Cos z panewkami i cisnieniem oleju, silnik po remoncie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kozik_22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:02
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Cos z panewkami i cisnieniem oleju, silnik po remoncie

Post autor: kozik_22 » pt mar 13, 2009 00:04

witam wszystkich...
mam problem z moim silnikiem moze ktos bedzie wiedzial o co mu chodzi?!! wiec!!..

w listopadzie zacza mi brac olej.. dolewalem tego co mial. ale miesiac pozniej zaczelo cos glosno stukac.. poprzekrecaly mi sie panewki na korbach..i silnik poprostu stana nic dziwnego.. ale
teraz najlepsze kupilem inny silnik trzeba bylo tylko glowice zrobic.. ja zrobilem prawie remont.. wymienilem wszystkie uszczelki pierscienie uszczelniacze panewki glowne i na korbach.. prawie caly silnik..nowy olej filtry itd.


i byloby wszystko ok. ale niestety nie.. odrazu po zapaleniu motor chodzil ladnie ale NA ZIMNYM SILNIKU JAK DALEM GAZU TO ZACZELA MIGAC KONTROLKA OLEJU I BRZENCZEK PIPAL
myslalem ze to na docieranym silniku i go od razu wylaczylem zapalilem ponownie i chodzil na wolnych jak nowy ale jak dalem znowu gazu to tosamo.. minely 3 miesiace i dalej to samo na zimnym silniku pipalo az SIE ZAGRZAL.. DZIWNE BO POWINNO BYC NA ODWROT.. PIPALO I PRZESTAWALO SAMO KOLEGA POWIEDZIAL ZE TO USZKODZONY CZUJNIK..

DZISIAJ JUZ AUTKO NIE ZAPALILO MYSLALEM ZE TO ROZRUSZNIK..
ALE NIESTETY TO PANEWKI NA KORBOWODACH.. WYGLADAJA JAK ZATARTE ALE JAKOS INACZEJ.. SA CZARNE I SA TAK JAKBY PRZEPALONE CZY KTOS JUZ TAK MIAL ??? CZEGO TO WINA MOZE BYC????
PRZEPRASZAM WAS ZA TE LEKTURKE ALE MAM JUZ NOWE PANEWKI I NIECHCE ICH ZNOWU ZA 600 KM. WYMIENIAC
PS NA GAZIE NIEJEZDZE..
SILNIK 2.0L ADY 16V 115KM.
Ostatnio zmieniony pt mar 13, 2009 23:12 przez kozik_22, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pt mar 13, 2009 00:13

PS NA GAZIE NIEJEZDZE..
to nie ma nic do rzeczy
kozik_22 pisze:SILNIK 2.0L ADY 16V 115KM.
tu masz błąd, ADY to 8v a nie 16.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

kozik_22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:02
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

AJC

Post autor: kozik_22 » pt mar 13, 2009 00:22

ANO TAK PRZEPRASZAM 8V A NIE 16 COS POCHZANILEM..
WIEM ZE NA GAZIE NIEMA NIC DO ZECZY ALE CZASAMI I TAKIE PYTANIA PADAJA I ODPOWIEDZI JUZ TEZ SLYSZALEM TAKIE ZE NIBY ZA SZYBKO NA GAZ WLACZYLEM I PANEWY WYKONCZYLEM



dnadna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 13:07
Lokalizacja: lodz

Post autor: dnadna » pt mar 13, 2009 00:26

za szybko ? nie ma znaczenia.
chyba jednak ten nowy silnik miał trafiony dół od początku..
a co do panewek to jeśli wał był w porządku to nie powinieneś miec zadnych problemów
po zmianie panewek , bardzo czesto tak sie robi , ale nie butuj go teraz .
a co do gazu to sprawdz instalacje , na pewno coś pominołeś.
a ile zrobiłeś na starym zanim ci padł ?
Ostatnio zmieniony pt mar 13, 2009 00:33 przez dnadna, łącznie zmieniany 2 razy.



kozik_22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:02
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

hmm

Post autor: kozik_22 » pt mar 13, 2009 00:38

do konca niewiem na liczniku 150 000 jest
ile naprawde to niewiem
czy moze to byc wina pompy oleju??
bo czujniki oleju mam ze starego.. a tam dzialalo wszystko do konca

jeszcze raz czy moze to byc wina oleju i np. filtra????
bo gdy zimny to gesty wiec cisnienie na zimnym powinno byc wieksze a mi na zimnym wlasnie pokazywal ze cisnienia niema dopiero po nagrzaniu do okolo 60stopni to gasla kontrolka oleju a w starszych autkach na cieplym dopiero zaczynaja sie cuda z cisnieniem

i jeszcze jedno od miesiaca po zagrzaniu go do okolo 90 stopni i zgaszeniu niechcial zapalac mial obiawy slabej baterji lub walnietych panewek rozrusznika..
i jedno i drogie nowe od dzis a panewki wszystkie 8 czarne nie miedziane. i to wlasnie dziwne jak dla mnie..



ZS12

Post autor: ZS12 » pt mar 13, 2009 00:56

nie wiem czy dobrze mówię ale według mnie wymiana panewek bez szlifu wału niema sensu



kozik_22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:02
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

hmm

Post autor: kozik_22 » pt mar 13, 2009 01:09

to jest juz inny silnik czyli drogi i to samo mi sie stalo..
tamten silnik wykonczylem podczas jazdy wiec panewki mi poobracalo..
teraz to juz jest drogi silnik i wal...!!!
teraz naszczescie silnik niezapalil. znam sie na tym troszke i wiem ze nietrzeba szlifu.
wał niema zadnej ryski wyczowalnej pod paznokciem.. minimalnie pod zyletka ale slizg wału jest nadal matowy wiec jak najbardziej dobry..

tylko chodzi mi o to czemu panewka moze sie zrobic poprostu czarna z jednej strony a z drogiej kolor ma taki jakbym ja palnikiem podgrzewal!!!!!


co moze byc tego powodem???
z czyms takim jeszcze sie niespotkalem..



dnadna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 13:07
Lokalizacja: lodz

Post autor: dnadna » czw mar 19, 2009 21:11

panewka jest zla jak ma rysy albo jest czerwona gdziekolwiek
najczesciej jest jedno i drugie
( tzn powierzchnia styku z walem bo druga strona nic ma do tego )
tylko ze nie rozumiem czegoś ,
one wymieniane były i nowe nie byly czarne a teraz sa czarne ?
bo predzej oryginalnie były juz czarne .
( a w zasadzie nie czarne tylko ciemno szare )
Ostatnio zmieniony czw mar 19, 2009 21:13 przez dnadna, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » czw mar 19, 2009 21:33

panewki się zrobiły czarne z 2 powodów mogły być odwrotnie włożone w gniazda co spowodowało ze nie docierał tam olej z kanałów smarujących a drugi powód to to ze były zle dobrane do wału czyli za ciasne i mogło to tez spowodowac zatarcie takie jest moje zdanie pozdro czesc :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości