje o skladzie mieszanki.
Ja kupilem uniwersalna z allegro zrobilem na razie 4 tys na niej i wszystko chodzi.



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » czw wrz 15, 2005 22:36

kup sobie sonde taka jak w oplu tam jest jedno przewodowa wystarczy zmienic koncowke i jest ok sam mam tak zrobione, sonda jest dowolna ona podaje tylko odpowiednie napiecie w stosunku do mieszanki , a dwuprzewodowa rozni sie tym ze masa to jest na kablu a nie na obudowie jak w jednoprzewodowej takze czy taka czy taka to bez roznicy poprostu trzeba bedzie tylko podlaczyc jeden kabel do masy a drugo do sygnalu sonda-komp. Cena sondy ... ja placilem 110 i dziala elegancko , co do tanich podrob to jest jak sie uda to ok moja wczesniejsza ( allegro 58zl) wytrzymala 5000km i rozsypala sie doslownie odpadl caly czujnik sondy i furacz zaczal zlopac paliwo jak glupi 14L po miescie a teraz 9L po wymianie na nowa sonde


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt wrz 16, 2005 06:38

MrSalieri pisze:Co Ty gadasz...
Przeciez o dawce paliwa nie decyduje bezposrednio sonda lambda. Ona odczytuje wartosci ze spalin i podaje je do komputera ktory wlasnie decyduje o skladzie mieszanki...
O to mi właśnie w skrócie chodziło :grin:



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pt wrz 16, 2005 09:55

powinna byc roznica w pracy silnika po odppieciu sondy u mnie jak ja wypne to mam wyzsze obroty ( sonda sprawna )


Zyj kolorowo :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 329 gości