Mk1 GTI K-Jetronic wielki problem!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bialy57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 09:53
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Mk1 GTI K-Jetronic wielki problem!!!

Post autor: bialy57 » śr wrz 14, 2005 08:42

Witam
Może ktoś mi pomoże mam golfa 1 z silnikiem 1.6 GTI na wtrysku mechanicznym K-Jetronic
niedawno go wsadziłem do tego golfa. Silnik chodzi dobrze ale po kilkakrotnym odpaleniu pali na trzy tłoki (nie jest to wina świec) ktoś mi powiedział, że to lejący wtrysk wiecie może co z tym zrobić jak go ustawić. No chyba żę ktoś ma całkiem inny pomysł odnośnie mojego problemu.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


BIAŁY

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » śr wrz 14, 2005 10:39

a sprawdziles kable ,kopulke, palec ??? sprawdz tez jak mozesz cisnienie kompresji, moze to nie koniecznie wina wtrysku, mozesz tez sprawdzic czy na wszytkie wtryski dochodzi paliwo, przy odpalonym silnniku popuscic delikatnie wezyk paliwowy przy wtrysku az poleci paliwo


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » śr wrz 14, 2005 17:35

Moze ci wtryskiwacz rozruchowy źle podaje paliwo ,albo sie cos przytkal , moze ci rowniez podcisnienie zle dzialac i nie otwiera przepustnicy dlatego soe zalewa paliwem



bialy57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 09:53
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: bialy57 » czw wrz 15, 2005 15:41

Jak odkręcam tą swiece na którą samochód nie pali to jest cała mokra z paliwa. Możliwe że mi wtryskiwacz rozruchowy podaje paliwo cały czas i to jest przyczyna?? Nie wiem czy to jest ważne ale w tej chwili samochód nie ma przekaźnika (nad bezpiecznikami) odpowiadającego m.in za działanie pompki paliwa w baku. Tarcze spiętrzającą przepływomierza ustawiłem na początku jak zaczyna sie stożek. kable, palec i kopułka są raczej dobre a ciśnienia niestety nie mam jak zmierzyć.


BIAŁY

jolo79

Post autor: jolo79 » czw wrz 15, 2005 16:08

patrze na to zdjęcie i widzę chyba reduktor, jak tobbie idą te kable?



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » czw wrz 15, 2005 22:26

a probowales odpiac wtyczke od wtrysku rozruchowego ??? i dobrze by bylo zebys sprawdzil cisnienie kompresji, a pewny jestes ze dobrze ustawiles luftwage ??? a kable ,swiece, kopulka, palec "RACZEJ DOBERE" dobrze by bylo zebys tego byl pewien wtedy to napewno mozesz wyeliminowac a tak to wiesz moze byc roznie


Zyj kolorowo :)

bialy57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 09:53
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: bialy57 » pt wrz 16, 2005 11:03

Kable, kopułke i palec robił mi mechanik wiec powinny byc dobrze ale z doświadczenia wiem ze z niektórymi mechanikami różnie bywa. wczoraj ustawołam tarcze spiętrzającą i dziasiaj odpaliłem bez problemów na wszystkie 4 tłoki choć troche nie równo ale narazie gra. Niezabardzo rozumiem o co chodzi z tym reduktorem. Wtryskiwacz rozruchowy podaje paliwo bez względu czy jest podłączona wtyczka czy nie, powinno tak być??? Zobaczymy jak bedzie później. Na poniedziałek jestem umówiony z mechanikiem którego polecił mi kolega może on bedzie mógł zmierzyć to ciśnienie.


BIAŁY

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pt wrz 16, 2005 11:50

wydaje mi sie ze rozruchowy nie powinien dzialac jak nie ma podlaczonej wtyczki, wyglada na to ze jest zawieszony w pozycji otwartej i moze ci silnik zalewac no i oczywiscie zlopac paliwo ile wlezie.
pozdro


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt wrz 16, 2005 11:53

Podłanczam się do wypowiedzi wyżej. Wtryskiwacz rozruchowy powinien działać tylko na zimnym silniku, a po odłączeniu wytczki nie powinien działać wogóle.



bialy57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 09:53
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: bialy57 » pt wrz 16, 2005 19:23

czyli co wtyczka jest odłączona czyli nie dostaje żadnych sygnałów i nie powinian działać to co może w takim razie być nie tak wiecie może w jaki sposób on jest zamykany.
Wyłacza go wyłacznik termiczno-czasowy tak a jak nie dostaje sygnału to może działa cały czas. Wiecie może co może być przyczyną że sie nie zamyka mógł sie gdzieś jakiś zaworek przytkać.


BIAŁY

jolo79

Post autor: jolo79 » sob wrz 17, 2005 17:23

ja ten wtryskiwacz zrobilem na przycisk, bo mi sie pierniczyl ten termo czasowy regulator i na cieplym siloniku tez sie wlaczal, a na zimnym nie wiec zrobiłem go na przycisk i jest ok



Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » sob wrz 17, 2005 18:32

bialy57 pisze:czyli co wtyczka jest odłączona czyli nie dostaje żadnych sygnałów i nie powinian działać to co może w takim razie być nie tak wiecie może w jaki sposób on jest zamykany.
Wyłacza go wyłacznik termiczno-czasowy tak a jak nie dostaje sygnału to może działa cały czas. Wiecie może co może być przyczyną że sie nie zamyka mógł sie gdzieś jakiś zaworek przytkać.
Wtrysk rozruchowy wlaczany i wylaczany jest przez czujnik termiczny, i nigdy nie chodzi caly czas.Zmien wtryskiwacz rozruchowy i bedzie ok.



Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Post autor: b8tz » ndz wrz 18, 2005 01:22

Widze na fotce reduktor to znaczy ze masz w nim instalacje gazowa a jezdzisz na benzynie? Oplaci ci sie to?



bialy57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 09:53
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: bialy57 » wt wrz 20, 2005 08:01

Wtryskiwacz jest ok jednak przy jego sprawdzaniu sie machnąłem. Jest gaz ale nadchodzi zima i samochód musi mi dobrze palić też na benzynie. A pali cały czas na 3 tłoki i świece są mokre. Jeszcze bede musiał sprawdzić regulator termiczny który wzbogaca mieszanke gdy silnik jest zimny. Bo jeśli to nie on to ja już nie wiem chyba bede musiał jednak sie wspomódz jakimś mechanikiem.


BIAŁY

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości